Azoty Puławy - Torus Wybrzeże Gdańsk 30:26. Bez sensacji w meczu piłkarzy ręcznych

dak.
25 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Tym razem szczypiorniści Torus Wybrzeże Gdańsk nie dokonali sensacji, jak na początku kwietnia, gdy ograli Azoty Puławy po serii rzutów karnych. W rewanżu to rywale byli górą. Tym razem szczypiorniści Torus Wybrzeże Gdańsk nie dokonali sensacji, jak na początku kwietnia, gdy ograli Azoty Puławy po serii rzutów karnych. W rewanżu to rywale byli górą.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał na wyjeździe z zespołem Azoty Połowy 26:30 (11:13) w 21. kolejce PGNiG Superligi. Gdańscy piłkarze ręczni weszli dobrze w mecz, ale jeszcze przed przerwą stracili prowadzenie i w drugiej już nie mogli go odzyskać. Tym samym obyło się bez powtórki z początku kwietnia, gdy podopieczni Mariusza Jurkiewicza sensacyjnie ograli trzecią drużynę ekstraklasy.

AZOTY: Bogdanow, Zembrzycki - Jurecki 8 bramek, Rogulski 7, Przybylski 5, Łangowski 3, Gumiński 3, Akimenko 2, Kowalczyk 1, Dawydzik 1, Szyba, Podsiadło

TORUS WYBRZEŻE: Chmieliński, Wodziński - Kosmala 7, Janikowski 6, Jachlewski 5, Pieczonka 3, Gądek 2, Leśniak 1, Wróbel 1, Papaj 1, Gavidia, Sulej

Spotkanie zaczęło się dobrze układać dla gdańskich szczypiornistów, gdyż już w pierwszych sekundach Artur Chmieliński obronił rzuty karny Andriiego Akimenko, a chwilę później wynik otworzył Mateusz Jachlewski.

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeże Gdańsk potrzebują psychologa. Przeczytaj rozmowę z Mariuszem Jurkiewiczem

Na kolejne trafienie Torus Wybrzeże musieliśmy natomiast czekać 7 minut. W tym czasie gospodarze zdążyli wyrównać po bramkach: Wojciecha GumińskiegoRafała Przybylskiego.

Przełamanie przyszło w 9. minucie. Dwukrotnie na listę strzelców wpisywali się: Jachlewski i Mateusz Kosmala, dzięki czemu goście prowadzili 6:4. Wtedy trener Robert Lis poprosił o czas.

Na efekty rozmowy ze szkoleniowcem nie było trzeba czekać długo. Miejscowi zaliczyli 3-bramkową serię, dzięki czemu szybko objęli prowadzenie i już go nie oddali. Gdańszczanie mieli chwilę zremisowali na 9:9, ale wtedy przeciwnik także odpowiedział 2 bramkami.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Grupa Azoty Tarnów 23:29. Przeczytaj relację z ostatniego meczu szczypiornistów

Druga część spotkania była bardziej efektowna. Obie ekipy zaczęły od wymiany ciosów. Po stronie Puław trudno było zatrzymać Michała Jureckiego, kolegi Mariusza Jurkiewicza z reprezentacji Polski, który w ciągu pierwszych 7 minut po przerwie miał 5 bramek na koncie. Torus Wybrzeże przegrywało już wówczas 16:20.

Po wyrobionej przewadze gospodarze mogli kontrolować grę. Odpowiadali na każde trafienie gdańszczan, dzięki czemu z każdą minutą przybliżali się do zwycięstwa. Jurkiewicz pobudził swoich podopiecznych podczas przerwy w 54. minucie, gdyż szybkie dwie bramki zdobyli: Krzysztof Gądek i Jachlewski, ale i tym razem miejscowi nie pozostali dłużni.

Tym samym szczypiorniści Torus Wybrzeże zanotowali 3. porażkę z rzędu. Azoty skutecznie się zrewanżowały za sensacyjną porażkę, która miała miejsce na początku kwietnia, przegrywając z gdańszczanami po serii rzutów karnych.

Torus Wybrzeże sensacyjnie przegrał z Azotami Puławy. Sprawdź relację z poprzedniego starcia obu drużyn

14 Piotrkowianin Piotrków Tryb. 21 3 1 1 16 569:629 12
Końcową kolejność wyłoni runda zasadnicza (mecz i rewanż każdy z każdym). Nie będzie play-off. Ostatni zespół spadnie do I ligi, a drużyna, która zajmie drugie miejsce od końca, rozegra baraż o utrzymanie w PGNiG Superlidze z drugim zespołem I ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-05-06