Bałtyk Gdynia - Arka II Gdynia 3:3 w sparingu. Igor Biedrzycki pechowo debiutował

dak.
29 lutego 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Oskar Bohm uratował remis w starciu z Arką II Gdynia, z której przeniósł się do Bałtyku Gdynia minionego lata. Oskar Bohm uratował remis w starciu z Arką II Gdynia, z której przeniósł się do Bałtyku Gdynia minionego lata.

Bałtyk Gdynia zremisował z Arką II Gdynia 3:3 (1:2) w ostatnim sparingu przed rundą wiosenną w sezonie 2019/20. Igor Biedrzycki pechowo zadebiutował. Nowy obrońca już w 30. minucie nabawił się kontuzji mięśnia dwugłowego uda. Bilans zimowych przygotowań biało-niebieskich to 2 zwycięstwa, 2 remisy i 6 porażek, a w bramkach 13:27.

Chmielnicki 17 (gol samobójczy), Demiańczuk 77 (karny), Bohm 83 - Chmielnicki 28, Siemaszko 38, Wilczyński 60

BAŁTYK: Bartkowiak - Stefaniak (60 Kardyś), Demiańczuk, Garbacik, Kozakowski (60 Andryszak) - Gułajski, Bohm, Lengiewicz (60 Bany), Biedrzycki (30 Burzyński), Gołuński (60 Renusz) - Trytko

ARKA II: Staniszewski - Talaśka, Stec, Chmielnicki, Szopa - Urbański (60 Goyke), Zbiranek, Szałecki, Wiśniewski (60 Janczak) - Siemaszko (46 Chojnowski), Wilczyński

Przed sparingiem Bałtyk Gdynia potwierdził nasze informację o pozyskaniu Igora Biedrzyckiego. Jednak debiut 27-latka okazał się pechowy. Były piłkarz II-ligowego Gryfa Wejherowo w 30. minucie opuścił boisko z podejrzeniem naderwanego mięśnia dwugłowego uda. Zmienił go inny piłkarz pozyskany zimą, Fabian Burzyński.

Bałtyk Gdynia kontraktuje kolejnych obrońców

Jerzy Jastrzębowski od pierwszych minut postawił na Macieja Kozakowskiego, który dołączył do drużyny w minionym tygodniu.

RUCHY KADROWE BAŁTYKU GDYNIA PRZED RUNDĄ WIOSENNĄ SEZONU 2019/20
Przyszli: Igor Biedrzycki (pozycja: obrońca, ostatni klub: Gryf Wejherowo), Maciej Kozakowski (obrońca, KP Starogard Gdańsk), Fabian Burzyński (pomocnik, KSZO Ostrowiec), Przemysław Trytko (napastnik, ROW 1964 Rybnik), Damian Garbacik (obrońca, Lysekloster IL, Norwegia) - wszyscy wolne transfery, Fabian Lengiewicz (obrońca, Bytovia, wypożyczenie z Arki Gdynia), Jerzy Jastrzębowski (trener, Bałtyk II Gdynia), Łukasz Witek (II trener, Potok Pszczółki)

Odeszli: Sebastian Murawski (obrońca, nowy klub: Radunia Stężyca), Michał Bajdur (pomocnik, Legionovia), Gracjan Horoszkiewicz (obrońca, Brandenburg SC, Niemcy), Maciej Kazimierowicz (pomocnik, Skra Częstochowa), Tomasz Zając (pomocnik, Wisła Puławy) - wszyscy wolne transfery po rozwiązaniu kontraktów za porozumieniem stron, Michał Efir (napastnik), Laurențiu Iorga (paszport Rumunia, pomocnik) - obaj rozwiązanie kontraktów za porozumieniem stron

Dla obu ekip buł to ostatni sparing przed startem rundy wiosennej w sezonie 2019/20. Początkowo Bałtyk miał zagrać z Pogonią Lębork, ale w ostatnim momencie zmieniono plany.

