Bałtyk Gdynia dokonuje transferów. Dołączyli: obrońca i dwóch pomocników

4 sierpnia 2021, 10:10
dak.
aktualizacja:20:33 (4 sierpnia 2021)

Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia przeprowadził drugi, trzeci i czwarty transfer przed sezonem 2021/22. Kontrakty podpisali od lewej: Oskar Bohm, Damian Lisiecki i Bartosz Nowicki. Więcej zdjęć (1)

Bałtyk Gdynia przeprowadził drugi, trzeci i czwarty transfer przed sezonem 2021/22. Kontrakty podpisali od lewej: Oskar Bohm, Damian Lisiecki i Bartosz Nowicki.

fot. Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia przeprowadził drugi, trzeci i czwarty transfer przed sezonem 2021/22. Kontrakty podpisali od lewej: Oskar Bohm, Damian Lisiecki i Bartosz Nowicki.

fot. Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia zakontraktował trzech nowych piłkarzy. Do zespołu dołączyło dwóch pomocników: Oskar Bohm i Bartosz Nowicki oraz obrońca Damian Lisiecki. Pierwszy to zawodnik, który dla biało-niebieskich grał już w sezonie 2019/20. To odpowiednio drugi, trzeci i czwarty transfer drużyny przed sezonem 2021/22.Aktualizacja, godz. 20:33

Bałtyk Gdynia wzmacnia się przed sezonem 2021/22. W środowy wieczór biało-niebiescy ogłosili transfer Bartosza Nowickiego. To czwarte wzmocnienie przed sezonem 2021/22.

To pomocnik, który urodził się 30 czerwca 1999 roku we Włocławku. Jako nastolatek grał w: Jedynce Reda czy Sztormie Mosty. Na początku 2014 roku dołączył Arki Gdynia, gdzie grał w zespole juniorów oraz rezerw. Od sezonu 2018/19 grał następnie w Olimpii Elbląg, Olimpii Grudziądz i Zniczu Pruszków.

Gedania - Bałtyk Gdynia 2:5. Przeczytaj relację z ostatniego sparinguWcześniej umowy z biało-niebieskimi podpisali: Oskar Bohm i Dawid Lisiecki. O możliwości takiego scenariusza informowaliśmy już wcześniej, gdyż cała "trójka" była testowana przez trenera Grzegorza Nicińskiego w ostatnich sparingach.

Oskar urodził się 26 maja 2001 w Gdyni. To wychowanek Stowarzyszenia Inicjatywa Arka, który ma za sobą także występy w juniorach żółto-niebieskich. W pierwszej drużynie zaliczył 1 występ. Rozegrał 8 minut w 1. rundzie Pucharu Polski przeciwko Śląskowi Świętochłowice (3:0) w sezonie 2018/19.

W kolejnym przeniósł się właśnie do Bałtyku, jednak wówczas rozegrał 13 spotkań, w których strzelił 2 gole. Następnie swojej szansy szukał w II lidze, w Olimpii Elbląg. Tam jednak spędził tylko jesień (5 meczów), by wiosnę rozpocząć w III-ligowym KP Starogard (15 meczów).

Grzegorz Niciński: Nic złego nie zrobiłem. O co tyle szumu? Przeczytaj wywiad z trenerem Bałtyku GdyniaZ kolei Damian Lisiecki to środkowy obrońca, który urodził się 31 lipca 2000 roku. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Jedynce Reda, a następnie w Orlętach Reda. W 2015 roku jako junior dołączył do SI Arka. W gdyńskim zespole grał także w IV-ligowych rezerwach. Natomiast 2 ostatnie sezony spędził w Gryfie Wejherowo, gdzie był podstawowym zawodnikiem. W minionych rozgrywkach zdobył 4 bramki w 26 pojedynkach.

Na tym ruchy transferowe biało-niebieskich nie mają się zakończyć. Przypomnijmy, że podopieczni Grzegorza Nicińskiego do inauguracji sezonu 2021/22 przystąpią w niedzielę, 8 sierpnia. O godz. 17 podejmą Sokół Kleczew na bocznym boisku z naturalną nawierzchnią przy ul. Olimpijskiej 5.

Ruchy transferowe w Bałtyku Gdynia przed sezonem 2021/22


Przyszli:
Bartosz Nowicki (pozycja: pomocnik, poprzedni klub: Znicz Pruszków), Damian Lisiecki (obrońca, Gryf Wejherowo), Oskar Bohm (pomocnik, KP Starogard Gdański), Paweł Brzuzy (obrońca, Sokół Ostróda), Grzegorz Niciński (trener, Gryf Wejherowo)

Mogą przyjść:
Oskar Sikorski (pomocnik, Warta Grodzisk Wielkopolski), Oktawian Skrzecz (pomocnik, Stal Rzeszów)

Przedłużyli kontrakty:
Mikołaj Kośnik (pomocnik), Bartosz Ossowski (pomocnik), Radosław Kmiecik (pomocnik), Michał Bartkowiak (bramkarz), Damian Garbacik (obrońca), Adrian Liberacki (obrońca), Mateusz Andryszak (obrońca), Adrian Machol (obrońca) Oskar Kardaś (obrońca), Mateusz Gułajski (pomocnik), Adam Gołuński (pomocnik), Dominik Wołowski (pomocnik), Maciej Buławski (pomocnik), Mateusz Goerke (pomocnik), Michał Marczak (napastnik), Igor Jankowski (napastnik)

Mogą odjeść:
Adrian Machol (obrońca), Sebastian Dziadkowiec (pomocnik)

Odeszli:
Szymon Nowicki (koniec wypożyczenia z Arki Gdynia, nowy klub: GKS Przodkowo), Jerzy Jastrzębowski (trener, Bałtyk III Gdynia), Marcin Poręba (pomocnik, GKS Przodkowo), Maksym Demiańczuk (obrońca/pomocnik, koniec kontraktu, GKS Przodkowo), Igor Biedrzycki (pomocnik, koniec kontraktu)

Bałtyk Gdynia - sparingi lato 2021


Bilans: 2 zwycięstwa, 2 remisy, bramki 11:7

dak.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (70)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.