Bałtyk Gdynia - Sokół Ostróda 1:3 w sparingu. Zabrakło trzech piłkarzy

dak.
27 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Szymon Nowicki strzelił jedynego gola dla Bałtyku Gdynia w sparingu z II-ligowym Sokołem Ostróda. Szymon Nowicki strzelił jedynego gola dla Bałtyku Gdynia w sparingu z II-ligowym Sokołem Ostróda.

Bałtyk Gdynia przegrał z II-ligowym Sokołem Ostróda 1:3 (0:1) w pierwszym oficjalnym, tegorocznym sparingu. Gospodarze byli osłabieni. Michał Marczak jest przeziębiony, Adama Gołuńskiego i Adriana Liberackiego kończą rekonwalescencje po urazach. Na kolejną grę kontrolną, 3 lutego o godz. 18 z Olimpią w Elblągu cały tercet ma być do dyspozycji trenera Jerzego Jastrzębowskiego.

Bałtyk Gdynia - Sokół Ostróda 1:3 (0:1)
Szymon Nowicki 62 - zawodnik testowany 6, 56, 84

BAŁTYK: Bartkowiak (46 Matysiak) - Nowicki, Legniewicz (60 Sobczak), Garbacik, Machol - Demiańczuk (60 testowany), Wołowski - Buławski, Bartlewski, Gułajski - Jankowski (60 Poręba)

SOKÓŁ (I połowa): testowany - Dobosz, Mazurowski, Wicki, testowany, testowany, testowany, Gajda, testowany, testowany, Wolny.

SOKÓŁ (II połowa): testowany (60 Wojno) - Zimmer, Mazurowski, testowany, testowany - Żwir, Zalewski, Rugowski, testowany, testowany, Siemaszko

W pierwszym oficjalnym, tegorocznym sparingu, Bałtyk Gdynia podejmował Sokół Ostróda na Narodowym Stadionie Rugby. Rywal to obecnie ósma drużyna II ligi.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 3:1. Honorowego gola dla biało-niebieskich w 62. minucie strzelił Szymon Nowicki.

- Uważam to za bardzo pożyteczny sprawdzian. Chcę powiedzieć, że wyglądaliśmy przyzwoicie na tyle II-ligowego rywala. Szczerze mówiąc nie było wielkiej różnicy jeśli chodzi o organizację gry w obu ekipach. Osobiście jestem podbudowany i oby tak dalej, bo wszystko zmierza w dobrym kierunku. Co prawda wynik nie jest korzystny i z tego nikt się nie cieszy, ale z sam przebieg spotkania był nienaganny - mówi nam Jerzy Jastrzębowski, trener Bałtyku.

Zimowe okno transferowe w polskiej piłce nożnej otwarte, ale nie dla wszystkich lig

Gdynianie od pierwszych minut zagrali w ustawieniu, do którego przyzwyczaili nas w jesiennych meczach. Zresztą w składzie zobaczyliśmy również wielu piłkarzy, którzy byli podstawowymi graczami w tychże spotkaniach. Zabrakło jedynie: Michała Marczaka, Adama GołuńskiegoAdriana Liberackiego.

- Michał jest przeziębiony, więc postanowiliśmy, że nie będziemy ryzykować. Natomiast Adam i Adrian zmagają się z drobnymi urazami. W poniedziałek wszyscy powinni być już gotowi do gry - tłumaczy szkoleniowiec biało-niebieskich.
Z tego też względu na "szpicy" zaczął Igor Jankowski, który w 9 ligowych meczach poprzedniej rundy, strzelił 4 gole. W grudniu był także testowany przez I-ligowy GKS Tychy.

Igor Jankowski na testach w GKS Tychy

Warto dodać, że całe 90 minut rozegrał 18-letni Dominik Wołowski. Przypomnijmy, że pomocnik został wprowadzony do Bałtyku w ostatnim jesiennym pojedynku ze Świtem Skolwin (0:0).

Szansę otrzymał także jeden testowany zawodnik. W 60. minucie zmienił on Maksyma Demiańczuka.

Warto wspomnieć, że w drugiej połowie w składzie II-ligowca zobaczyliśmy dobrze znanego w Gdyni Rafała Siemszko, który W Arce grał w sezonie 2010/11, a także latach 2015-20.

Trener Bałtyku Gdynia skończył 70 lat. Jerzy Jastrzębowski: PESEL to tylko liczby

Biało-niebiescy z kolejnym rywalem spotkają się w środę, 3 lutego. Na wyjeździe zmierzą się z przeciwnikiem z tego samego szczebla, Olimpią Elbląg. Będzie to jedyny mecz kontrolny poza Gdynią. Początek o godz. 18.

- W sparingu z Sokołem nie było wielu zmian, dlatego w sobotę odbędziemy jeszcze grę wewnętrzną. Każdy powinien otrzymać szansę gry. Natomiast kolejnym w starciu z Olimpią będziemy mieli już większą liczbę graczy do dyspozycji - kończy trener Jastrzębowski.
Przypomnijmy, że Bałtyk czeka jeszcze w sumie 5 sparingów. Z kolei pierwszy ligowy mecz odbędzie się w pierwszy weekend marca, a rywalem będzie Kotwica Kołobrzeg.