Azoty Puławy - Torus Wybrzeże Gdańsk 35:25. Piąta porażka z rzędu piłkarzy ręcznych

Sebastian Zwiewka
20 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało w Puławach z miejscowymi Azotami 25:35. Na zdjęciu: Piotr Papaj. Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało w Puławach z miejscowymi Azotami 25:35. Na zdjęciu: Piotr Papaj.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało na wyjeździe z Azotami Puławy 25:35 (16:11) w meczu 10. kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Dla drużyny z Trójmiasta to piąta porażka z rzędu. Podopieczni Mariusza Jurkiewicza już po pierwszych minutach tracili do faworyta kilka bramek, po zmianie stron przewaga gospodarzy wzrosła. Najwięcej bramek dla gdańszczan uzbierał Mateusz Jachlewski.

Mały szpital u piłkarzy ręcznych

AZOTY: Zembrzycki 1, Bogdanow, Borucki - Jurecki 7, Jarosiewicz 6, Podsiadło 4, Akimenko 3, Przybylski 3, Bachko 2, Łangowski 2, Dawydzik 2, Fedeńczak 2, Rogulski 2, Kowalczyk 1, Gumiński, Baranowski

WYBRZEŻE: Wałach 1, Chmieliński - Jachlewski 8, Wróbel 3, Gądek 3, Woźniak 2, Papaj 2, Mosquera 2, Leśniak 1, Sulej 1, Janikowski 1, Kosmala 1, Doroszczuk

Widmo piątej ligowej porażki z rzędu zajrzało w oczy piłkarzom ręcznym Torus Wybrzeża już przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Nie dość, że gdańszczanie po czterech przegranych meczach pojechali na teren trzeciej drużyny PGNiG Superligi, to w dodatku w zespole Mariusza Jurkiewicza był mały szpital. Nie wystąpili Leonardo ComerlattoJakub Powarzyński . Przed spotkaniem drobne dolegliwości zgłaszali m.in. Wiktor TomczakPatryk Pieczonka. Ostatecznie nie pojawili się na boisku w Puławach.

Mecz z byłym klubem był szczególny dla Łukasza Rogulskiego (występował w Wybrzeżu w latach 2012-2018 - wywalczył m.in. awans do Superligi, w najwyższej klasie rozgrywkowej również błyszczał i zdobywał wiele bramek). Do Puław przeniósł się bezpośrednio z Gdańska. Choć wynik otworzyli zawodnicy znad morza, to od pierwszych minut dominacja gospodarzy nie podlegała dyskusji. Po 10 minutach Azoty prowadziły 6:2. Przewaga puławian wynikała z doskonałej postawy Piotra Jarosiewicza, który w pierwszej połowie rzucał ze 100-procentową skutecznością. Gdy gospodarze mieli na swoim koncie 10 punktów, Jarosiewicz pięciokrotnie zaskoczył gdańską defensywę.

4 Nations Cup 28-30 grudnia

Później Torus Wybrzeże nieco uspokoiło sytuację, gdyż strata się nie powiększała (gospodarze maksymalnie prowadzili przez chwilę sześcioma trafieniami). Liderem Torus Wybrzeża w ofensywie był Mateusz Jachlewski, który po 30 minutach miał 3 bramki (Azoty prowadziły 16:11). Gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku, gdańszczanie nie byli w stanie się zbliżyć. Nie goniło się im rywali łatwo, szczególnie, że Mateusz Kosmala zmarnował dwa karne.

Kolejnym mocnym punktem w ataku gospodarzy był Michał Jurecki. 37-latek walczył z Jarosiewiczem o miano najskuteczniejszego zawodnika meczu (ostatecznie pogodził ich Jachlewski z Wybrzeża). Drugą połowę podopieczni Mariusza Jurkiewicza rozpoczęli nieźle, odrobili część strat. Na nic to się jednak zdało, bo puławianie odzyskali właściwy rytm i zdobyli 4 gole z bramki z rzędu (24:17). Złożyło to się z problemami Torus Wybrzeża w ataku. Po sześciu minutach niemoc przełamał Krzysztof Gądek. Na nawiązanie walki było już za późno. Azoty w ostatnim kwadransie nie mogły zaprzepaścić 7 trafień zaliczki.

Przedwcześnie spotkanie zakończyło się dla Gądka. 23-latek obejrzał czerwoną kartkę za trzy dwuminutowe kary. Po chwili z tego samego powodu z boiska zszedł Dawid Dawydzik. Sporo było tych dwuminutowych kar. Torus Wybrzeże uległo Azotom Puławy 25:35.

14 Sandra Spa Pogoń Szczecin 10 1 0 0 9 252:315 3
Każdy zespół rozegra po 26 meczów, na zasadzie mecz i rewanż, bez fazy play-off. Najlepsza drużyna zostanie mistrzem Polski, a ostatnia spadnie do ligi centralnej. Przedostatni zespół PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim uprawnionym do awansu zespołem z zaplecza ekstraklasy.
Tabela wprowadzona: 2021-11-25