Bałtyk Gdynia - Bytovia 5:2. II-ligowiec odprawiony, gol testowanego piłkarza

mip.
6 lutego 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Michał Marczak w starciu z Bytovią strzelił dwie bramki, a Bałtyk wygrał 5:2. Michał Marczak w starciu z Bytovią strzelił dwie bramki, a Bałtyk wygrał 5:2.

Bałtyk Gdynia pokonał u siebie Bytovię w meczu sparingowym 5:2 (3:1). Piłkarze grający pod nieobecność trenera Jerzego Jastrzębowskiego na tle II-ligowego zaprezentowali się bardzo dobrze i wygrali drugi sparing z rzędu. Dublet w tym starciu ustrzelił Michał Marczak, a na listę strzelców wpisał się także zawodnik testowany przez biało-niebieskich.

Marczak 21, 34, Gułajski 29, Gołuński 66, zawodnik testowany 89 - Kozakowski 14, Lizakowski 78

BAŁTYK: Matysiak (46 Bartkowiak) - Liberacki, Lengiewicz, Garbacik, Machol - Demiańczuk (58 testowany), Wołowski (58 Poręba), Gołuński, Gułajski, Bartlewski (85 Goerke) - Marczak (68 Jankowski)

Bałtyk Gdynia otrzymał 250 tys. zł za promocję miasta w pierwszym półroczu 2021 roku

W swoim trzecim zimowym sparingu piłkarze Bałtyku Gdynia podejmowali II-ligową Bytovię. Mecz rozpoczął się z 20-minutowym opóźnieniem spowodowanym pracami na płycie boiska, z którego trzeba było usunąć śnieg, który spadł w sobotni poranek.

Jedynymi zmianami w wyjściowej "11", w porównaniu do meczu z Olimpią Elbląg, była obecność Adriana Liberackiego, który zastąpił w niej Szymona Nowickiego. Ten drugi w Elblągu doznał stłuczenia kostki. Natomiast pomiędzy słupkami szansę do gry dostał od pierwszej minuty Marcin Matysiak. Drużynę zaś znów poprowadził Robert Reiwer, gdyż przeziębiony Jerzy Jastrzębowski

Olimpia Elbląg - Bałtyk Gdynia 0:1 w sparingu. Wygrali w śnieżycy

Gdynianie na tle II-ligowego rywala zaprezentowali się bardzo dobrze i mimo, że to bytowianie zadali pierwszy cios, do przerwy Bałtyk prowadził już 3:1 po dwóch bramkach Michała Marczaka oraz jednej autorstwa Mateusza Gułajskiego.

W drugiej połowie szkoleniowiec gospodarzy dokonał kilku zmian w składzie, zagrali m.in testowany zawodnik oraz powracający do zdrowia Mateusz Goerke, a czwartą bramkę dołożył Adam Gołuński. W końcówce oba zespoły strzeliły jeszcze po jednej bramce i ostatecznie Bałtyk wygrał 5:2.

- Uważam, że to dla nas kolejne bardzo dobrze doświadczenie, patrząc też przez pryzmat poprzedniego meczu z Olimpią. Zagraliśmy z dwoma zespołami z II ligi i odnieśliśmy dwa zwycięstwa. Cieszymy się, że tak się ten mecz ułożył, chociaż pogoda nie rozpieszczała, ale była taka sama dla jednych i drugich. Udało nam się wykorzystać nasze sytuacje, chociaż Bytovia też miała ich sporo. W pierwszej połowie oni nas przycisnęli, ale drużynowo wyszliśmy z opresji. Natomiast uważam, że w drugiej połowie to my byliśmy lepszym zespołem - podsumował trener Reiwer, który pod nieobecność Jerzego Jastrzębowskiego po raz drugi samodzielnie poprowadził zespół.
Warto zaznaczyć, że jedną z bramek dla biało-niebieskich zdobył testowany zawodnik, jak podkreślił trener Reiwer, była to jedna z piękniejszych bramek.

- Przyjął piłkę na dwa kontakty, rozejrzał się i strzelił z 25-26 metrów. Bramkarz nie miał przy tym uderzeniu nic do powiedzenia - powiedział drugi trener Bałtyku.
Przypomnijmy, że kolejny sparing gdynianie zagrają w następną sobotę, a ich rywalem będzie Concordia Elbląg. Niewykluczone, że w składzie Bałtyku znajdą się wtedy kolejni testowani zawodnicy.