Bałtyk Gdynia przygotowuje się do sezonu. 7 sparingów przed Pucharem Polski

11 czerwca 2020, 11:00
Damian Konwent

Bałtyk Gdynia

25 piłkarzy Bałtyku Gdynia, w tym 3 testowanych, przystąpiło do treningów po tygodniowej przerwie. Biało-niebiescy rozegrają 7 sparingów przed pucharowym meczem z Jantarem Ustką, który odbędzie się 11 lub 12 lipca.Jacek Paszulewicz: Drużyna otwarta na młodzież z regionuPiłkarze Bałtyku, którzy rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu: Przemysław Trytko, Sebastian Bartlewski, Maksym Demiańczuk, Damian Garbacik, Marcin Matysiak, Michał Renusz, Mateusz Bany, Marcel Stefaniak, Igor Biedrzycki, Michał Bartkowiak, Adam Gołuński, Adrian Dałek, Mateusz Gułajski, Oskar Bohm, Bartosz Sobczak, Adrian Machol, Maciej Kozakowski, Oskar Kardaś, Igor Jankowski, Mateusz Andryszak, Mikołaj Kośnik, Dominik Wołowski, trzech zawodników testowanych.

25 piłkarzy pojawiło się na pierwszym treningach Bałtyku Gdynia, który rozpoczął cykl przygotowań do sezonu 2020/21. Drużyna stawiła się niemal w tym samym składzie, w którym przed miesiącem wrócili do zajęć po pandemii koronawirusa. Drużyna tradycyjnie rozpoczęła od testów szybkościowych i wytrzymałościowych.

Niższe ligi piłkarskie ruszą w sierpniu. Puchar Polski będzie dograny w lipcuTrener Jerzy Jastrzębowski wraz z asystentem Łukaszem Witkiem w najbliższych dniach będą przyglądali się trzem testowanym zawodnikom. Ponadto do drużyny dołączyli młodzi gracze, którzy występowali dotąd w V-ligowych rezerwach. Mowa o Mikołaju Kośniku i Dominiku Wołowskim.

Do biało-niebieskich dotrze jeszcze Fabian Burzyński, którzy zimą zasilił szeregi Bałtyku, ale przez pauzę spowodowaną nadmiarem kartek, nie zdążył zadebiutować w nowych barwach. Tak jak wcześniej informowaliśmy, z klubem pożegnają się: Marcel Stefaniak i Oskar Bohm.

- Od poniedziałku trenujemy dwa razy dziennie. W czwartek jest święto, więc mamy wolne, a w piątek zaplanowaliśmy grę wewnętrzną. Weekend też będzie wolny. W tej chwili testujemy trzech nowych piłkarzy. Prawdopodobnie nie będzie z nami Marcela Stefaniaka, który odejdzie do GKS Tychy. Podobna sytuacja może spotkać Oskara Bohma, którym także interesują się inne kluby. Pozostali wyrazili chęć pozostania z nami i na obecną chwilę trenują. Myślę, że wspólnie usiądziemy i porozmawiamy, aby ten sezon był lepszy pod względem sportowym - mówi nam trener Jastrzębowski.

Przez Bałtyk Gdynia do I ligi. Marcel Stefaniak na testach w GKS TychyGdyńscy piłkarze zainaugurują nowy sezon 1 lub 2 sierpnia. Do pierwszego testu podejdą już jednak znacznie wcześniej, bo 11 lub 12 lipca zmierzą się w 1/8 finału Pucharu Polski na Pomorzu z Jantarem Ustką. Do tego czasu biało-niebiescy rozegrają 7 sparingów, od 20 czerwca do 7 lipca.

Zespół Jerzego Jastrzębowskiego zagra u siebie tylko jeden testmecz, z III-ligowym Huraganem Morąg. Pozostali sparingpartnerzy to: IV-ligowa Gedania, IV-ligowa Lechia II Gdańsk, III-ligowa Cartusia, IV-ligowy GOSRiT Luznino, IV-ligowa Kaszubia Kościerzyna i IV-ligowy Jaguar Gdańsk.

Michał Listkiewicz: Najgorsze za nami. Zbudować zespół na środek tabeliSparingi Bałtyku Gdynia:
20 czerwca, Gedania (IV liga), wyjazd, godz. 11
24 czerwca, Lechia II Gdańsk (IV liga), wyjazd
27 czerwca, Cartusia (III liga), wyjazd
27 czerwca, Huragan Morąg (III liga), Gdynia
1 lipca, GOSRiT Luznino (IV liga), wyjazd
4 lipca, Kaszubia Kościerzyna (IV liga), wyjazd
7 lipca, Jaguar Gdańsk (IV liga), wyjazd