Atena z floretem i tarczą.

30 października 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
120 zawodniczek i zawodników wystartowało w Gdańsku w mistrzostwach makroregionu pomorskiego młodzików do lat 13 we florecie. W zawodach mogli brać udział nie tylko miejscowi reprezentanci, ale także przedstawiciele Torunia i Bydgoszczy. Główne laury przypadły Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Atena, który działa przy Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 26 w Gdańsku.

W rywalizacji dziewcząt do szerokiego finału przebiła się tylko jedna przyjezdna. Emilia Rygielska (Nowy Sokół Toruń) podzieliła ostatecznie trzecie miejsce z Agnieszką Fullbrandt. Kolejne pozycje zajęły: 5. Karolina Dziengo, 6. Justyna Anuszewska, 7. Karolina Szalczewska, 8. Julianna Trzebiatowska (wszystkie UKS Atena).

Pojedynek o pierwsze miejsce był wewnętrzną sprawą gdańszczanek, ale naprzeciw siebie stanęli trenerzy: Grzegorz Supeł i Longin Szmit.

Więcej powodów do zadowolenia miał ten pierwszy, gdyż jego podopieczna, Agnieszka Purowska pokonała Karolinę Siess 12:6.

Wśród chłopców w finałowej ósemce było trzech torunian. Najlepszy z nich, Paweł Malinowski (UKS Tęcza) dotrwał aż do ostatniej walki zawodów. Dopiero w niej uznał wyższość Piotra Naruszewicza 8:12. Zwycięzca to podopieczny Łukasza Szymańskiego. Trzecie miejsce podzielili wychowankowie Adama Kaszubowskiego: Paweł Pach i Jan Palasik. Piąte miejsce zajął Paweł Osmański, a ósme Rafał Parulski (wszyscy UKS Atena).