Bałtyk Gdynia - Stolem Gniewino 0:0. Piłkarze nie wykorzystali gry w przewadze

mip.
14 maja 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Piłkarze Bałtyku Gdynia nie wykorzystali gry z przewagą zawodnika przez ponad 15 minut i bezbramkowo zremisowali ze Stolemem Gniewino. Piłkarze Bałtyku Gdynia nie wykorzystali gry z przewagą zawodnika przez ponad 15 minut i bezbramkowo zremisowali ze Stolemem Gniewino.

Bałtyk Gdynia zremisował ze Stolemem Gniewino 0:0 (0:0) w meczu 29. kolejki grupy drugiej III ligi. Podopieczni Roberta Reiwera nie wykorzystali ponad 15 minut gry w przewadze, po tym jak jeden z rywali obejrzał czerwoną kartkę. W spotkaniu, którego dodatkowym smaczkiem było starcie byłego trenera Bałtyku z ówczesnym asystentem, nastąpił podział punktów.

BAŁTYK: Bartkowiak - Lengiewicz, Garbacik, Kaźmierczak, Bohm - Sikorski, Bożym (75 Kośnik) - Gułajski, Skrzecz (52 Gołuński), Nowicki (30 Marczak) - Jankowski

Sobotnie spotkanie na Narodowym Stadionie Rugby budziło emocje związane nie tylko z walką o utrzymanie w III lidze Bałtyku, ale również ze względu na powrót trenera Jerzego Jastrzębowskiego na gdyński stadion. Doświadczony szkoleniowiec jest bowiem trenerem Stolemu Gniewino, a przez 9 lat był również trenerem Bałtyku. Robert Reiwer, a więc szkoleniowiec biało-niebieskich, był asystentem Jastrzębowskiego od lipca 2020 roku do końca 2021 roku.

KP Starogard Gdański - Bałtyk Gdynia 2:0. Przeczytaj relację z ostatniego meczu

Trener Bałtyku dokonał aż pięciu zmian w wyjściowej "11", a mecz na ławce rezerwowych rozpoczął Michał Marczak, który w tygodniu narzekał na uraz. Snajper biało-niebieskich na boisku pojawił się już jednak w 30. minucie, gdy kontuzji doznał Bartosz Nowicki.

W pierwszej połowie bramki nie padły, choć lepsze okazje by otworzyć wynik mieli gospodarze. W pierwszych minutach zabrakło im jednak precyzji, a w końcówce pierwszej części gry, po strzale Oktawiana Skrzecza refleksem popisał się bramkarz Stolemu. Przyjezdni odpowiedzieli uderzeniami, które wylądowały na poprzeczce i słupku. Dobrze spisywał się również Michał Bartkowiak, który obronił kolejne trzy.

Dlaczego Bałtyk Gdynia traci tyle goli? Damian Garbacik wyjaśnia

Po przerwie częściej pod polem karnym Bałtyku gościli przyjezdni, ale szczęście sprzyjało gospodarzom. Role mogły odwrócić się w 74. minucie, gdy czerwoną kartę obejrzał obrońca Stolemu, ale gdynianie nie potrafili zrobić użytku z liczebnej przewagi na boisku.

W końcówce gra wyraźnie się zaostrzyła, a zawodnikom obu zespołów puszczały nerwy. To nie pomagało w kreowaniu klarownych sytuacji. Biało-niebiescy do końcowego gwizdka ambitnie próbowali objąć prowadzenie i strzelić gola "do szatni", ale ta sztuka im się nie udała i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

- Można było w tym meczu pokusić się o więcej. Mieliśmy trzy bardzo dogodne sytuacje, ale patrząc obiektywnie, z drugiej strony to gospodarze też mieli jedną, kiedy to Oktawian Skrzecz lobował naszego bramkarza. Patrząc z przebiegu meczu był to wynik zasłużony. Chcę jednak podkreślić, że ostatnie prawie 20 minut graliśmy w "10", bo jeden młody chłopak nie wytrzymał emocjonalnie i zarobił czerwoną kartę. Nie daliśmy wtedy narzucić na siebie presji ze strony Bałtyku i nie broniliśmy Częstochowy, a nawet mogliśmy objąć prowadzenie - ocenił spotkanie Jerzy Jastrzębowski, trener Stolemu Gniewino.

Bałtyk Gdynia - Stolem Gniewino 0:0. Obejrzyj zapis wideo z sobotniego meczu

- Był to dla nas trudny mecz. Bardzo chcieliśmy go wygrać i dopisać trzy punkty do tabeli, ale szanujemy ten jeden. Każdy punkt jest dla nas ważny w kontekście walki o utrzymanie. Mieliśmy w tym meczu swoje sytuacje, ale mimo że Stolem grał w końcówce w "10", mogło się wiele rzeczy wydarzyć. Mogliśmy wtedy stracić bramkę po wrzutce i po złym wprowadzeniu piłki do gry. Uważam, że trzeba cenić ten punkt i patrzeć w przyszłość, bo przed nami jeszcze pięć meczów, w których też trzeba walczyć i zdobywać punkty, bo chcemy utrzymać Bałtyk w III lidze - powiedział nam po meczu trener Robert Reiwer.

18 Elana Toruń 29 6 3 20 36:69 21
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane. Liczba spadkowiczów może być większa o tyle drużyn z województw: pomorskiego, pomorsko-zachodniego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie ich z II ligi.
Elana Toruń wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej i przesunięta została na ostatnie miejsce w tabeli. Wszystkie wiosenny mecze będą zaliczane jako walkowery dla rywali.

Tabela wprowadzona: 2022-05-15