Bałtyk Gdynia poznał terminarz III ligi na sezon 2021/22 i rozpoczął przygotowania

12 lipca 2021, 17:15
dak.

Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia na inaugurację sezonu 2021/22 zmierzy się z Sokołem Kleczew. Spotkanie na NSR odbędzie się 7 lub 8 sierpnia. Więcej zdjęć (1)

Bałtyk Gdynia na inaugurację sezonu 2021/22 zmierzy się z Sokołem Kleczew. Spotkanie na NSR odbędzie się 7 lub 8 sierpnia.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Bałtyk Gdynia na inaugurację sezonu 2021/22 zmierzy się z Sokołem Kleczew. Spotkanie na NSR odbędzie się 7 lub 8 sierpnia.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Bałtyk Gdynia poznał terminarz na sezon 2021/22. W inauguracyjnym meczu drugiej grupy III ligi podejmie Sokół Kleczew 7 lub 8 sierpnia. Piłkarze mają za sobą pierwsze treningi. Nikogo nie ubyło, ale trener Grzegorz Niciński przyglądał się także zawodnikom z drużyn młodzieżowych. Niewykluczone, że w zespole pozostanie Fabian Lengiewicz, który w poprzednich rozgrywkach wypożyczony był z Arki Gdynia. Na kolejnych zajęciach testowani mają być też nowi piłkarze.Paweł Brzuzy w Bałtyku Gdynia. Przeczytaj o pierwszym transferzeBałtyk Gdynia zainauguruje sezon 2021/22 domowym meczem z Sokołem Kleczew. Pierwszą kolejkę drugiej grupy III ligi zaplanowano na 7 i 8 sierpnia.

Do rozgrywek przystąpi w sumie 18 zespołów. Każdy zagra z każdym na zasadzie mecz i rewanż. Ostatnie mecze w 2021 roku odbędą się 20 i 21 listopada. Natomiast początek rundy wiosennej zaplanowany jest na weekend 12-13 marca. Sezon zakończy się 19 czerwca. Biało-niebiescy podejmą wówczas Jarotę Jarocin.

Poniżej prezentujemy rozkład na 1. kolejkę oraz rywali Bałtyku w pozostałych.

1. kolejka (7-8 sierpnia):
Pogoń Nowe Skalmierzyce - Unia Janikowo
Bałtyk Koszalin - Elana Toruń
Polonia Środa Wielkopolska - Błękitni Stargard
KP Starogard Gdański - Pogoń II Szczecin
Stolem Gniewino - GKS Przodkowo
Świt Skolwin - Kotwica Kołobrzeg
Kluczevia Stargard - Olimpia Grudziądz
Bałtyk Gdynia - Sokół Kleczew
Zawisza Bydgoszcz - Jarota Jarocin

2. kolejka: Olimpia Grudziądz (wyjazd)
3. kolejka: Kotwica Kołobrzeg (dom)
4. kolejka: GKS Przodkowo (wyjazd)
5. kolejka: Pogoń II Szczecin (dom)
6. kolejka: Błękitni Stargard (wyjazd)
7. kolejka: Elana Toruń (dom)
8. kolejka: Pogoń Nowe Skalmierzyce (wyjazd)
9. kolejka: Bałtyk Koszalin (dom)
10. kolejka: Polonia Środa Wielkopolska (wyjazd)
11. kolejka: KP Starogard Gdański (dom)
12. kolejka: Stolem Gniewino (wyjazd)
13. kolejka: Świt Skolwin (dom)
14. kolejka: Kluczevia Stargard (wyjazd)
15. kolejka: Unia Janikowo (dom)
16. kolejka: Zawisza Bydgoszcz (dom)
17. kolejka: Jarota Jarocin (wyjazd)
18. kolejka: Sokół Kleczew (wyjazd)
19. kolejka: Olimpia Grudziądz (dom)
20. kolejka: Kotwica Kołobrzeg (wyjazd)
21. kolejka: GKS Przodkowo (dom)
22. kolejka: Pogoń II Szczecin (wyjazd)
23. kolejka: Błękitni Stargard (dom)
24. kolejka: Elana Toruń (wyjazd)
25. kolejka: Pogoń Nowe Skalmierzyce (dom)
26. kolejka: Bałtyk Koszalin (wyjazd)
27. kolejka: Polonia Środa Wielkopolska (dom)
28. kolejka: KP Starogard Gdański (wyjazd)
29. kolejka: Stolem Gniewino (dom)
30. kolejka: Świt Skolwin (wyjazd)
31. kolejka: Kluczevia Stargard (dom)
32. kolejka: Unia Janikowo (wyjazd)
33. kolejka: Zawisza Bydgoszcz (wyjazd)
34. kolejka: Jarota Jarocin (dom)


W momencie, gdy Bałtyk poznał terminarz na nowy sezon, był już po pierwszym treningu. Piłkarze rozpoczęli go od testów szybkościowych. Następnie zespół został podzielony na grupy i przeszedł do tzw. beep testów, które polegają na sprawdzeniu wytrzymałości ogólnej. Na inauguracyjnych zajęciach znaleźli się zarówno ci z pierwszego zespołu, jak i drużyn: rezerw oraz młodzieżowych.

