stat

Bałtyk Gdynia - Concordia Elbląg 0:3 w drugim sparingu

17 lipca 2019, 19:30
Damian Konwent

Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia przegrał z Concordią Elbląg 0:3 (0:0) w drugim letnim sparingu. - Mieliśmy swoje sytuacje. W drugiej połowie szansę gry otrzymała młodzież, a bramki straciliśmy po "juniorskich" błędach - mówi Piotr Rzepka, trener biało-niebieskich. Środowy mecz kontrolny nie był wcześniej planowany. Oba zespoły doszły do porozumienia niemalże w ostatniej chwili, bowiem rano biało-niebiescy odbyli jeszcze trening.BAŁTYK I połowa: Matysiak, Regliński, Sobczak, zawodnik testowany, Machol, zawdonik testowany, Bartlewski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Demiańczuk, Jankowski

II połowa: zawodnik testowanty, Korpalski, Trochowski, Krupiński, zawodnik testowany, Gołubiński, Golc, Krecki, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany


Sprawdź relację z pierwszego letniego sparingu Bałtyku GdyniaPodobnie jak w pierwszym meczu kontrolnym, tak również w drugim, trener Piotr Rzepka postawił na dwie różne jedenastki w obu połowach. Do składu biało-niebieskich wrócili Marcin Matysiak, Bartosz Sobczak i Piotr Kręcki, których zabrakło w poprzednim sparingu z Kaszubią Kościerzyna z różnych względów osobistych.

Mecz był rozgrywany na bocznym boisku przy Stadionie Miejskim. Wybór miejsca spotkania nie padł przypadkowo.

- To nie był planowany sparing. Przed południem normalnie odbyliśmy jeszcze trening. Okazało się, że Concordia ma kilku piłkarzy do przetestowania i włodarze klubu wyrazili chęć gry. Chętnie przystaliśmy, bo każdy taki mecz to okazja to przećwiczenia wariantów gry, tym bardziej na trawie naturalnej, bowiem na codzień trenujemy na sztucznej murawie - mówi nam Piotr Rzepka, trener Bałtyku Gdynia.

Łukasz Włodarczyk nie zagra w Bałtyku Gdynia. Przeczytaj dlaczegoW zespole biało-niebieskich testowano kolejnych graczy. W środowym meczu kontrolnym trener miał do dyspozycji trzech dodatkowych piłkarzy, jednak ich nazwiska owiane są tajemnicą. Ponadto kolejne spotkanie rozegrali Kamil Krupiński i Michał Renusz z Viktorii Sulejówek.

Do zespołu powrócił problem, który towarzyszył już Bałtykowi w rundzie wiosennej. Przypomnijmy, że wobec wąskiej kadry, a także kontuzji i absencji spowodowanej nadmierną liczbą kartek, Sebastian Letniowski zmuszony był stawiać na młodych, niedoświadczonych piłkarzy, co miało przełożenie na rezultat spotkań. Podobnie było w sparingu z Concordią Elbląg.

- Gra dobrze wyglądała do 68. minuty. W drugiej połowie szansę gry otrzymała młodzież, a bramki straciliśmy po prostych, "juniorskich" błędach. Wciąż musimy wzmacniać psychikę naszych młodzieżowców. Być może wyszło zmęczenie, ale w tym okresie to dobra oznaka, bo widać, kto ciężko trenuje - dodaje szkoleniowiec.

Sebastian Letniowski: Bałtyk Gdynia potrzebuje więcej cierpliwości. Przeczytaj wywiad z byłym trenerem biało-niebieskichPierwszy gol padł w 68. minucie. Po długim podaniu piłka znalazła się pod linią boczną boiska, jednak piłkarz z Elbląga zdołał ją opanować i wyłożyć koledze na 16. metrze, a ten bez namysłu uderzył wprost do sieci. Podwyższenie nastąpiło w 87. minucie, a postawienie kropki nad i już w doliczonym czasie. Postawa obrońców mogła dziwić szczególnie przy ostatnim golu, kiedy to po dośrodkowaniu piłka minęła czterech obrońców, aż znalazła drogę do adresata.

- Cały czas działamy według wcześniej ułożonego planu. W sobotę zagramy z Olimpią Elbląg, a następnie podejmę pierwsze decyzje personalne. W przyszłym tygodniu zaczniemy już bezpośrednie przygotowania do zbliżającego się sezonu - kończy trener Rzepka.
RUCHY KADROWE BAŁTYKU GDYNIA PRZED SEZONEM 2019/20
Przyszedł: Piotr Rzepka (trener)

Mogą przyjść: Michał Renusz (pozycja: pomocnik, ostatni klub: Anioły Garczegorze), Piotr Bochiński (bramkarz), Paweł Szejko (obrońca), Maciej Kaźmierczak (obrońca, wszyscy z zespołu juniorów), Kamil Krupiński (obrońca, Victoria Sulejówek)

Odeszli: Michał Marczak (napastnik, nowy klub: Kotwica Kołobrzeg), Przemysław Czerwiński (obrońca, Kotwica Kołobrzeg), Sebastian Letniowski (trener, KP Starogard Gdański), Jakub Biskup (pomocnik, koniec kariery), Jakub Letniowski (pomocnik, Chojniczanka), Filip Sobiecki (napastnik, Legia Warszawa)

LETNIE SPARINGI BAŁTYKU GDYNIA
13 lipca, wyjazd - Kaszubia Kościerzyna (IV liga) 0:0
17 lipca, Gdynia, Concordia Elbląg (III liga) 0:3
20 lipca, wyjazd - Olimpia Elbląg (II liga), godz. 11
27 lipca, wyjazd - GKS Przodkowo (IV liga), godz. do ustalenia