stat

Bałtyk testuje na potęgę, remis w Lipuszu

11 lipca 2018, 21:20
Rafał Sumowski

Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia zremisował na wyjeździe w pierwszym letnim sparingu z IV-ligową Wdą Lipusz 4:4. Biało-niebiescy zagrali w ponad połowie testowanymi piłkarzami. Część z nich trener Sebastian Letniowski odesłał już do domu. - Lepiej wypadli wychowankowie z naszej akademii - mówi szkoleniowiec.Bramki dla Bałtyku: Kostuch dwie, Sobczak, samobójcza

Bałtyk nie podał do oficjalnej wiadomości składu z pierwszego letniego sparingu. Gdynianie testowali łącznie czternastu zawodników i to im przyglądał się w środę trener Sebastian Letniowski.

Oprócz nich wystawił zawodników z ważnymi kontraktami: Przemysława Kostucha, Dominika Klechę, Bartosza Sobczaka oraz nowy nabytek Damiana Garbacika. Zagrali też Filip Sobiecki i Jan Sadowski z akademii Bałtyku, którzy rozpoczęli przygotowania z pierwszym zespołem. Pozostali trenowali w Gdyni.

- Taki od początku był pomysł na ten sparing. Muszę przyznać, że lepiej od testowanych wypadli jednak nasi wychowankowie. Część z testowanych zawodników już pożegnaliśmy, część będziemy sprawdzali dalej, może dojdą inni - mówi trener Letniowski.
SPRAWDŹ, KTO STAWIŁ SIĘ NA PIERWSZYM TRENINGU BAŁTYKU

Ruchy transferowe Bałyku Gdynia przed sezonem 2018/19
Przyszli: Damian Garbacik (pozycja: obrońca, ostatni klub: GKS Katowice), Jakub Biskup (pomocnik, Chojniczanka)

Może przyjść: Daniel Górski (obrońca, GKS Przodkowo), Filip Sobiecki (pomocnik), Jan Sadowski (napastnik, obaj z juniorów), Jakub Letniowski (pomocnik, Jaguar Gdańsk, ostatnio na wypożyczeniu w GKS Przodkowo)

Odeszli: Michał Bartkowiak (szuka klubu), Juliusz Letniowski, Mateusz Kuzimski (obaj Bytovia), Patryk Regulski (koniec wypożyczenia z Arki Gdynia), Adrian Kochanek (GKS Przodkowo)


W sparingu nie zagrał Daniel Górski, który trenuje z Bałtykiem, ale jeszcze nie dopełnił wszystkich formalności związanych z przejściem z GKS Przodkowo.

W sobotę w Elblągu, już w składzie bliższym do tego, który zaprezentuje się w nadchodzących rozgrywkach, Bałtyk zmierzy się z II-ligową Olimpią. Spotkanie odbędzie się godzinę szybciej niż pierwotnie planowano, czyli o godz. 11.

SPRAWDŹ TERMINARZ LIGOWY BAŁTYKU NA SEZON 2018/19

Letnie sparingi Bałtyku Gdynia
bilans: 1 remis, bramki 4:4
11 lipca, Lipusz, Wda Lipusz (IV liga)
Bramki: Przemysław Kostuch 2, Bartosz Sobczak, samobójcza

14 lipca, godz. 11, Elbląg, Olimpia Elbląg (II liga)
21 lipca, Elbląg, Concordia Elbląg (IV liga)
24 lipca, Przodkowo, GKS Przodkowo (III liga)
27 lipca, Luzino, GOSRiT Luzino (IV liga)
4 sierpnia, Gdynia, Huragan Morąg (III liga)