Bałtyk Gdynia dwa sparingi w jeden dzień. Zwycięstwo i remis

27 czerwca 2020, 14:15
dak.
aktualizacja:21:05 (27 czerwca 2020)

Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia w sobotę rozegrał dwa sparingi. W pierwszym zremisował w Bojanie z IV-ligową Cartusią 2:2 (0:2). Natomiast w drugim, na boisku bocznym przy ul. Olimpijskiej, zwyciężył III-ligowego Huragana Morąg 3:1 (2:1). Trener Jerzy Jastrzębowski wystawił dwa różne składy. Biało-niebiescy kolejny mecz kontrolny zagrają na wyjeździe, w środę, z IV-ligowym GOSRiT Luzino. Godzina rozpoczęcia jest w trakcie ustalania.Cartusia - Bałtyk Gdynia 2:2 (2:0)
Bramki dla Bałtyku:
Marcel Stefaniak 60, Dominik Wołowski 70

BAŁTYK: Bochiński - Andryszak, Kaźmierczak, Nowak, Kozakowski - Wołowski, testowany (70 Rynkowski), Kośnik - Stefaniak, Trytko (46 Kmiecik), Osowski

Bałtyk Gdynia - Huragan Morąg 3:1 (2:1)
Bramki dla Bałtyku:
Gułajski 36, 38, Garbacik 87

BAŁTYK: bartkowiak (46 Matysiak) - Kardaś, Demiańczuk, Garbacik, Machol lengiewicz - Bohm, Bartlewski, testowany testowy - Gołuński, Jankowski, Gułajski


Bałtyk Gdynia intensywnie przygotowuje się do nowego sezonu, który 11 lipca zostanie poprzedzony meczem 1/8 finału Pucharu Polski z Jantarem Ustka. Biało-niebiescy dopiero co rywalizowali z Lechią II Gdańsk (3:2), a w sobotę rozegrali aż dwa sparingi.

Pierwsze ruchy kadrowe w Bałtyku GdyniaW Gdyni jednak odbył się tylko ten drugi, z teoretycznie silniejszym rywalem, bo III-ligowym Huraganem Morąg. Piłkarze rywalizowali na boisku bocznym, przy ul. Olimpijskiej.

W tym spotkaniu trener Jerzy Jastrzębowski postawił na silniejszą "11", niż kilka godzin wcześniej, gdy biało-niebiescy grali z IV-ligową Cartusią. Na boisku od pierwszych minut pojawili się piłkarze, których zwykliśmy oglądać w meczach ligowych. Wsparli ich zawodnicy testowani. Szkoleniowiec wciąż bada ich przydatność w zespole.

Ten pojedynek pokazał, że Bałtyk czyni progres z każdym meczem. Nie tylko zdołał pokonać najwyżej notowanego rywala do tej pory, ale w trzecim sparingu z rzędu potrafił podnieść się po stracie bramki. To goście otworzyli wynik starcia, ale miejscowi za sprawą Mateusza Gułajskiego najpierw wyrównali, a potem wyszli na prowadzenie. Kropkę nad "i" postawił Damian Garbacik.

Jacek Paszulewicz: Drużyna otwarta na młodzież z regionu- W miarę pożyteczny sparing. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od starty bramki, ale tym razem do przerwy jeszcze wygrywaliśmy. To był bardzo pozytywny dzień, bo mieliśmy przegląd niemal całej kadry. Myślę, że widać już poprawę w budowaniu akcji, nie było takiego chaosu i było duży gry piłką. To optymistyczny moment, bo nie ma co ukrywać - zwycięstwa budują, ale spokojnie, bo jeszcze kolejne sparingi przed nami - ocenił trener Jastrzębowski.
Pierwszy sobotni mecz kontrolny odbył się w Bojanie. Zespół Jerzego Jastrzębowskiego zremisował z IV-ligową Cartusią 2:2, choć do przerwy przegrywał 0:2. W drugiej połowie bramki dla gości zdobyli: Marcel Stefaniak i Dominik Wołowski. Ten pierwszy mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale nie wykorzystał rzutu karnego przy remisie. Wówczas doszłoby do sytuacji z poprzedniego starcia, gdy Bałtyk wyrwał zwycięstwo 3:2, choć również przegrywał 0:2.

Trener Jastrzębowski w pierwszym sobotnim meczu kontrolnym dał szanse występu młodym zawodnikom, którzy do tej pory ogrywali się głównie w V-ligowych rezerwach. Dzięki temu zagrali m.in. Mikołaj Kośnik czy wspomniany Dominik Wadowski. Młodzież wsparta była doświadczonymi graczami, jak chociażby Przemysław Trytko, który w poprzednich sparingach zazwyczaj wchodził w drugich połowach. Zagrali także: Maciej Kozakowski czy Mateusz Andryszak, który kilka dni temu podpisał z klubem 3-letni kontrakt.

Marcel Stefaniak trafi do GKS Tychy- Najbardziej interesowało mnie to, jak poradzą sobie piłkarze pierwszej kadry. Na tle solidnej IV-ligowej ekipy zaprezentowaliśmy się nieźle, chociaż więcej oczekiwałem od podstawowych zawodników, poza Marcelem Stefaniakiem, który zagrał bardzo korzystnie. Znowu goniliśmy wynik, ale to był sprawdzian dla każdego. Nie wiemy jeszcze jaki będzie podział drużyn w Bałtyku, ale oczekuję, że piłkarze z III-ligowej kadry będą grać na właściwym poziomie. Chcę, by wyróżniali się w takich meczach - komentował po meczu trener Jastrzębowski.
Biało-niebiescy kolejny sparing rozegrają w środę, 1 lipca. Na wyjeździe zmierzą się z IV-ligowym GOSRiT Luzino. Godzina rozpoczęcia tego starcia jest w trakcie ustalania.

Sparingi Bałtyku Gdynia:
20 czerwca, Gedania (IV liga) 1:1 (1:0)
24 czerwca, Lechia II Gdańsk (IV liga) 3:2 (1:2)
27 czerwca, godz. 11, Cartusia (IV liga), wyjazd
27 czerwca, godz. 19, Huragan Morąg (III liga), ul. Olimpijska 5
1 lipca, GOSRiT Luznino (IV liga), wyjazd
4 lipca, Kaszubia Kościerzyna (IV liga), wyjazd
7 lipca, Jaguar Gdańsk (IV liga), wyjazd

dak.