IV liga i niższe klasy piłkarskie nie mogą grać. Bałtyk Gdynia traci sparingi

20 stycznia 2021, 16:00
Damian Konwent

Bałtyk Gdynia

Pierwszy tegoroczny sparing Bałtyku Gdynia odbędzie się 27 stycznia. Biało-niebiescy zagrają u siebie z II-ligowym Sokołem Ostróda. Więcej zdjęć (1)

Pierwszy tegoroczny sparing Bałtyku Gdynia odbędzie się 27 stycznia. Biało-niebiescy zagrają u siebie z II-ligowym Sokołem Ostróda.

fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Pierwszy tegoroczny sparing Bałtyku Gdynia odbędzie się 27 stycznia. Biało-niebiescy zagrają u siebie z II-ligowym Sokołem Ostróda.

fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Bałtyk Gdynia zagra sześć, zamiast ośmiu sparingów w zimowym okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. Dwa pierwsze mecze kontrolne z Jaguarem Gdańsk i GKS Kowale musiały zostać odwołane z uwagi na przedłużone obostrzenia rządowe, gdyż obie IV-ligowe zespoły nie mają zawodowego statusu, co wyklucza ich z współzawodnictwa. Najbliższe spotkanie, podopieczni Jerzego Jastrzębowskiego zagrają 27 stycznia, na NSR, z II-ligowym Sokołem Ostróda.Trener Bałtyku Gdynia skończył 70 lat. Jerzy Jastrzębowski: PESEL to tylko liczbyPierwszy mecz kontrolny Bałtyku Gdynia w zimowym okresie przygotowawczym zostanie rozegrany 1,5 tygodnia niż niż planowano.

- Najbliższy sparing zagramy 27 stycznia, z Sokołem Ostróda - mówi nam Jacek Paszulewicz, prezes gdyńskiego klubu.
Przypomnijmy, że pierwszym sparingpartnerem biało-niebieskich miał być Jaguar Gdańsk (16 stycznia), a drugim - GKS Kowale (23 stycznia). Do spotkania z zespołem Marka Szutowicza nie doszło i podobnie będzie również w najbliższy weekend.

Oba zespoły występują na co dzień w IV lidze, gdzie nie każdy piłkarz związany jest z klubem kontraktem. To oznacza, że po wydłużeniu obostrzeń sanitarnych do końca stycznia, zespoły te nie mogą brać udziału we współzawodnictwie sportowym.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r.

Prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 93.0) polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego jest dopuszczalne po spełnieniu łącznie następujących warunków:
1) wyłącznie w przypadku sportu zawodowego
2) ich organizowania bez udziału publiczności.

sport zawodowy (zgodnie z art. 2 pkt 143 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r.) oznacza uprawianie sportu w taki sposób, w jaki świadczy się pracę lub usługi za wynagrodzeniem, bez względu na to, czy pomiędzy sportowcem zawodowym a odpowiednią organizacją sportową istnieje formalna umowa o pracę czy też nie, w przypadku gdy wynagrodzenie przekracza koszty uczestnictwa i stanowi znaczącą część dochodów dla sportowca. Koszty podróży i zakwaterowania związane z uczestnictwem w zawodach sportowych nie są uważane za wynagrodzenie dla celów niniejszego rozporządzenia;


Podobnego problemu nie mają natomiast piłkarze Bałtyku, ponieważ są związani umowami z klubem. Podobnie jak kolejni rywale biało-niebieskich. Na razie pozostałym sparingom nic nie zagraża i mają odbyć się w planowanych wcześniej terminach.

26 piłkarzy Bałtyku Gdynia na pierwszym treningu przed rundą wiosennąW lutym, podopieczni Jerzego Jastrzębowskiego zagrać mają pięć meczów kontrolnych. Natomiast III liga powróci w pierwszy weekend marca. Bałtyk zmierzy się na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg.

Zimowe sparingi Bałtyku Gdynia:

  • 16 stycznia, dom, Jaguar Gdańsk (IV liga) - odwołany
  • 23 stycznia, dom, GKS Kowale (IV liga) - odwołany
  • 27 stycznia, dom, Sokół Ostróda (II liga)
  • 3 lutego, wyjazd, Olimpia Elbląg (II liga)
  • 6 lutego, dom, Bytovia Bytów (II liga)
  • 13 lutego, dom, Concordia Elbląg (III liga)
  • 20 lutego, dom, GKS Wikielec (III liga)
  • 27 lutego, dom, Gryf Wejherowo (III liga)

Opinie wybrane


wszystkie opinie (106)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.