Bałtyk Gdynia - Pogoń II Szczecin 2:1. Karny w doliczonym czasie dał zwycięstwo

dak.
19 czerwca 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Bałtyk Gdynia wygrał z Pogonią II Szczecin dzięki dwóm trafieniom Damiana Garbacika. Bałtyk Gdynia wygrał z Pogonią II Szczecin dzięki dwóm trafieniom Damiana Garbacika.

Bałtyk Gdynia pokonał Pogoń II Szczecin 2:1 (1:0) w 34. kolejce III ligi, 2. grupy. Był to ostatni mecz biało-niebieskich na NSR w tym sezonie. Zwycięstwo w 91. minucie po strzale z rzutu karnego zapewnił Damian Garbacik. Kapitan zdobył także pierwszego gola dla swojej drużyny. W zespole gdynian zadebiutował 20-letni bramkarz Piotr Bochiński. Tego dnia awans do II ligi przypieczętowała Radunia Stężyca.

Bramki: Damian Garbacik 31, 90+1 (karny) - Fabian Grzelka 85

BAŁTYK: Bochiński - Machol, Lengiewicz, Garbacik, Andryszak - Wołowski, Poręba - Gułajski (76 Kośnik), Kmiecik, Gołuński (76 Buławski) - Marczak (84 Nowicki)

Bałtyk Gdynia wygrał w ostatnim spotkaniu na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni w sezonie 2020/21. Tym samym bilans meczów na boisku przy ul. Górskiego w tej kampanii zakończył się na 7 zwycięstwach, 5 remisach i 5 porażkach.

Radosław Kmiecik miał dość piłki, ale wrócił i wyrasta na bohatera. Przeczytaj historię 19-latka z Bałtyku Gdynia

Trener Jerzy Jastrzębowski dokonał 3 korekt w składzie w porównaniu do poprzedniego starcia. Do podstawowej "11" wrócił Michał Marczak. Ponadto od pierwszych minut zagrali: Adrian Machol i 20-letni Piotr Bochiński. Dla tego ostatniego był to debiut w III lidze.

Warunki do rywalizowania nie były łatwe. Spotkanie było rozgrywane w upalnej temperaturze ponad 30 stopni Celcjusza. Z tego też względu sędzia główny dwukrotnie zezwolił drużynom na uzupełnienie płynów w trakcie meczu.

Od samego początku Bałtyk miał przewagę optyczną. Piłkarze cierpliwie wymieniali podania, przez co częściej byli w posiadaniu piłki. To zmuszało rywali do biegania i wyczerpywania sił. Jedna z takich akcji przyniosła efekt w postaci bramki w 31. minucie. Z kornera precyzyjnie do Damiana Garbacika dośrodkował Marcin Poręba, a następnie kapitan gdynian umieścił piłkę w siatce. Rzut rożny poprzedziła akcja, w której padło 14 podań.

Bałtyk Gdynia - Pogoń II Szczecin 2:1. Obejrzyj relację spotkania

Podopieczni Jerzego Jastrzębowskiego o korzystny wynik musieli jednak drżeć do końca. W 85. minucie Pogoń zdobyła bramkę wyrównującą po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Fabian Grzelka zdołał wygrać pozycję z Mateuszem Andryszakiem i pewnym strzałem pokonał golkipera z Gdyni.

Podobnie jak przed tygodniem, tak i tym razem walka do samego popłaciła. W 90. minucie faulowany w polu karnym był Mikołaj Kośnik. Egzekutorem "jedenastki" został Garbacik. Co prawda bramkarz gości wyczuł intencje strzelającego, ale nie zdołał obronić uderzenia.

Bałtyk Gdynia - GKS Przodkowo 2:1. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Tym samym Bałtyk wygrał 2. mecz z rzędu. Natomiast na kolejkę przed końcem sezonu, awans do II ligi wywalczyła Radunia Stężyca. Podopieczni Sebastiana Letniowskiego efektownie przypieczętowali promocję, gdyż pokonali GKS Przodkowo aż 10:0.

22 Mieszko Gniezno 33 0 4 29 15:120 4
Po pierwszej rundzie (każdy z każdym bez rewanżów) tabela została podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową.
W pierwszej gra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły mierzą się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie. Zdegradowanych zostanie aż 10 zespołów, gdyż aż 3 drużyn z województw tworzących tę grupę (pomorskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie) zostało zdegradowanych z II ligi (Olimpia Grudziądz, Błękitni Stargard, Bytovia).
Tabela wprowadzona: 2021-06-25