Asseco Arka Gdynia - Start Lublin 75:81. Koniec zwycięskiej serii w EBL

mip.
9 lutego 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Krzysztof Szubarga był najskuteczniejszym koszykarzem Asseco Arki w meczu ze Startem Lublin. Rozgrywający zdobył 24 punkty i dołożył 7 asyst. Krzysztof Szubarga był najskuteczniejszym koszykarzem Asseco Arki w meczu ze Startem Lublin. Rozgrywający zdobył 24 punkty i dołożył 7 asyst.

Asseco Arka Gdynia przegrało u siebie ze Startem Lublin 75:81 (21:16, 17:26, 12:19, 25:20) w 20. kolejce Energa Basket Lidze. To już czwarta porażka w krajowej rywalizacji przed własną publicznością, tym boleśniejsza, że przerwała ona krótką serię zwycięstw, bo wynoszącą tylko trzy spotkania. Podopiecznym Przemysława Frasunkiewicza nie udało się odrobić straty z 2. i 3. kwarty, mimo aż 13 "trójek". Niemal połowę rzutów z dystansu trafił Krzysztof Szubarga.

ARKA: Szubarga 24 pkt (6x3, 7 as.), Bostic 20 (3x3, 9 zb.), Wołoszyn 10 (2x3), Hammonds 6 (9 zb.), Hrycaniuk 5 oraz Greene 6 (2x3), Upson 2 (6 zb.), Wyka 2, Emelogu 0, Kamiński 0, Czerlonko 0

Start: Lemar 20 (2x3), Borowski 11 (1x3), Carter 11 (2x3, 6 as.), Laksa 8 (1x3) Taylor 5 (6 zb.) oraz Dziemba 16 (3x3), Grochowski 6 (2x3), Szymański 4, Jeszke

Do niedzielnego meczu Asseco Arka przystąpiła mając trzy zwycięstwa z rzędu. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza liczyli na podtrzymanie dobrej passy i wygraną z bezpośrednim sąsiadem w tabeli. Do składu gdynian powrócił Ben Emelogu, który opuścił poprzednie trzy mecze.

Ben Emelougu ucina spekulacje

Pojedynek celnym rzutem rozpoczął Leyton Hammonds. Dwoma "trójkami" po stronie gości popisał się za to Tweety Carter. Odpowiedź gospodarzy była jednak natychmiastowa. Trzy celne rzuty zza łuku zanotował Krzysztof Szubarga, a jeden dołożył Bartłomiej Wołoszyn.

Lublinianie ciągle trzymali kontakt z koszykarzami Asseco Arki i nie pozwolili im odskoczyć na więcej, niż 7 punktów. Ostatecznie premierowa kwarta zakończyła się wynikiem 21:16. Po 10 minutach gdynianie mieli na koncie już pięć celnych trójek przy dwóch po stronie gości.

Asseco Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 86:73. Trzecia wygrana z rzędu w EBL

Przyjezdni drugą kwartę rozpoczęli od serii 0:16! Dopiero po celnym rzucie za 3 pkt Mateusza Dziemby trener Frasunkiewicz poprosił o przerwę na żądanie. Od razu po niej zza łuku trafił Josh Botic i było 24:32. Przed przerwą dwie "trójki" dołożył jeszcze Szubarga, a jedną Bostic, ale wynik na 38:42 ustalił celnym rzutem Carter.

Oba zespoły jakby zostały myślami w szatni, bo początek trzeciej kwarty to sporo błędów i strat z obu stron. Nieskuteczność gdynian wykorzystał duet Kacper Borowski - Brynton Lemar. Dwójka ta zanotowała serię 0:10 i to goście mieli już 12 punktów przewagi (40:52). Przed końcem trzeciej kwarty sygnał do odrabiania strat dali Szubarga i Phil Greene. Goście przed ostatnią partią mieli jednak 11 punktów przewagi.

