Bałtyk Gdynia - Lechia II Gdańsk 3:2 w sparingu. Pierwsze ruchy kadrowe

25 czerwca 2020, 12:20
dak.

Bałtyk Gdynia pokonał w sparingu Lechię II Gdańsk 3:2 (1:2), choć przegrywał już 0:2. Biało-niebiescy kolejne mecze kontrolne rozegrają w sobotę. O godz. 11 na wyjeździe zmierzą się z IV-ligową Cartusią, a o godz. 19, ale już przy ul. Olimpijskiej 5, podejmą III-ligowy Huragan Morąg. Wstęp wolny. Klub dokonał pierwszych ruchów kadrowych. Trzyletnie umowy podpisali: Mateusz Andryszak i Oskar Kardaś, a odeszli: Mateusz Bany i asystent trenera Łukasz Witek.Bałtyk Gdynia - Lechia II Gdańsk 3:2 (1:2)
Bramki: 40 Mateusz Gułajski, 52 zawodnik testowany, Drzazga (gol samobójczy) 88 - Cieślicki 25, Landowski 38

BAŁTYK: Matysiak (46 Bartkowiak) - Kardaś (46 Andryszak), Lengiewicz, Garbacik (46 zawodnik testowany), Machol (46 Kozakowski) - Bartlewski (46 zawodnik testowany), Demiańczuk, Renusz (46 zawodnik testowany) - Goluński (46 Bohm), Jankowski (46 Trytko), Gułajski (46 zawodnik testowany)

LECHIA II: Mirus (46 Prange) - Kapuściński (46 Pietrzak), Drzazga, Pęk, Majer (46 Szymański) - Rakowski (46 Cegiełka), Sumiński (46 Posyhliuzhnyj), Niewiadomski - Cieślickim, Żukowski, Landowski (46 Sadowski)


Bałtyk po raz pierwszy w okresie przygotowawczym przed sezonem 2020/21 rozgrywał mecz kontrolny w Gdyni. Spotkanie z Lechią II Gdańsk odbyło się na boisku z naturalną nawierzchnią przy ul. Olimpijskiej.

Bałtyk Gdynia sparował z GedaniąPodobnie, jak w poprzednim sparingu z Gedanią, trener Jerzy Jastrzębowski postawił na dwa różne składy w obu połowach. Podobnie uczynił szkoleniowiec biało-zielonych rezerw. Dzięki temu mieliśmy dwa różne obrazy gry. W pierwszej części skuteczniejsi byli goście, natomiast po zmianie stron do głosu doszli gospodarze, którzy potrafili podnieść się przy wyniku 0:2 i zwyciężyć.

- Może to zabrzmi dziwnie, ale w tym meczu zaczęliśmy odwrotnie, niż zwykle. Tym razem daliśmy się zaskoczyć już w pierwszej połowie i to ta część spotkania była gorsza w naszym wykonaniu. Straciliśmy bramki, których nie powinniśmy tracić, potem strzeliliśmy jeszcze po niezłej akcji, ale gra nie wyglądała tak, jakbym tego oczekiwał. Przede wszystkim było dużo strat własnych. Druga połowa wyglądała dużo lepiej, gra była bardziej dynamiczna i agresywna. Nie można uczyć się przegrywać, mamy swoje ambicje i preferuje jedną zasadę: cokolwiek robię, to robię to na 100 proc., bez względu czy to mecz mistrzowski czy sparing - mówił po meczu trener Jastrzębowski.
Do składu biało-niebieskich powrócili: Sebastian Bartlewski i Maksym Demiańczuk. Od pierwszej minuty zagrał także Michał Renusz, który w pojedynku z Gedanią musiał szybko opuścić boisko ze względu na naciągnięty mięsień. Trener Jastrzębowski ponownie testował trzech piłkarzy. Jeden z nich wpisał się na listę strzelców po przerwie.

Jacek Paszulewicz: Drużyna otwarta na młodzież z regionuW zespole Lechii II Gdańsk trener Dominik Czajka sprawdzał przydatność nowych zawodników z rocznika 2002. Do tej pory grywali najczęściej w Centralnej Lidze Juniorów, dlatego letnie sparingi mają pomóc im oswoić się z seniorskim futbolem.

