Bałtyk Gdynia sparuje z gdańskimi piłkarzami. Lechia II po Gedanii

22 czerwca 2020, 12:00
Damian Konwent

Bałtyk Gdynia zremisował w wyjazdowym sparingu z Gedanią 1:1 (1:0). 24 czerwca w środę o godzinie 15 piłkarze biało-niebieskich zapraszają na boisko trawiaste przy ul. Olimpijskiej, gdzie sprawdzą się z rezerwami Lechii II Gdańsk. Dla kibiców wstęp wolny.Gedania - Bałtyk Gdynia 1:1 (0:1)
Bramki:
56 Gajewski (karny) - 16 Bohm

GEDANIA: Machola (30 Sobol, 60 testowany) - Szopiński (46 Malinowski), testowany (46 testowany), testowany (46 Wroński), Pisowacki - Dejk (46 Regliński), Łotoszyński (46 Kobyliński), Gorwa (46 Gajewski) - Ziemblewicz (46 Prykaszczyk), Zalewski (46 Blawat), Deja (46 Rumiński)

BAŁTYK: Matysiak (46 Bartkowiak) - Andryszak (46 Bany), Lengiewicz, Grabaciik, Machol (46 Kozakowski) - Bohm (46 testowany), Dziadkowiec, Stefaniak (46 testowany) - Gołuński, Jankowski (46 Trytko), Gułajski


Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie Gedanii z Bałtykiem Gdynia. Dla obu drużyn to początek przygotowań do nowego sezonu. Biało-niebiescy rozegrali dopiero pierwszy sprawdzian, natomiast dla zespołu z Gdańsk był to drugi sparing.

Gedania - Bałtyk. Trenerzy przed meczemW obu przypadkach trenerzy postawili na testowanie różnych wariantów gry, ale również zawodników, bo w obaj mogli przypatrzeć się zawodnikom, którzy niebawem mogą dołączyć do drużyn. Dlatego też pomysł na gruntowne zmiany w przerwie i różne "11" w obu połowach.

- Zagraliśmy na dwa składy, sprawdzamy przydatność piłkarzy. Bałtyk zdominował pierwsze 15 minut, były momenty lepsze i gorsze, ale wydaje mi się, że z każdą minutą wracaliśmy do gry i spotkanie było wyrównane. Spokojnie podchodzę do spotkania, bo to był dopiero nasz drugi sparing i miejmy nadzieję, że dalsza współpraca będzie układała się dobrze. Jeszcze dużo treningów przed nami, by osiągnąć zamierzony poziom - mówił Krystian Ryczkowski, który trenerem Gedanii jest od początku czerwca.

Bałtyk Gdynia przygotowuje się do sezonu. 7 sparingówO sile Bałtyku stanowią głównie piłkarze z poprzedniego sezonu. Mimo to Jerzy Jastrzębowski musiał radzić sobie bez nieobecnych: Sebastiana Bartlewskiego czy Maksyma Demiańczuka, którzy mają być gotowi w kolejnych grach. Ponadto chwilę po rozpoczęciu spotkania boisko z naciągniętym mięśniem musiał opuścić Michał Renusz.

- Przede wszystkim zagraliśmy dwie różne połowy. W pierwszej było całkiem poprawnie, były sytuacje, po którym mogliśmy zdobywać bramki, co wyglądało optymistycznie. Po przerwie, gdy wprowadziliśmy zmiany, gra "siadła" i już nie było tak dobrze, jak wcześniej. Straciliśmy gola po rzucie karnym, którego można było uniknąć, ale to dla mnie przykład tego, na jakim etapie obecnie jesteśmy - wyjaśniał trener Jastrzębowski.

Jacek Paszulewicz: Drużyna otwarta na młodzież z regionuSparingi Bałtyku Gdynia:
20 czerwca, Gedania (IV liga) 1:1
24 czerwca, godz. 15, ul. Olimpijska, Lechia II Gdańsk (IV liga)
27 czerwca, Cartusia (III liga), wyjazd
27 czerwca, Huragan Morąg (III liga), Gdynia
1 lipca, GOSRiT Luznino (IV liga), wyjazd
4 lipca, Kaszubia Kościerzyna (IV liga), wyjazd
7 lipca, Jaguar Gdańsk (IV liga), wyjazd

Sparingi Gedanii
16 czerwca, Jaguar Gdańsk 1:1
20 czerwca, Bałtyk Gdynia 1:1
27 czerwca, Czarni Pruszcz Gdański, dom, godz 11
8 lipca, Wda Lipusz, dom, godz. 19
11 lipca, Arka II Gdynia, dom
18 lipca, Bałtyk II Gdynia, dom
25 lipca, Sopocka Akademia Piłkarska, dom


Biało-niebiescy kolejny testmecz rozegrają już w środę, ale tym razem na własnym boisku, o godz. 15. Zmierzą się z Lechią II Gdańsk, która występuje w IV lidze.

- Gramy sparingi, bo jeszcze musimy poznać odpowiedzi na inne pytania. Wciąż testujemy i sprawdzamy różne rozwiązania. To będzie drugi mecz kontrolny i zawodnicy muszą wiedzieć, że jeśli nie będą reagować w taki sposób, jaki bym chciał, to będziemy wyciągać konsekwencje - dodał szkoleniowiec Bałtyku.

Lechia II Gdańsk - Bałtyk Gdynia 2:0. Relacja sparingu z lutego- Z jednej strony sparingi mają służyć nadrobieniu straconej rundy wiosennej, a z drugiej strony mamy wielu zawodników, bo budujemy zespół na nowo. Chłopaki z rocznika 2001 odchodzą do nowych klubów, a przychodzą ci z rocznika 2002. Do tej pory często grali w Centralnej Lidze Juniorów, dlatego w meczach kontrolnych będą mogli zaznajomić się z piłką seniorską - mówił przed środowym spotkaniem trener Lechii II Gdańsk, Dominik Czajka.