stat

Piłka nożna w Święto Niepodległości

10 listopada 2015 (artykuł sprzed 4 lat)
ras.
Najnowszy artukuł na ten temat

Okrojona inauguracja IV ligi. Derby Arka - Lechia rezerw przełożone

Nie wszyscy piłkarze będą mieli wolne w Święto Niepodległości. O punkty w środę 11 listopada zagrają zespoły od III do V ligi. W Trójmieście na swoje spotkania zapraszają Bałtyk Gdynia, Jaguar Gdańsk i Polonia Gdańsk. Najciekawiej zapowiada się mecz gdynian. Wicelider Grupy Bałtyckiej III ligi o godz. 13 podejmie na Narodowym Stadionie Rugby KS Chwaszczyno, trzeci zespół w tabeli.Bałtyk Gdynia nie przegrał w III lidze od dziesięciu spotkań i obecnie traci 4 punkty do liderującego GKS Przodkowo. Podopieczni Marcina Martyniuka będą bronić drugiego miejsca przed bezpośrednim zagrożeniem. KS Chwaszczyno, które jest tylko punkt za biało-niebieskimi, stawi się w środę na Narodowym Stadionie Rugby o godz. 13.

Kibice biało-niebieskich szykują się na pasjonująco zapowiadające się spotkanie. Dodatkowym smaczkiem będzie obecność w zespole gości licznej reprezentacji byłych graczy Bałtyku. W Chwaszczynie występują m.in: Dariusz Grubba, Roland Kazubowski, Łukasz Kowalski czy Arkadiusz Byczkowski. Bilety na mecz w cenie 10 zł normalny i 5 zł ulgowy. Ulga obowiązuje: panie, uczniów i studentów, rencistów i emerytów.

BAŁTYK NIEPOKONANY OD 10 MECZÓW. SPRAWDŹ TABELĘ III LIGI

Skromniejszą passę mają rezerwy Arki Gdynia. Żółto-niebiescy trzeciego z rzędu zwycięstwa poszukają w Policach w spotkaniu z Chemikiem. To bezpośredni sąsiad gdynian w tabeli, który ma nad nimi punkt przewagi. Trener Robert Wilczyński będzie miał do dyspozycji przede wszystkim młodych zawodników. Pierwsza drużyna realizować będzie mikrocykl przygotowań do niedzielnego meczu w Głogowie. Niewykluczone jednak, że niektórzy zawodnicy zostaną wyznaczeni do występu w III lidze.

W odwrotnym kierunku są rezerwy Lechii Gdańsk. Biało-zieloni przegrali trzy ostatnie mecze, a w dodatku w żadnym z nich nie zdobyli nawet bramki. O przełamanie zagrają na wyjeździe ze Świtem Skolwin, czwartym zespołem w tabeli. Trener Adam Fedoruk nie ma co liczyć na specjalne wzmocnienia, gdyż pierwsza drużyna dzień później zagra w Gdańsku zamknięty sparing z Żalgirisem Wilno korzystając z przerwy reprezentacyjnej.

W Święto Niepodległości na boisko wybiegną zespoły z IV i V ligi. O godz. 12 na boisku przy ul. Meissnera Jaguar Gdańsk podejmie Gryfa 2009 Tczew. Faworytem spotkania będą gospodarze, którzy musieli na ten mecz przenieść się z boiska przy ul. Budowlanych, gdzie panują obecnie trudne warunki. Choć Jaguar zajmuje dopiero dziewiątą lokatę w tabeli i plany awansu do III ligi musi odłożyć na przyszłość to nad najbliższym rywalem ma 6 pkt przewagi. Trudniejsze zadanie czeka Gedanię, która na wyjeździe zmierzy się z czwartym w tabeli GKS Kolbudy, które wyprzedza ją o punkt.

SPRAWDŹ TABELĘ IV LIGI

Nie najlepszą passę ma ostatnio Polonia Gdańsk, która nie wygrała meczu w V lidze od czterech spotkań. W minionej kolejce zdołała jednak zremisować na wyjeździe derbowy pojedynek z liderem, czyli Olimpią Osowa. W środę podopieczni Pawła Pagieły, którzy zajmują trzecią lokatę, zagrają z KS Kamienica Królewska - zespołem ze środka tabeli.

Wyjątkowo tak jak Jaguar, rolę gospodarza pełnić będą na stadionie przy ul. Meissnera, gdyż mecz wyznaczono na godz. 15, a na stadionie przy Marynarki Polskiej nie ma sztucznego oświetlenia. Wstęp jest bezpłatny. Olimpia pozycji lidera bronić będzie na wyjeździe przeciwko Orłowi Trąbki Wielkie. Gdańszczanie mają punkt przewagi nad Orkanem Rumia.

ZOBACZ WYNIKI I TABELĘ V LIGI

To będzie intensywny tydzień dla trójmiejskich ligowców, bo kolejne mecze zagrają już w weekend. Zapowiemy je dopiero po rozegraniu najbliższej kolejki. Wówczas ostatnie mecze jesieni rozegrają zespoły A klasy, które w środę będą miały wolne. Rundę zakończyli już natomiast B-klasowcy. Najlepiej z trójmiejskich reprezentantów wypadają obecnie: GKP Wybrzeże Gdańsk, które jest wiceliderem grupy III oraz trzecie w grupie II Karlikowo Sopot.

TABELA II GRUPY B KLASY

TABELA III GRUPY B KLASY

Harmonogram meczów piłkarskich z udziałem trójmiejskich drużyn 11 listopada
III liga
Bałtyk Gdynia - KS Chwaszczyno godz. 13, Narodowy Stadion Rugby, ul. Górskiego 10
Świt Skolwin - Lechia II Gdańsk godz. 12
Chemik Police - Arka II Gdynia godz. 13

IV liga
GKS Kolbudy - Gedania, godz. 11
Jaguar Gdańsk - Gryf 2009 Tczew godz. 12, boisko przy ul. Meissnera 9

V liga
Polonia Gdańsk - KS Kamienica Królewska godz. 15, boisko przy ul. Meissnera 9
Orzeł Trąbki Wielkie - Olimpia Osowa, godz. 13:30

ras.