Bałtyk Gdynia. Piotr Rzepka zwolniony, Marcin Samborski nowym trenerem

14 października 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
ras.

Bałtyk Gdynia

Marcin Samborski został nowym trenerem Bałtyku Gdynia. Zastąpił tym samym Piotra Rzepkę, który pełnił rolę szkoleniowca od 1 lipca bieżącego roku.Nieco ponad trzy miesiące trenerem Bałtyku Gdynia był Piotr Rzepka, który w lipcu zastąpił Sebastiana Letniowskiego. Biało-niebiescy pod jego wodzą w trakcie 12 kolejek III ligi zdobyli tylko 6 punktów. Wygrali jedynie 2 spotkania, a przegrali pozostałe 10. Strzelili 7 goli tracąc 24.

Rzepka w zespole posiadał duże jak na III ligę nazwiska: Michał Efir, Michał Renusz, Laurentiu Iorga czy Gracjan Horoszkiewicz. Większość wzmocnień została jednak poczyniona już po rozpoczęciu sezonu, a szkoleniowiec wyjaśniał, że zespół potrzebuje czasu na zgranie.

Bałyk Gdynia - Górnik Konin 3:4. Relacja z meczuPo dziesiątej przegranej w tym sezonie, działacze stracili cierpliwość. Piotr Rzepka pożegnał się z posadą w poniedziałek, dwa dni po przegranym 3:4 meczu z Górnikiem Konin.

"Trenerowi Piotrowi Rzepce bardzo dziękujemy za to, że zgodził się pracować z nami od początku sezonu do dnia dzisiejszego. Trenerze dziękujemy i życzymy powodzenia!" - czytamy w oświadczeniu klubu.

Rolę pierwszego szkoleniowca przejął Marcin Samborski, który do tej pory prowadził w Bałtyku zespoły młodzieżowe. Zadebiutuje w sobotę o godz. 15 podczas wyjazdowego meczu z Nielbą Wągrowiec.

Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - III liga
Nielba Wągrowiec 2:4 BAŁTYK Gdynia
19 października 2019, godz. 15:00
Węgrowiec

Tak typowano 298 typowań

59% Nielba Wągrowiec
20% REMIS
21% BAŁTYK Gdynia

ras.