W czwartej kwarcie gra była wyrównana. Gdynianie zdołali odrobić 4 "oczka" i w ostatniej minucie przegrywali różnicą pięciu punktów. Wtedy też rozpoczął się festiwal rzutów osobistych, ale goście nie dali już sobie wydrzeć wygranej i zwycięska passa Arki dobiegła końca.

Koszykarze Asseco Arki oddali aż 66 rzutów, ale trafili zaledwie 24 z nich (36 proc.). Lublinianie zaś trafili 27 z 57 rzutów (47 proc.). Zdecydowaną różnicę było też widać w punktach rezerwowych. Po stronie gospodarzy zdobyli oni 10 punktów. Rezerwowi gości dali swojemu zespołowi aż 26 "oczek".

Wyniki 20 kolejki

• ASSECO ARKA GDYNIA - Start Lublin 75:81 (21:16, 17:26, 12:19, 25:20)
  • TREFL SOPOT - Anwil Włocławek 64:77 (20:20, 15:21, 18:17, 11:19)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - Enea Astoria Bydgoszcz 107:113 (26:21, 25:29, 27:32, 29:31)
  • HydroTruck Radom - Legia Warszawa 79:76 (19:8, 17:23, 22:12, 21:33)
  • King Szczecin - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 75:73 (16:23, 23:21, 19:10, 17:19)
  • PGE Spójnia Stargard - GTK Gliwice 86:79 (20:24, 26:18, 21:17, 19:20)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Toruń 85:96 (17:21, 23:25, 21:32, 24:18)
  • Śląsk Wrocław - Polpharma Starogard Gd. 90:83 (20:28, 21:16, 26:24, 23:15)

• 21 2

• Zgadzam się...wzmocnieniem jest wywalenie Frasunkiewicza!

• 11 5

• (3)

Z g*wna bata nie ukręrcisz...
    Frasunkiewicz miej honor i podaj się do dymisji , kompletnie brak pomysłu na grę ,
    ten zespół , zaznaczę zespół nie drużyna bo jej nie ma potrzebuje bodźca , wstrząsu w postaci nowego trenera i paru wzmocnień !!!

• 28 5

• (2)

zastanawia mnie ten wysyp komentarzy na temat Franca po każdym spotkaniu. Jeden nieudacznik, czy całe keczupowo sobie używa?

• 7 1

• kilka osób pisze to co uważa większość kibiców Asseco.

• 4 4

• Keczupowo akurat jest mega zadowolone z Franca bo wiedza, ze nie ma sie kogo bać. Kula w płot.

• 0 0

• Do zarządzających klubami (2)

Koszykówki w Gdyni i Sopocie.Dalej uprawiajacie taką amatorszczyznę i kolesiostwo. Trzymajcie na ławkach trenerskich takie miernoty jak Franz czy Stefan, a potem zastanawiacie się dlaczego pusto na trybunach i wyniku brak.

• 28 4

• (1)

Na trflu dużo ludzi!

• 1 5

• Z Wloclawka

• 3 0

• Dedek przeczytal gre AA w pierwszej kwarcie (1)

I bylo po meczu.AA walczyli ale chaotycznie i bez planu.I tyle w temacie..

• 18 1

• ponieważ nasz "trener" potrafił szybko zareagować na to co zagrał Start. To najlepszy trener jakiego mogliby wymarzyć sobie przeciwnicy. Posada bez względu na wyniki. Przyspawany.

• 3 2

• Ale przecież trener ma koncepcje.... (9)

Trener jest dobry...
    Trener jest perspektywiczny....
    Trener wie co robi....
    Trener ma poparcie zawodników i klubu....
    Trener jest wielbiony przez kibiców....
    Dla trenera przychodzą swietni zawodnicy....
    Za trenera zawodnicy idą w ogień....