Bałtyk Gdynia przesunął start przygotowań. Grzegorz Niciński treneremZ drużyną ćwiczył już m.in. Paweł Brzuzy, który w piątek podpisał 2-letni kontrakt. Niewykluczone, że na stałe do biało-niebieskich dołączy Fabian Lengiewicz, który w poprzednim sezonie był wypożyczony z Arki Gdynia. Na podobnej zasadzie w Bałtyku grał także Szymon Nowicki, jednak ten poszukuje nowego klubu.

- Na pierwszych zajęciach zespół nie był kompletny, ponieważ po zmianie trenera nie każdy mógł tak dopasować swoje plany. Jednak w poniedziałek zjawili się już wszyscy - mówi Jacek Paszulewicz, prezes Bałtyku.

Zobacz, kogo chciał pozyskać Bałtyk GdyniaBałtyk Gdynia - kadra przed sezonem 2021/22
bramkarze: Michał Bartkowiak, Piotr Bochiński

obrońcy: Damian Garbacik, Adrian Liberacki, Mateusz Andryszak, Adrian Machol, Oskar Kardaś, Paweł Brzuzy, Bartosz Sobczak

pomocnicy: Mateusz Gułajski, Adam Gołuński, Marcin Poręba, Dominik Wołowski, Sebastian Dziadkowiec, Maciej Buławski, Mateusz Goerke, Bartosz Ossowski, Radosław Kmiecik, Mikołaj Kośnik

napastnicy: Michał Marczak, Igor Jankowski


Biało-niebiescy do startu rozgrywek będą trenowali codziennie. Na zajęciach mają pojawiać się także nowi zawodnicy, którzy będą testowani przez Grzegorza Nicińskiego.

- W pierwszej kolejności będziemy sprawdzać zawodników na pozycjach, na których pozostały luki po pożegnaniu się z częścią piłkarzy. Mam na myśli Maksyma Demiańczuka, Igora Biedrzyckiego czy Szymona Nowickiego. Poszukujemy także bramkarza, ponieważ Michał Bartkowiak spuścił z tonu po odejściu Marcina Matysiaka. W rundzie zasadniczej bardzo pomógł drużynie w awansie do grupy mistrzowskiej, ale później brakowało mu rywalizacji. Musimy także poukładać drużynę pod kątem młodzieżowców. Mateusz Gułajski i Maciej Buławski skończyli ten wiek, więc pozostają m.in.: Igor Jankowski, Dominik Wołowski, Mikołaj Kosznik, Sebastian Dziadkowiec, Bartosz Ossowski, Mateusz Andryszak. Jest też młodzież z akademii, ale potrzebujemy zawodników pewnych do gry, a nie by to była sztuka dla sztuki - tłumaczy prezes klubu.

Radunia Stężyca - Bałtyk Gdynia 4:0. Przeczytaj relację z ostatniego meczu ligowegoI choćby z tego powodu trwają nabory. Nie tylko do pierwszego czy drugiego zespołu, ale również i nowopowstałego trzeciego, który od przyszłego sezonu będzie grał w B klasie.

- Chcemy iść drogą ŁKS, który również ma trzy drużyny. Mamy sporą liczbę zawodników, a każdy chciałby grać. Damy im taką możliwość na trzech różnych szczeblach - podsumowuje Paszulewicz.
Przypomnijmy, że pierwszy sparing drużyna rozegra w niedzielę, 17 lipca. Rywalem podopiecznych Grzegorza Nicińskiego będzie IV-ligowy Jaguar. Następnie na rozkładzie biało-niebieskich są: z I-ligowy Stomil Olsztyn (17 lipca) i IV-ligowy Zawisza Bydgoszcz. Natomiast do zmiany rywala może dojść w ostatnim meczu kontrolnym, gdzie rywalem miała być III-ligowa Olimpia Grudziądz. Według terminarza z tym rywalem biało-niebiescy zmierzą się już w 2. kolejce nowego sezonu.

Plan przygotowań Bałtyku Gdynia do sezonu 2021/22
10 lipca - pierwszy trening - testy motoryczne
17 lipca - sparing z Jaguarem Gdańsk (miejsce do ustalenia)
21 lipca - sparing ze Stomilem Olsztyn (w Olsztynie)
24 lipca - sparing z Zawiszą Bydgoszcz (miejsce do ustalenia)
31 lipca - ? (miejsca do ustalenia)
7 sierpnia - inauguracja sezonu III ligi

dak.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (52)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.