Bałtyk Gdynia szuka i sprawdza piłkarzy do gry wiosną w III lidze

5 grudnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
mip.

Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia przegrał z Arką II Gdynia 2:3 (0:1) w drugim z trzech zaplanowanych sparingów po zakończeniu rundy jesiennej w III lidze. Trener Marcin Samborski znów szukał i sprawdzał piłkarzy, którzy mogą zasilić kadrę pierwszej drużyny w okresie przygotowawczym do wiosennych rozgrywek. W pierwszym składzie zagrali m.in. klubowi 17-latkowie: Mikołaj Kośnik, Oskar Kardyś, Marcel Brodnicki i Mateusz Andryszak.Bałtyk Gdynia - Arka II Gdynia 2:3 (0:1)
Bramki:
Michał Renusz, Piotr Kręcki - Daniel Chmielnicki dwie, Norbert Hołtyn

BAŁTYK (I połowa): Bartkowiak - Demiańczuk, Kardas, Andryszak, Bany - Kośnik, Brodnicki, Bartlewski - Gułajski, Węsierski, Machol

(II połowa): Bochiński - Demiańczuk, Kardaś, Andryszak, Bany - Kośnik, Kręcki, Bartlewski, Węsierski - Gułajski, Renusz

od 75. minuty: Bochiński - Kaźmierczak, Golc, Gołubiński, zawodnik testowany - Rynkowski, Wołowski, Kręcki - Malanowski, Renusz, Jankowski

ARKA II: Molenda (46 Rejman) - S.Nowicki (26 Chmielnicki), Lisiecki, Lengiewicz, Urbański (46 Wiśniewski) - B.Nowicki (46 Szałecki), Bednarski (46 Markiewicz), Goyke, Ryk (70 Urbański), Hebel (60 Faltyński) - Hołtyn (60 J.Wilczyński)


Jaguar Gdańsk - Bałtyk Gdynia 1:3 - relacjaPiłkarze Bałtyku Gdynia mają trenować do 14 grudnia. Czas ten przeznaczony jest na ocenienie przydatności dotychczasowych zawodników i sztabu trenerskiego pod kątem rundy wiosennej przez nowe władze klubu na czele z prezesem Jackiem Paszulewiczem.

W pierwszym sparingu biało-niebiescy wygrali 3:1 z IV-ligowym Jaguarem Gdańsk. W drugiej grze zmierzyli się z lokalnym rywalem, grającym na co dzień w IV lidze.

- Mam mieszanie uczucia co do tego sparingu. Pierwsza połowa była bardzo fajna, na solidnym poziomie. Z obu stron pojawiały się jednak proste błędy, które tworzyły stuprocentowe okazje zarówno dla nas, jak i rywalowi. Tempo spadało z minuty na minutę w drugiej połowie, bo z obu stron na boisku pojawiali się młodsi zawodnicy. Nastąpiło rozprężenie i dużo wolnych przestrzeni. To z tytułu okresu w jakim się znajdujemy, trenujemy luźniej - mówi nam Marcin Samborski.

7 piłkarzy opuściło Bałtyk GdyniaSzkoleniowiec Bałtyku sprawdził w sumie 22 piłkarzy, z czego 11 z drużyn: młodzieżowej i rezerw. Zmiany następowały w przerwie oraz na kwadrans przed końcem gry. Na boisko powróciło m.in. dwóch piłkarzy, którzy odpoczywali w sparingu z Jaguarem: Sebastian Bartlewski i Michał Renusz.

W składzie biało-niebieskich pojawił się też pierwszy testowany zawodnik. Piłkarz ten sam zgłosił się do Bałtyku.

- Sprawdzany przez nas zawodnik grał wcześniej w IV lidze w województwie kujawsko-pomorskim. Nie chcemy zdradzać jego nazwiska póki jest w fazie testów - zastrzega się trener Samborski.
Przede wszystkim szkoleniowiec sprawdzał po raz kolejny klubowe zasoby młodzieży.

- W pierwszej połowie w składzie oprócz Mateusza Andryszaka, który już grał u nas w III lidze, miałem trzech zawodników z rocznika 2002: Mikołaj Kośnik, Oskar Kardyś i Marcel Brodnicki. Zaprezentowali się oni z dobrej strony. Starsi zawodnicy są już myślami na urlopach i świętach, ale na boisku była determinacja walka i zaangażowanie. Dużo dobrych odbiorów, przechwytów, za co wielkie brawa. Młodzież jeszcze musi nauczyć się poruszać taktycznie i przyzwyczaić się do szybszego podejmowania decyzji - ocenia szkoleniowiec biało-niebieskich.

Jacek Paszulewicz: Jesteśmy w stanie się uratować - wywiadOstatni tegoroczny sparing Bałtyk rozegra 11 grudnia Narodowym Stadionie Rugby o godz. 16. Dla kibiców wstęp będzie wolny. Rywalem ponownie będzie Arka II.

mip.