Bałtyk Gdynia bez trenera. Sebastian Letniowski odchodzi do KP Starogard

29 czerwca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
jag.

Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia szuka nowego trenera. Sebastian Letniowski pożegnał się z klubem po 2 latach pracy. W nowym sezonie ma prowadzić innego III-ligowca - KP Starogard Gdański. Natomiast biało-niebieskich czekają zmiany nie tylko w sztabie trenerskiej, ale i w kadrze zawodniczej. Na już ogłoszonych odejściach: Filipa Sobieckiego, Jakuba Letniowskiego i kończącego karierę Jakuba Biskupa się nie skończy.Bałtyk Gdynia - Lech II Poznań 3:1. Przeczytaj relację z ostatniego meczu Sebastiana Letniowskiego jako trenera biało-niebieskichSebastian Letniowski pracował w Bałtyku Gdynia od lata 2017 roku. W pierwszy sezonie poprowadził drużynę do 3. miejsca w grupie drugiej III ligi. Rozgrywki 2018/19 były gorsze. Biało-niebiescy poprzestali na 8. lokacie, zdobywając mniej punktów i bramek, a tracąc ich znacznie więcej niż rok wcześniej.

Jednak prezes klubu nie chce wchodzić w powody i w szczegóły rozstania.

- Mogę tylko potwierdzić, że trener Letniowski nie pracuje już w Bałtyku. Rozstaliśmy się w zgodzie. Nie wiem, gdzie odejdzie szkoleniowiec - deklaruje Józef Stopyra.
Z naszych informacji wynika, że Letniowski w nowym sezonie będzie rywalem biało-niebieskich. Obejmie III-ligowy KP Starogard Gdański, który jako beniaminek tej klasy rozgrywek poprzednie rozgrywki ukończył na 10. pozycji, a przez kilka jesiennych miesięcy był rewelacją rundy.

Miejsce w KP byłemu już szkoleniowcowi Bałtyku zwolnił Łukasz Kowalski. Były piłkarz m.in. Arki Gdynia, ale przez krótki okres także Bałtyku, przeniósł się do II-ligowego Gryfa Wejherowo. Co ciekawe obaj trenerzy są na jednym kursie na licencję UEFA Pro.

Przypomnij sobie, jak pisaliśmy o transferze Filipa Sobieckiego z Bałtyku Gdynia do Legii WarszawaBAŁTYK GDYNIA W III LIDZE POD WODZĄ SEBASTIANA LETNIOWSKIEGO
kolejno sezon mecze zwycięstwa remisy porażki punkty bramki

2017/18 34 22 3 9 69 74:36
2018/19 34 18 3 13 57 59:50
-----------------------------------------
Razem 68 40 6 22 126 133: 86


Gdynianie nie mają zbyt dużo czasu na poszukiwanie nowego trenera. Sezon wystartuje 3 sierpnia, a około miesiąca wcześniej trzeba rozpocząć przygotowania.

- Pierwszy trening odbędzie się 3-4 lipca. Chętnych do pracy w Bałtyku nie brakuje. Rozmawiamy zarówno ze szkoleniowcami z Trójmiasta jak i z Polski - zapewnia prezes Stopyra.
Niewiadomą jest skład drużyny. Na razie pewne jest, że na już ogłoszonych ubytkach się nie skończy. Przypomnijmy, że karierę zakończył Jakub Biskup.

Legia Warszawa pozyskała Filipa Sobieckiego i rozgląda się za klubem z I lub II ligi, w którym przez najbliższy sezon mógłby ogrywać się 17-latek. W grę wchodzi m.in. Radomiak.

Jakub Letniowski w I-ligowej Chojniczance. Przeczytaj więcej o tym transferzeNatomiast Chojniczanka pozyskała Jakuba Letniowskiego, podpisując z nim 2-letni kontrakt.

Za tych dwóch ostatnich zawodników Bałtykowi należy się ekwiwalent za wyszkolenie. Jeśli pozyskujący zapłacą według stawek PZPN to do gdyńskiego klubu wpłynie około 30 tysięcy złotych.

- Co do kadry drużyny to cały czas ta sprawa się jeszcze wyjaśnia. Są zawodnicy, którzy chcieli odejść, ale po rekonesansie, który zrobili w innych klubach, zmienili zdanie i chętnie by nadal u nas grali - zdradza Józef Stopyra, prezes Bałtyku Gdynia.
BAŁTYK GDYNIA PRZED SEZONEM 2019/20
Odeszli:
Sebastian Letniowski (trener, nowy klub KP Starogard Gdański), Jakub Biskup (pomocnik, koniec kariery), Jakub Letniowski (pomocnik, Chojniczanka), Filip Sobiecki (napastnik, Legia Warszawa)

Może odejść: Michał Marczak (napastnik, Kotwica Kołobrzeg)
Jaką ocenę w skali szkolnej za pracę w Bałtyku Gdynia wystawiasz trenerowi Sebastianowi Letniowskiemu?
11%

6

17%

5

30%

4

19%

3

7%

2

16%

1

zakończona

łącznie głosów: 386

jag.