Bałtyk Gdynia. 17 piłkarzy na pierwszym treningu. Znamy terminarz III ligi

3 lipca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Damian Konwent

Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia rozpoczął przygotowania do sezonu 2019/2020. Na pierwszym treningu u nowego trenera Piotra Rzepki pojawiło się 17 zawodników. Zabrakło m.in. Sebastiana Bartlewskiego, Maksyma Demiańczuka czy Krzysztofa Garczewskiego. Do drużyny dołączył natomiast Łukasz Włodarczyk, który grał ostatnio w Bałtyku Koszalin. Biało-niebiescy w inauguracji sezonu, która odbędzie się 3-4 sierpnia, zmierzą się z Unią Janikowo. Wcześniej zagrają sparingi z Kaszubią Kościerzyna, Olimpią Elbląg i GKS Przodkowo.Przeczytaj o przejęciu funkcji trenera w Bałtyku Gdynia przez Piotra RzepkęPiłkarze Bałtyku Gdynia mają za sobą pierwszy trening. Pojawiło się na nim 17 zawodników. Grupa liczyła zarówno graczy, którzy występowali w biało-niebieskich barwach w poprzednich rozgrywkach, a także ich rezerwach. Do zespołu dołączył nowy napastnik - Łukasz Włodarczyk, który ostatni sezon spędził w Bałtyku Koszalin, a wcześniej w Kotwicy Kołobrzeg. Na III-ligowych boiskach wystąpił 44 razy i strzelił 9 goli. Ponadto testowano jeszcze jednego zawodnika, którego tożsamość nie została podana.

Nowy trener - Piotr Rzepka liczy, że na kolejnych treningach grono piłkarzy sukcesywnie liczba wzrastać. W planach włodarzy jest również testowanie kolejnych zawodników.

- Spotkaliśmy się wcześniej, by ustalić warunki współpracy. Następnie odbyliśmy pierwszą jednostkę treningową. Wszystko przebiegło zgodnie z planem. Na treningu pojawiło się wiele młodych twarzy. Po raz pierwszy zobaczyłem tych chłopaków od strony szatni i dałem im do zrozumienia, że jestem tu po to, by im pomóc. Chcę, by Bałtyk był dla młodych platformą rozwoju. Oni potrzebują zajęć specjalistycznych w praktyce, by mentalnie dojrzewali i nie bali się seniorskiej gry. Mówi się, że ludzie mający 17-18 lat są zbyt młodzi. U mnie takie pojęcie nie istnieje, jednak trzeba też uważać, by nie zrobić im krzywdy - mówi nam Piotr Rzepka, nowy trener Bałtyku Gdynia.

Przeczytaj o odejściu Sebastiana Letniowskiego z Bałtyku GdyniaPodczas środowych zajęć zabrakło kilku postaci z poprzedniego sezonu. Nie było chociażby kapitana Sebastiana Bartlewskiego, a także Maksyma Demiańczuka, Arkadiusza Korpalskiego, Sebastiana Trochowskiego i Krzysztofa Garczewskiego.

Ze względów osobistych zwolnieni z treningu zostali natomiast: Bartosz Sobczak, Mateusz Andryszak i Piotr Kręcki.

Z klubem pożegnali się kolejni piłkarze. Po Jakubie Letniowskim, Filipie Sobeckim i Jakubie Biskupie, na zasadzie transferu definitywnego Michał Marczak i Przemysław Czerwiński trafili do Kotwicy Kołobrzeg.

- Bardzo liczyłem na obecność pewnych osób. Niestety zawiodłem się. Może jeszcze przyjdą, ale nie wiem czy wówczas nie będzie za późno. O ilu kilku było zwolnionych, tak o niektórych nie sądziłem, że ich zabraknie. Nie wiem czy zwyczajnie nie mieli czasu, nie byli na miejscu, czy szukają nowego zespołu - dodaje szkoleniowiec.

Przypomnij sobie, jak Piotr Rzepka został dyrektorem sportowym w Bałtyku GdyniaBAŁTYK GDYNIA PRZED SEZONEM 2019/20
Przyszedł: Łukasz Włodarczyk (pozycja: napastnik, poprzedni klub: Bałtyk Koszalin), Piotr Rzepka (trener)

Odeszli: Michał Marczak (napastnik, Kotwica Kołobrzeg), Przemysław Czerwiński (obrońca, Kotwica Kołobrzeg), Sebastian Letniowski (trener, nowy klub KP Starogard Gdański), Jakub Biskup (pomocnik, koniec kariery), Jakub Letniowski (pomocnik, Chojniczanka), Filip Sobiecki (napastnik, Legia Warszawa)


Przeczytaj relację z ostatniego ligowego meczu Bałtyku GdyniaNim piłkarze Bałtyku rozpoczną ligowe zmagania, swoją formę szlifować będą w meczach sparingowych. Na chwilę obecną znamy trzech rywali: Kaszubia Kościerzyna (IV liga, 13 lipca), Olimpia Elbląg (II liga, 20 lipca), GKS Przodkowo (IV liga, 27 lipca). Bardzo możliwe, że lista sparingowych partnerów ulegnie jeszcze zmianom.

Biało-niebiescy ligową przeprawę zaczną od meczu z beniaminkiem III ligi - Unią Janikowo. Mecz odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia. Następnie do września mierzyć się będą z Jarotą Jarocin, Chemikiem Police, KKS 1925 Kalisz, Sokołem Kleczew i KP Starogardem Gdańskim, którego trenerem został były szkoleniowiec Bałtyku - Sebastian Letniowski.

LETNIE SPARINGI BAŁTYKU GDYNIA
13 lipca, wyjazd - Kaszubia Kościerzyna (IV liga)
20 lipca, wyjazd - Olimpia Elbląg (II liga)
27 lipca, wyjazd - GKS Przodkowo (IV liga)