I pytanie za 100 punktów. gdzie w tych wypowiedziach jest prawda?:):)

I powiem tak ...Trener nie równa się Frasunkiewicz. ...bahahaha
    O honor nie mam co prosić bo i tak nie poda się do dymisji.... to typ człowieka który pójdzie na dno z klubem....ja trener do śmierci Arki albo mojej! :) Tragedia to mało...

• 21 8

• No widzisz jaką masz radochę (5)

Możesz się wyżyć bo jakby wygrali 4 mecz z rzędu to siedziałbyś cicho i nie wiedział co napisać. To jest sport a nasza liga jest cholernie wyrównana.

• 6 12

• Szczekaj szczekaj amatorze amatorów u steru:) (3)

• 2 6

• Jakbyś miał trochę pojęcia o koszykówce (2)

To byś widział że problemem nie jest trener tylko słaby skład.Z takim składem to można się bić o miejsca 6-8 a do tego kilku zawodników jest mocno pod formą-Hrycaniuk , Wyka, Emelogou a Greene cały czas nie doszedł do siebie po kontuzji.Przecież w klubie jest tylko 9 poważnych zawodników.Mam nadzieję że na końcówkę sezonu dojdzie ktoś-inaczej nie mamy prawa niczego oczekiwać.

• 4 10

• gdybyś Ty miał pojecie co tu wypisujesz... nie potrafisz być bezstronny to nie pisz głupot

• 0 4

• czyli może być tylko lepiej?
            też chciałbym być takim optymistą

• 0 0

• Tu nie chodzi o wygrana lub przegraną tylko o dno jakie grają. Drużyna totalnie bez pomysłu na grę. Zobacz jak porządni trenerzy są przygotowani na Franca. Potrafisz to zrozumieć?

• Na mnie plują (1)

A ja powiem,że deszcz pada.I tak nie odejdę.

• 12 3

• A z jakiej wsi ty pochodzisz ? Nie znasz swojego imienia ?

• 0 0

• Czy mamy centra? (9)

Ja uważam, że poziom gry Hrycaniuka i Upsona jest tragicznie słaby. W zespole musi być chociaż 1 center na odpowiednim poziomie. Upson na początku jeszcze się starał, ale ostatnio to żal to oglądać. Hrycaniuk ma tragiczny sezon. Bez centra nic się nie ugra. Rozumiem, że mamy mały budżet, ale nie chce mi się wierzyć, że nie można poszukać lepszego centra.

• 23 0

• dziś Szymański był dużo lepszy (1)

od Hrycaniuka. Wręcz go nie poznawałem! Ten byłby wzmocnieniem. Swoją drogą, ciekawe co u takiego Bartłomieja Pietrasa czy u Jakuba Parzeńskiego?

• 3 2

• Kubuś odsiaduje za doping

• 1 0

• Jakie zmiany! (5)

Kontrakty są gwarantowane więc wywalając kogoś trzeba mu zapłacić do końca sezonu a kasy na nowych klub nie ma. Asseco sprzedane . Góral już nie decyduje.

• 5 1

• (4)

O Ty gadasz za głupoty. Napisz prawdę a nie jakieś wydumane historie. Kasy nie ma bo Franc swoje już wydał i więcej nje będzie. Trener odpowiada za skład jaki sobie zbuduje. Skoro popełnił błąd to powinien ponieść konsekwencje. Czy Ty wiesz do jakiej transakcji doszło? Najpierw poczytaj potem pisz.

• 1 0

• Taki mądry jesteś po fakcie? (2)

Ciekawe jakbyś miał przed sezonem wybór między Hrycaniukiem a Szymanskim to kogo byś wybrał?niestety ale wybór centrów był kluczowy, obaj są fatalni.Ale nie winiłbym za to trenera, po prostu się nie udało.

