III liga na razie bez rezerw Lechii

13 czerwca 2014 (artykuł sprzed 8 lat)
Rafał Sumowski
Najnowszy artukuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Choć Lechia Gdańsk otrzymała licencję na występy w ekstraklasie, a nawet wobec potencjalnego awansu, w europejskich pucharach, nie została w pierwszym terminie dopuszczona do gry w III lidze. Aby gdańskie rezerwy mogły rywalizować na tym szczeblu rozgrywek, klub musi uregulować przeterminowane zaległości względem okręgowego związku. Na zdjęciu Krzysztof Iwanowski. Więcej zdjęć (1)

Choć Lechia Gdańsk otrzymała licencję na występy w ekstraklasie, a nawet wobec potencjalnego awansu, w europejskich pucharach, nie została w pierwszym terminie dopuszczona do gry w III lidze. Aby gdańskie rezerwy mogły rywalizować na tym szczeblu rozgrywek, klub musi uregulować przeterminowane zaległości względem okręgowego związku. Na zdjęciu Krzysztof Iwanowski.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Choć Lechia Gdańsk otrzymała licencję na występy w ekstraklasie, a nawet wobec potencjalnego awansu, w europejskich pucharach, nie została w pierwszym terminie dopuszczona do gry w III lidze. Aby gdańskie rezerwy mogły rywalizować na tym szczeblu rozgrywek, klub musi uregulować przeterminowane zaległości względem okręgowego związku. Na zdjęciu Krzysztof Iwanowski.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Zespoły Bałtyku Gdynia i rezerw Arki Gdynia otrzymały w pierwszym terminie licencje na występy w III lidze w sezonie 2014/15. Obydwa zespoły obowiązuje jednak nadzór finansowy, który oznacza konieczność uregulowania zobowiązań statutowych względem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Z powodów niewielkich, lecz przeterminowanych zobowiązań wobec związku, licencji odmówiono natomiast Lechii Gdańsk, która na odwołanie się od decyzji będzie miała dwa tygodnie od czasu otrzymania oficjalnego pisma.ZOBACZ KOŃCOWĄ TABELĘ GRUPY BAŁTYCKIEJ III LIGI

Przypomnijmy, że w niedawno zakończonych rozgrywkach Grupy Bałtyckiej III ligi utrzymanie wywalczyły trzy z czterech zespołów reprezentujących Trójmiasto. Na ostatniej lokacie znalazła się Polonia Gdańsk, która kolejne rozgrywki rozpocznie na szczeblu IV-ligowym. Sportowe kryteria dalszych występów w III lidze wypełniły natomiast Bałtyk Gdynia, Arka II Gdynia i Lechia II Gdańsk.

Kluby z Gdyni otrzymały już licencję na występy w Grupie Bałtyckiej, choć Komisja Licencyjna przyznała im je pod warunkiem nadzoru finansowego. Bałtyk i Arka muszą uregulować zobowiązania statutowe względem organizatora rozgrywek na tym szczeblu, którym jest Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Co zaskakujące, przeterminowane zobowiązania posiada natomiast Lechia Gdańsk. Doszło zatem do paradoksalnej sytuacji, w której klub, który otrzymał licencję na występy w ekstraklasie, a nawet w europejskich pucharach, nie otrzymał w pierwszym terminie prawa do występów na czwartym szczeblu krajowych rozgrywek.

LECHIA Z LICENCJĄ OD EKSTRAKLASY I UEFA

- Powstała niewielka zaległość, którą oczywiście uregulujemy, by otrzymać licencję dla drużyny naszych III-ligowych rezerw - poinformował nas rzecznik Lechii Michał Lewandowski.

Klub na odwołanie się od decyzji ma dwa tygodnie od czasu otrzymania oficjalnego pisma od okręgowego związku.

- Lechia musi uregulować pewne kwestie finansowe względem związku. To nie są duże kwoty, szczególnie dla takiego klubu - potwierdził prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosław Michalski.

Abstrahując od rozstrzygnięć w procesie licencyjnym, Grupa Bałtycka wciąż czeka na beniaminków. W sportowej walce miejsca po tegorocznych spadkowiczach wywalczyły sobie już Astra Ustronie Morskie i Rasel Dygowo. Z II ligi relegowany został natomiast Gryf Wejherowo. O dwa miejsca walczą jeszcze IV-ligowcy: GKS Przodkowo, KS Chwaszczyno i GOSRiT Luzino.

Opinie (16) 8 zablokowanych

 • Papierkowa robota...

  Regulamin regulaminem prawo prawem ale po co bawić się w papierkową robote skoro dwie strony wiedzą jak sprawa się zakończy... ehh takie to polskie

  • 11 5

 • Bałtyk - oby ostatni rok w tej lidze - cel II liga ! (5)

  • 37 12

  • SUPER (2)

   Tak, i derby Gdyni!!

   • 11 4

   • Jakie derby z Arka II chyba, albo z Chwaszczynem (1)

    • 4 10

    • no wiesz

     stróże jak chwaszczyno a arka jeden w pitol dostała pamiętasz śledziku?:-)

     • 3 0

  • Oby spadek... (1)

   • 2 10

   • tak jest

    wasz sledziku

    • 5 0

 • prawo jest prawem - nie ma co tłumaczyć i żadne puchary czy ekstraklasy nie mają tu nic do rzeczy

  płacić trzeba i w okręgówce a jak nie to wypad! niezła beka z Lechii

  • 9 10

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.