Bałtyk Gdynia - Kluczevia Stargard 2:1. Powiększona przewaga nad strefą spadkową

mip.
28 maja 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
aktualizacja: godz. 19:11 (28 maja 2022)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Damian Garbacik (na zdjęciu) otworzył wynik spotkania z Kluczevią Stargard. Damian Garbacik (na zdjęciu) otworzył wynik spotkania z Kluczevią Stargard.

Bałtyk Gdynia pokonał Kluczevię Stargard 2:1 (1:0) w meczu 31. kolejki grupy drugiej III ligi. Dla podopiecznych Roberta Reiwera było to bardzo ważne zwycięstwo, bo powiększyli przewagę nad strefą spadkową do 6 punktów. Biało-niebiescy przełamali też serię trzech ligowych meczów bez zdobytej bramki.

Aktualizacja, godz. 19:11

Jarota Jarocin zremisowała ze Stolemem Gniewino 2:2. Zatem przewaga Bałtyku Gdynia nad strefą spadkową na trzy kolejki przed końcem sezonu wynosi już 6 punktów.

Bramki: Garbacik 10, Marczak 58 - Magnuski 51

BAŁTYK: Bartkowiak - Lengiewicz, Długołęcki, Garbacik, Bohm - Bożym (58 Gołuński), Sikorski, Kośnik (74 Wołowski) - Gułajski, Skrzecz (84 Brodnicki) - Marczak (74 Jankowski)

Piłkarze Bałtyku Gdynia w sobotę podejmowali Kluczevię Stargard, czyli 17. zespół w tabeli. Plan był prosty, zwycięstwo i ucieczka od strefy spadkowej, nad którą biało-niebiescy mieli zaledwie cztery punkty przewagi.

Rozpoczęło się jednak doskonale, bo już w 10. minucie Bałtyk objął prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się kapitan - Damian Garbacik. Był to gol ze stałego fragmentu gry. Niedługo później doskonałą interwencją popisał się Michał Bartkowiak po tym jak z kontrą wyszli piłkarze Kluczevii.

Sprawdź, co przed meczem mówił Michał Bartkowiak?

Podopieczni Roberta Reiwera mieli inicjatywę i w 34. minucie powinni byli podwyższyć prowadzenie, ale po doskonałym dograniu Michała Marczaka, pomylił się, powracający do składu Oktawian Skrzecz. Niewykorzystana sytuacja mogła się zemścić w samej końcówce pierwszej połowy, ale i przyjezdnym zabrakło skuteczności, by wykończyć, dobrze zapowiadającą się akcję.

Po przerwie szybko wyrównali przyjezdni. Sędzia podyktował bowiem rzut karny za zagranie ręką w polu karnym. Odpowiedź Bałtyku była jednak błyskawiczna. Już w 58. minucie ponownie prowadzenie dał Marczak.

Świt Skolwin - Bałtyk Gdynia 0:0. Przeczytaj relację z ostatniego meczu

Do końca spotkania wynik już się nie zmienił, dzięki czemu Bałtyk zwyciężył w lidze po raz pierwszy od 30 kwietnia, gdy pokonał Polonię Środa Wielkopolska 4:0. Dla biało-niebieskich to zwycięstwo oznaczało ucieczkę od strefy spadkowej na 7 punktów - do czasu rozegrania meczu przez Jarotę Jarocin. Podopieczni Roberta Reiwera przełamali też passę trzech meczów ligowych bez zdobytej bramki.

18 Elana Toruń 31 6 3 22 36:75 21
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane. Liczba spadkowiczów może być większa o tyle drużyn z województw: pomorskiego, pomorsko-zachodniego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie ich z II ligi.
Elana Toruń wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej i przesunięta została na ostatnie miejsce w tabeli. Wszystkie wiosenny mecze będą zaliczane jako walkowery dla rywali.

Tabela wprowadzona: 2022-05-29