• 0 1

• Wydawało się, że Hrycaniuk to wzmocnienie chociaż uważałem, że tak nie jest. Już Stelmet miał problemy przez Bestię

• 1 0

• Wydaje się, że inne kluby dokonują zmian w trakcie sezonu, pewnie jest taka możliwość, żeby jednemu podziękować i pozyskać kogoś innego za podobną kasę ale z serduchem do walki takim jak ma Szubarga. Widać że kolejne wynalazki jak Hammonds oraz Emelogu też bardzo zawodzą. Czy to możliwe, że nie udało się z połową składu? Prawdopodobnie na Start trafimy w play-off więc zanosi się, że odpadniemy już w pierwszej rundzie bo jak tu wygrać z 2-3 zawodnikami, którym zależy? Tu powinny być podjęte kroki, zmiana 1-2 zawodników, może to doda chęci walki której ostatnio brakuje? Obecnie to wygląda tak, że po co się starać i tak nikt nas nie ruszy. Zgoda są zwycięstwa ale z przeciętniakami, wyniki z Toruniem, Włocławkiem, Stelmetem to przepaść, tam nawet nie było woli walki. Tak samo pewnie będzie wyglądał puchar z Toruniem -20 pkt. Mam nadzieje, że ktoś w tym klubie zrozumie, że są kibice którzy chodzą na mecze, dopingują i którzy liczą na jakieś kroki podjęte przez Zarząd

• 1 0

• OK

Co nazywasz głupotą ?
          Trener budując skład zaoszczędził kasę na mocnienie w styczniu i co Zarzad tą kasę zabrał i na razie nie chce dać ! Co ma zrobić trener? Gra tym co ma.
          Zobaczymy czy coś dołożą i ile ?

• 0 1

• Problem centrów

Niestety u nas żaden center się nie sprawdza. Był Łapeta - żle. był Szymański jeszcze gorzej, był Upshow nie bo pił, Najgorzej wypada Hrycaniuk. Kto wklubie zna się na grze wysokich, ani Franc nie grał na tej pozycji, a już na pewno za dużo nie wiedzą mali trenerzy Sadowski i Blechacz. Może dlatego tak to wygląda ? Trener wysokich to dzis specjalizacja.

• 1 0

• za trzy ! (2)

dalej za trzy a może wpadnie ?
    a gdzie stałe zagrania pod kosz ?

• 20 2

• Pod koszem nie radzimy sobie jak dzieci więc zostają trójki!

• 6 0

• Akurat opinia niczym kula w płot

Mecz przegrany ewidentnie na poziomie rzutów za 2-gdzie trafili 11/32.Sami centrzy trafili 2 razy na 9 prób a Bostic 1 na 9.

• 4 0

• można to samo pisać po każdym meczu: zero gry tyłem do kosza, zero centrów. Po tym jak Start odciął rzucających z dystansu a pod koszem sprzedał kilka czap jeźdźcom bez głowy mecz był pozamiatany

• 15 0

• (2)

tabela jednak nie kłamie a Dedek pokazał Franzowi (dokładnie jak Winniczek) jak kontrolować ważny mecz - w 2-j kwarcie start ma serię 16:0 a Franz nie bierze czasu, asseco rzuci 5 punktów, Dedek natychmiast bierze czas!
    co cechuje klasowego koszykarza? równość formy i punktowanie w każdym! meczu. na parkiecie te warunki spełniał jedynie Lemar. Bostic jest b przydatny ale żona musiała mu zajumać celownik, Szubi jest wart tyle platyny ile sam waży ale w pojedynkę meczu nie wygra.
    mam chyba za krótki wzrok żeby zobaczyć pudło w tym sezonie

• 19 1

• nie bierze czasu , bo procesor nie daje rady. Ma wziąć czas i nic nie mówić ? To nie jest trener

• 3 0

• ten mecz pokazał tylko jak na dłoni że Franz ma kłopoty z czytaniem gry, nie przerywa złej passy czasem, nie wie kiedy mentalnie dołożyć swoim liderom - podejrzewam że bardziej dla tych starszych jest kumplem niż coachem. wie o co w tym chodzi ale budzi się za późno, dopiero w ostatnich 3-5 minutach