- To był mecz pięknych bramek. Szkoda gola pod koniec pierwszej połowy, bo straciliśmy go po głupim i dziecinnym błędzie. Rywale to wykorzystali, a po przerwie zagapiliśmy się i był już remis. W ostatniej akcji meczu przytrafił się kolejny błąd z serii, które nie powinny mieć miejsca. W drugiej połowie wprowadziliśmy zmiany i gra zaczęła się nieco burzyć. Najważniejsze, że zawodnicy mogli się pokazać i zobaczymy ich przydatność na jesień. Na wyróżnienie zasługują: Ryszard Sumiński, Marek Niewiadomski, Mikołaj Rakowski i Wiktor Drzazga. O Mateuszu Żukowskim nie muszę wspominać. Myślę, że to grupa, która niebawem może dołączyć do zespołu Piotra Stokowca - ocenił trener Czajka.
Bałtyk w sobotę, 27 lipca rozegra dwa sparingi. Pierwszy skład uda się do Kartuz, by zmierzyć się z IV-ligową Cartusią. Ten mecz zaplanowano na godz. 11. Z kolei o godz. 19, już w Gdyni, drugi skład biało-niebieskich podejmie III-ligowy Huragan Morąg.

Lechię II Gdańsk czeka teraz przerwa w graniu, a najbliższy sparing rozegra 11 lipca z GKS Przodkowo. Z kolei 18 lipca zmierzy się z Wierzycą Pelplin. Oba te spotkania odbędą się na wyjazdach.

Bałtyk Gdynia rozpoczął przygotowania do sezonuSparingi Bałtyku Gdynia:
20 czerwca, Gedania (IV liga) 1:1 (1:0)
24 czerwca, Lechia II Gdańsk (IV liga) 3:2 (1:2)
27 czerwca, godz. 11, Cartusia (IV liga), wyjazd
27 czerwca, godz. 19, Huragan Morąg (III liga), ul. Olimpijska 5
1 lipca, GOSRiT Luznino (IV liga), wyjazd
4 lipca, Kaszubia Kościerzyna (IV liga), wyjazd
7 lipca, Jaguar Gdańsk (IV liga), wyjazd

Inny sparing, który możesz zobaczyć w Trójmieście:
Gedania - Czarni Pruszcz, sobota, godz. 11, al. gen. Józefa Hallera


Jeszcze przed spotkaniem klub przedłużył kontrakty z dwoma piłkarzami. Mateusz Andryszak i Oskar Kardaś związali się z Bałtykiem trzyletnimi umowami. Obaj to rocznik 2002.

Ten pierwszy jest wychowankiem biało-niebieskich. W pierwszej drużynie zadebiutował 9 marca 2019 roku w przegranym 0:5 spotkaniu z Polonią Środa Wielkopolska. Na koncie ma 21 występów. Natomiast Kardaś jest wychowankiem Lechii Gdańsk. Następnie grał w GKS Kowale i Gedanii. Do Bałtyku trafił przed rokiem. Zadebiutował 6 marca tego roku w przegranym 0:5 spotkaniu z Unią Janikowo. To jak na razie jego jedyny występ.

Niższe ligi piłkarskie startują w sierpniuZ klubem pożegnał się natomiast Mateusz Bany. Do biało-niebieskich dołączył latem 2019 roku. Zadebiutował 3 sierpnia w przegranym 0:3 spotkaniu z Unią Janikowo. W sumie zagrał w 13 spotkaniach. Odszedł również Adrian Dałek, który przyszedł do Bałtyku zimą tego roku, ale nie zdołał zadebiutować. Klub potwierdził również odejście asystenta trenera Łukasza Witka, o którym informowaliśmy wcześniej.

RUCHY TRANSFEROWE BAŁTYKU GDYNIA PRZED SEZONEM 2020/21:
Przedłużyli kontrakty: Mateusz Andryszak (obrońca), Oskar Kardaś (obrońca)

Odeszli: Mateusz Bany (obrońca), Adrian Dałek (pomocnik), Łukasz Witek (asystent trenera, nowy klub: Wda Lipusz)

dak.