stat

Bałtyk Gdynia bez Łukasza Włodarczyka. 13 lipca sparing z Kaszubią

11 lipca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Sumowski

Bałtyk Gdynia

Łukasz Włodarczyk nie zagra w Bałtyku Gdynia. Napastnik z Bałtyku Koszalin zmienił zdanie i mimo porozumienia, nie podpisał umowy z biało-niebieskimi. - Nic na siłę. Porozmawialiśmy sobie uczciwie i nie mam pretensji - mówi trener Piotr Rzepka. Nowy szkoleniowiec gdynian prowadzi intensywną selekcję, na jednym z treningów miał nawet 34 piłkarzy. W sobotę, 13 lipca, o godz. 11 wystawi dwie jedenastki w pierwszym sparingu, na wyjeździe z Kaszubią Kościerzyna.24-letni napastnik Łukasz Włodarczyk miał być pierwszym wzmocnieniem Bałtyku Gdynia. Obie strony uzgodniły warunki i podały sobie ręce, ale piłkarz zmienił zdanie i nie zagra dla biało-niebieskich.

- Nic na siłę. Porozmawialiśmy sobie uczciwie i nie mam pretensji. Wiem, że dobrze czuł się w Koszalinie, choć nie wiem czy zostanie tam. Być może trochę przestraszył się sztucznej murawy, na której gramy, bo ma za sobą poważny uraz kolana? Będziemy szukać innego napastnika - komentuje trener gdynian Piotr Rzepka.

Sebastian Letniowski: Bałtyk Gdynia potrzebuje więcej cierpliwości. Przeczytaj wywiad z byłym trenerem biało-niebieskichRUCHY KADROWE BAŁTYKU GDYNIA PRZED SEZONEM 2019/20
Przyszedł: Piotr Rzepka (trener)

Odeszli: Michał Marczak (napastnik, nowy klub: Kotwica Kołobrzeg), Przemysław Czerwiński (obrońca, Kotwica Kołobrzeg), Sebastian Letniowski (trener, KP Starogard Gdański), Jakub Biskup (pomocnik, koniec kariery), Jakub Letniowski (pomocnik, Chojniczanka), Filip Sobiecki (napastnik, Legia Warszawa)


Szkoleniowiec szuka nie tylko napastnika, ale i zawodników na wszystkie inne pozycje. Na jednym z treningów miał do dyspozycji nawet 34 piłkarzy.

- Teraz to głównie selekcja negatywna. Jest sporo młodych chłopaków, którzy być może za jakiś czas będą w kręgu naszych zainteresowań. Chcę pozyskać też kilku doświadczonych graczy, aby młodsi się przy nich rozwijali. Dla mnie niezwykle ważny jest "mental" i będę na to stawiał budując tę drużynę - wyjaśnia Rzepka.

Piotr Rzepka trenerem Bałtyku Gdynia. Przeczytaj o nowym szkoleniowcuW sobotę o godz. 11 Bałtyk zagra pierwszy letni sparing. Na wyjeździe zmierzy się z IV-ligową Kaszubią Kościerzyna. W roli kierownika zasiądzie na ławce Dariusz Grubba, który przejmie rolę po Adamie Tomaszewskim. Będzie ją łączył z dotychczasowymi obowiązkami trenera bramkarzy.

- Chcę zagrać ten mecz na dwie jedenastki. Część piłkarzy przygotowujmy już do grania, część jeszcze sprawdzamy. Na początku tygodnia zaczniemy podpisywać pierwsze umowy. Powinno zostać z nami sporo zawodników z ubiegłego sezonu - zapowiada trener biało-niebieskich.
LETNIE SPARINGI BAŁTYKU GDYNIA
13 lipca, wyjazd - Kaszubia Kościerzyna (IV liga), godz. 11
20 lipca, wyjazd - Olimpia Elbląg (II liga), godz. do ustalenia
27 lipca, wyjazd - GKS Przodkowo (IV liga), godz. do ustalenia