Bałtyk Gdynia - Jaguar Gdańsk 1:0 w sparingu. Oktawian Skrzecz na testach

17 lipca 2021, 14:15
dak.
Oktawian Skrzecz (z prawej) był w przeszłości jednym z lepiej zapowiadających się piłkarzy z Trójmiasta. Swoich sił próbował m.in. w Schalke 04. Kadr pochodzi z 2014 roku, gdy w spotkaniu U-18 Polska przegrała z Anglią 2:3. Na zdjęciu z Kylem Walker-Petersem, który dziś gra w Southampton. Więcej zdjęć (1)

Oktawian Skrzecz (z prawej) był w przeszłości jednym z lepiej zapowiadających się piłkarzy z Trójmiasta. Swoich sił próbował m.in. w Schalke 04. Kadr pochodzi z 2014 roku, gdy w spotkaniu U-18 Polska przegrała z Anglią 2:3. Na zdjęciu z Kylem Walker-Petersem, który dziś gra w Southampton.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Oktawian Skrzecz (z prawej) był w przeszłości jednym z lepiej zapowiadających się piłkarzy z Trójmiasta. Swoich sił próbował m.in. w Schalke 04. Kadr pochodzi z 2014 roku, gdy w spotkaniu U-18 Polska przegrała z Anglią 2:3. Na zdjęciu z Kylem Walker-Petersem, który dziś gra w Southampton.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Bałtyk Gdynia pokonał Jaguar Gdańsk 1:0 (1:0) w sparingu na Narodowym Stadionie Rugby. Dla podopiecznych Grzegorza Nicińskiego był to pierwszy, a drużyny Marka Szutowicza - drugi mecz kontrolny przed sezonem 2021/22. Jedynego gola strzelił Paweł Brzuzy, który jak na razie jest jedynym wzmocnieniem biało-niebieskich. Niedługo mogą dołączyć kolejni, gdyż testowanych było 6 nowych piłkarzy. Wśród nich jest Oktawian Skrzecz, który w przeszłości swoich sił próbował m.in. w Schalke 04.Bramka:
Paweł Brzuzy 28

BAŁTYK (pierwsza połowa): zawodnik testowany - Brzuzy, testowany, Garbacik, Liberacki - Goerke, Wołowski, testowany, Ossowski, testowany (10 Gułajski) - Jankowski
BAŁTYK (druga połowa): testowany - Machol, Lengiewicz, Kardaś, testowany - Kośnik, Buławski, testowany, Gołuński, Gułajski (65 testowany) - Kmiecik (60 Marczak)

JAGUAR: Górski (46 Skrypoczka) - Deleu, Prusarczyk, Jaroszek, Chiczewski - Kozłowski (46 Mikołajewski), Wieczorek, Espersen (46 Sawicki), Zalow (46 Świątek) - Brzeski, Fila.


Bałtyk Gdynia i Jaguar Gdańsk zwieńczyli sparingiem pierwszy tydzień okresu przygotowawczego przed sezonem 2021/22. Na Narodowym Stadionie Rugby padła tylko jedna bramka, a jej autorem okazał się Paweł Brzuzy, dla którego był to debiut w biało-niebieskich barwach. Przypomnijmy, że to jedyne wzmocnienie, którego jak na razie tego lata dokonał klub.

Paweł Brzuzy pierwszym wzmocnieniem. Przeczytaj o transferze Bałtyku GdyniaPo raz pierwszy w boiskowej rywalizacji swoich piłkarzy mógł zobaczyć trener Grzegorz Niciński. Przyglądał się zarówno zawodnikom, którzy reprezentowali Bałtyk w minionym sezonie, jak i tym, którzy być może będą to robić w przyszłym. Testowanych w sumie było bowiem 6 nowych graczy. Do rotacji dochodziło w pierwszej i drugiej połowie.

Wśród nich był m.in. Oktawian Skrzecz. To wychowanek Lechii Gdańsk, który de facto w pierwszym zespole nigdy nie zadebiutował. Pomocnik w 2014 roku przeniósł się do niemieckiego Schalke 04. Tam również występował w zespołach młodzieżowych i rezerwach. Od czasu powrotu do Polski w 2017 roku był graczem: Śląska Wrocław, GKS Katowice, Korony Kielce, Stomilu Olsztyn i ostatnio Stali Rzeszów. Na koncie ma 7 występów w ekstraklasie i 36 - w I lidze.

Oktawian Skrzecz grał w Schalke, bo Lechia zwlekała. Przeczytaj wywiadW zespole biało-niebieskich zagrał także Fabian Lengiewicz. Mimo, że jego wypożyczenie z Arki Gdynia wygasło z końcem poprzednich rozgrywek, to obie strony dążą do przedłużenia współpracy.

Warto wspomnieć, że w minionym tygodniu na jednym treningu pojawił się także Maciej Koziara. To z kolei wychowanek Arki Gdynia, który w swojej karierze grał m.in. w: Gryfie Wejherowo, Miedzi Legnica czy GKS Bełchatów. Jednak do podpisania umowy prawdopodobnie nie dojdzie, gdyż zawodnik ma wybrać inną drużynę.

Znacznie mniej zmian personalnych było w Jaguarze. W składzie zobaczyliśmy właściwie tych samych piłkarzy, którzy stanowili o sile zespołu w minionym sezonie i otarli się o awans do III ligi. Co więcej, trener Marek Szutowicz nie planuje rewolucji w zespole. Co najwyżej dokona 1-2 wzmocnień. Natomiast uzupełnieniem mają być gracze z akademii. Założeniem klubu jest to, aby młodzież była wdrażana do seniorskiego futbolu.

Bałtyk Gdynia poznał terminarz III ligi. Sprawdź z kim zagra na inauguracjęW następnym tygodniu oba zespoły czekają kolejne mecze kontrolne. W środę Bałtyk zagra na wyjeździe z I-ligowym Stomilem Olsztyn. Natomiast Jaguar zmierzy się z: IV-ligowym Wikęd Luzino we wtorek, III-ligowym Stolemem Gniewino w środę i IV-ligowym Gromem Nowy Staw w sobotę.

Bałtyk Gdynia - sparingi lato 2021
 • 17.07, Gdynia, Jaguar Gdańsk 1:0
 • bramka: Paweł Brzuzy
 • 21.07, Olsztyn, Stomil Olsztyn
 • 24.07, miejsce do ustalenia, Zawisza Bydgoszcz

Jaguar Gdańsk - sparingi lato 2021
 • 13.07, Gdańsk, Kamionka Sopot 12:1
 • 17.07, Gdynia, Bałtyk Gdynia 0:1
 • 20.07, Gdańsk, Wikęd Luzino, godz. 19:30
 • 21.07, Gniewino, Stolem Gniewino
 • 24.07, Gdańsk, Grom Nowy Staw
 • 27.07, Gdańsk, GKS Kolbudy
 • 30.07, Starogard, KP Starogard Gdański

dak.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (55)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.