Bałtyk Gdynia - Górnik Konin 6:0. Pięć goli biało-niebiescy strzelili w "10"

dak.
26 września 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Mateusz Gułajski dwukrotnie cieszył się ze strzelonych goli z Górnikiem Konin. Na pochwały zasługuje jednak cała drużyna, który w meczu z autsajderem potwierdziła formę z poprzednich spotkań. Mateusz Gułajski dwukrotnie cieszył się ze strzelonych goli z Górnikiem Konin. Na pochwały zasługuje jednak cała drużyna, który w meczu z autsajderem potwierdziła formę z poprzednich spotkań.

Bałtyk Gdynia rozbił u siebie Górnika Konin 6:0 (1:0) w 9. kolejce grupy drugiej III ligi. Mimo że biało-niebiescy zdeklasowali outsidera tabeli, ich sukces jest wart podkreślenia, gdyż aż pięć goli strzelili, grając w "10". Już w 37. minucie boisko z powodu czerwonej kartki opuścił Sebastian Bartlewski.

Bałtyk Gdynia - Górnik Konin 6:0 (1:0)
Mateusz Gułajski 52, 73, Igor Jankowski 10, Adam Gołuński 64, Maksym Demiańczuk 83, Sebastian Dziadkowiec 90

BAŁTYK: Bartkowiak - Nowicki, Garbacik, Demiańczuk, Machol (90 Włoch) - Bartlewski, Lengiewicz, Goerke (46 Biedrzycki) - Gołuński (70 Poręba), Jankowski (75 Dziadkowiec), Gułajski (83 Ossowski)

W meczu 9. kolejki Bałtyk Gdynia musiał radzić sobie bez swojego najlepszego strzelca Michała Marczaka. Napastnik musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek. Jego miejsce od pierwszych minut zastąpił Igor Jankowski, który w tym sezonie także strzelał dla biało-niebieskich. Młody zawodnik "Kadłubów" dobrą dyspozycję potwierdził już w 10. minucie, gdy otworzył wynik spotkania.

Adrian Liberacki: Odbiła mi "sodówka"

Od 37. minuty gospodarze musieli grać w osłabieniu. Sędzia dopatrzył się niebezpiecznego zagrania przez Sebastiana Bartlewskiego w walce o piłkę.

Spotkanie toczyło się w deszczowej aurze. Nie przeszkadzała ona biało-niebieskim także w drugiej połowie, bo szybko po zmianie stron ruszyli z kolejnymi atakami, a ich zwieńczeniem było podwyższenie prowadzenia w 51. minucie. Szymon Nowicki zagrał "klepką" z Adamem Gołuńskim, po czym prawy obrońca miał dużo czasu na dogranie w pole karne. Płasko podał piłkę, lecz jego kolegów uprzedził bramkarz Górnika. Jego interwencja była jednak na tyle niedokładna, że do piłki dobiegł Mateusz Gułajski i uderzył z pierwszej piłki.

W 63. minucie było już 3:0. Piłkarze Bałtyku szybko doskoczyli do rywala na środku boiska i po przechwycie ruszyli z kontrą. Gułajski świetnie wypatrzył Gołuńskiego na prawej stronie, a ten zmylił obrońcę jednym przyjęciem i lewą nogą strzelił po długim słupku.

Kolejna kontra została wykorzystana 10 minut później. Znów dobrym pressingiem popisali się biało-niebiescy i błyskawicznie przenieśli się na połowę rywala. Jankowski prostopadle podał za plecy obrońcy, gdzie szybko znalazł się Gułajski i po wyjściu sam na sam z bramkarzem, podciął nad nim piłkę i zdobył czwartą bramkę dla swojego zespołu.

Elana Toruń - Bałtyk Gdynia 1:1. Michał Marczak uratował remis w 90. minucie

Gdynianom jednak nie było mało. W 82. minucie podwyższyli prowadzenie po stałym fragmencie gry. Piłka poszybowała w pole karne po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wprost na głowę Maksyma Demiańczuka, który skierował futbolówkę do siatki. Ta otarła się jeszcze o jednego z obrońców i wpadła do sieci.

Jeszcze przed końcem spotkania pod polem karnym rywali zabawili się młodzi piłkarze Bałtyku. W dwójkowej akcji uczestniczyli: Bartosz OssowskiSebastian Dziadkowiec. Ten drugi zwodem oszukał bramkarza gości i strzelił do pustej bramki, ustanawiając wynik tego spotkania.

Bałtyk Gdynia wciąż jest niepokonany w tym sezonie i po sobotnim zwycięstwie umocnił się trzeciej lokacie. Za tydzień powalczy o drugą, gdyż w 10. kolejce zmierzy się z wiceliderem Radunią Stężyca.

22 Mieszko Gniezno 9 0 0 9 6:32 0
Po rundzie jesiennej (każdy z każdym bez rewanżów) tabela zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W pierwszej zagra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły będą mierzyły się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie.
Tabela wprowadzona: 2020-09-27

Wyniki 9 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Górnik Konin 6:0 (1:0)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Chemik Police 5:0 (4:0)
  • Gryf Wejherowo - Bałtyk Koszalin 2:3 (1:1)
  • KP Starogard Gdański - Świt Skolwin 2:4 (0:2)
  • Kotwica Kołobrzeg - Gwardia Koszalin 1:1 (1:0)
  • Nielba Wągrowiec - Unia Swarzędz 4:3
  • Flota Świnoujście - GKS Przodkowo 1:1 (0:0)
  • Pomorzanin Toruń - Radunia Stężyca 2:1 (2:1)
  • Sokół Kleczew - Elana Toruń 1:1 (1:0)
  • Unia Janikowo - Jarota Jarocin 3:1 (1:1)
  • Pogoń II Szczecin - Mieszko Gniezno 3:0 (2:0)
dak.

Opinie (81) ponad 20 zablokowanych

• To wciaz jest tylko czwarty poziom (4)

• 35 54

• (2)

Może być i piąty,dziś elita czyli lepsza część Gdyni świętuje.

• 23 9

• Co to elita ?a może sklonowana elita

• 8 12

• Hahaha zmień dilera albo lekarza

• 5 3

• i przeciwnik z dna tabeli z bilansem 0-1-8. Nie ma sie czym podniecać.

• 8 3

• I gitara.

• 49 7

• (1)

Brawo Bałtyk! Gramy do końca, liga jest długa.

• 53 13

• Pierwsza 8 celem

• 18 2

• Działacze (4)

Dobra, zaraz 3 porażki będą i zaś będzie wyzywanie prezesa hahah

• 24 37

• Mówili jasno,ze plan to gorna ósemka wiec mogą sie pomylic kilka razy bo mamy zapas punktow.Oczywiscie niech seria bez porażek trwa :)