W 17. minucie samobójcze trafienie zaliczył Daniel Chmielnicki, ale niedługo potem zrehabilitował się i wyrównał po stałym fragmencie gry. IV-ligowiec zdążył objąć prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie, gdy w 39. minucie sprytnym lobem bramkarza pokonał Rafał Siemaszko.

Podopieczni Roberta Wilczyńskiego podwyższyli w 60. minucie po bramce Jakuba Wilczyńskiego, który ma za sobą debiut w ekstraklasie. W 77. minucie sygnał do ataku dał jeszcze Maksym Demiańczuk, który zdobył bramkę kontaktową z rzutu karnego. Opłaciło się, bo w 83. minucie po asyście Mateusza Gułajskiego wyrównał Oskar Bohm, który latem przeniósł się do Bałtyku z Arki.

Jerzy Klockowski nie żyje

- Nasza gra wyglądała optymistycznie, może nie ze względu na wynik, ale na pewno na grę. Plusem jestem na pewno fakt, że potrafiliśmy się podnieść przy wyniku 1:3 i zdołaliśmy wyrównać. To na pewno podbuduje chłopaków przed ruszającą ligą. Zmartwiła mnie natomiast sytuacja z Igorem Biedrzyckim, który dopiero do nas dołączył, a jeszcze w pierwszej połowie został zmieniony przez uraz. Miejmy nadzieję, że to nie będzie nic poważnego i wróci do nas na najbliższy mecz z Unią Janikowo - mówił po meczu trener Jastrzębowski.
- Był to dla nas wartościowy sparingpartner. Szkoda straconego zwycięstwa, bo prowadziliśmy 3:1. Nawet w grach kontrolnych takie rzeczy mają znaczenie. Była to jednak cenna lekcja dla chłopaków przed ruszającymi rozgrywkami. Cały czas zależy nam na graniu, były momenty dobre i gorsze, ale pamiętajmy, że zawsze można coś poprawić, szczególnie w defensywie. Części zawodników zabrakło, część boryka się z urazami, ale liczymy, że pomogą nam w najbliższym meczu z rezerwami Lechii Gdańsk - podsumował Wilczyński, trener Arki II.
Piłkarze Jastrzębowskiego zakończyli tym samym zimowe przygotowania do wiosny. W tym czasie rozegrali 10 sparingów, a ich bilans to 2 zwycięstwa, 2 remisy i 6 porażek, w których strzelili 13 goli, a 27 stracili.

- Ciężko przepracowaliśmy przez ostatnie tygodnie, ale cieszę się, że nasza gra zmieniła się na przestrzeni meczów kontrolnych. Jest różnica, piłkarze to czują, a my to widzimy - dodaje szkoleniowiec Bałtyku.

Michał Listkiewicz, wiceprezes Bałtyku Gdynia o przyszłości klubu - wywiad

Biało-niebiescy w inauguracji ligowych zmagań w 2020 roku zmierzą się z Unią Janikowo. Mecz zaplanowany jest na piątek, 6 marca, o godz. 19:30 na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Wstęp w cenie 5 i 10 zł.

- Czekamy na pierwszy mecz. Szkoda tylko, że Igor i Maciek są z nami od niedawna, ale wkomponowują się w zespół. Ciężko przewidzieć "11" na spotkanie z Unią, ale na szczęście mamy wiele wariantów. W tym zawodzie pracuje już tyle czasu i wiem, że trzeba być przygotowanym na różne sytuacje. Kadra jest szeroka, ale jednego jestem pewien - wyjdziemy na boisko i będziemy walczyć od samego początku - podsumowuje trener Jastrzębowski.
Z kolei rezerwy Arki w pierwszym wiosennym meczu zmierzą się z Lechią II Gdańsk. IV-ligowy hit odbędzie się w niedzielę, 8 marca, o godz. 18:30, na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.