Bałtyk Gdynia wygrał z GKS Przodkowo. Nowy stoper potwierdzony

16 lutego 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Karol Żebrowski

Bałtyk Gdynia

W szóstym spotkaniu przygotowującym do rundy wiosennej Bałtyk Gdynia pokonał GKS Przodkowo 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Michał Marczak. Rywalizacja na Narodowym Stadionie Rugby była okazją do przyjrzenia się nowemu zawodnikowi niebiesko-białych, Bartoszowi Zakrzewskiemu. 20-letni stoper był zawodnikiem Radomiaka Radom, a ostatnie pół roku spędził w trzecioligowej Olimpii Zambrów.Bramka:
Marczak 39

BAŁTYK: Matysiak (68 zawodnik testowany) - Korpalski (64 Gołubiński), Demiańczuk, Zakrzewski (80 Sobczak), Górski (85 Golc) - Czerwiński (83 Kwaśniak), Letniowski (75 Kręcki), Bartlewski, Biskup (85 Malanowski), Sobiecki (75 Bartnicki) - Marczak (70 Sadowski)


Tydzień temu Bałtyk wybrał trening zamiast meczu kontrolnegoPierwsza połowa rywalizacji z czwartoligowcem była pod całkowitą kontrolą gospodarzy. Bałtyk kreował sobie sytuacje, ale nie potrafił ich wykorzystywać. Niemoc strzelecką przełamał dopiero po składnej akcji Michał Marczak.

W drugiej połowie gra stała się bardziej chaotyczna. Bez wątpienia miały na to wpływ częste roszady dokonywane zarówno przez trenera Sebastiana Letniowskiego, jak i szkoleniowca GKS Przodkowo. Oba zespoły miały jednak swoje sytuacje, ale żadna z drużyn nie potrafiła ich zamienić w bramkę. Wynik 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka arbitra.

- Jestem zadowolony z tego co zobaczyłem w pierwszych 45 minutach. Graliśmy mądrze, byliśmy poukładani taktycznie, operowaliśmy szybko piłką i kreowaliśmy sobie szanse. Cały czas naszym mankamentem jest skuteczność. Za nami tygodniowy obóz dochodzeniowy, więc zmęczenie jest ciągle odczuwalne. Naszym celem jest, aby dopiero za trzy tygodnie, kiedy wznowimy rozgrywki ligowe, pojawiła się w świeżość, a zawodnicy dobrze wyglądali na boisku - mówi Sebastian Letniowski, trener Bałtyku.
Mecz z GKS Przodkowo gdynianie rozpoczęli z jednym nowym nazwiskiem. Klub potwierdził, że do drużyny dołączył Bartosz Zakrzewski, który od kilku tygodni przebywał na testach w klubie. Wychowanek Polonii Warszawa przychodzi do Bałtyku z Radomiaka Radom, z którego ostatnio był wypożyczany do Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie i Olimpii Zambrów.

- Bartek jest lewonożnym stoperem. Od dłuższego czasu szukałem zawodnika o takiej charakterystyce. Jego postawa podczas sparingów i treningów przekonała mnie do jego osoby, dlatego cieszę się, że kluby się dogadały i dołączył do drużyny. Czyste konto w meczu z GKS Przodkowo to zasługa jego, ale także całego bloku obronnego, który dzisiaj potrafił spełnić założenia przedmeczowe - komentuje Sebastian Letniowski.
W spotkaniu wystąpił także testowany bramkarz, który również od dłuższego czasu jest w Gdyni, jednak trener nie chcę zdradzić o kogo dokładnie chodzi. Z drużyną również trenuje jeden skrzydłowy.

- Tu też nie chcę mówić o nazwisku. Podczas spotkania z Przodkowem nie było go, gdyż kluby są ciągle w fazie negocjacji. Jeżeli finał tych rozmów będzie pozytywny, to na pewno poinformujemy o tym. Myślę, że wtedy też będziemy mogli ogłosić pełną kadrę na rundę wiosenną, chociaż zostawiłbym sobie jeszcze lekką uchyloną furtkę w tej kwestii, bo zawsze istnieje szansa, że okazja na wzmocnienie składu pojawi się w ostatniej chwili. Jeżeli tak by się stało, to na pewno przeanalizujemy wszystko i podejmiemy odpowiednie działania - mówi szkoleniowiec Bałtyku.
Ruchy transferowe Bałtyku przed rundą wiosenną 2019
Odeszli: Przemysław Szur (Kotwica Kołobrzeg), Szymon Rychłowski (wypożyczony do Kaszubii Kościerzyna), Łukasz Duszkiewicz (GKS Przodkowo), Adrian Szady (IL Brodd Stavanger, Norwegia), Adam Duda (testy w Concordii Elbląg), Przemysław Kostuch (Pogoń Lębork), Mateusz Góra, Damian Garbacik, Mateusz Kołodziejski, Karol Zieliński, Damian Kugiel - szukają klubów

Przyszli: Bartosz Zakrzewski (Radomiak Radom), Igor Jankowski (napastnik), Kordian Bartnicki (pomocnik), Mateusz Andryszak (obrońca), Kacper Redecki (pomocnik) - wszyscy z juniorów

Zimowe sparingi Bałtyku Gdynia
bilans: 2 zwycięstwa, 1 remis, 3 porażki, bramki 6:9
12 stycznia, Narodowy Stadion Rugby w Gdyni, Kaszubia Kościerzyna 2:1 (2:1)

19 stycznia, NSR, Bytovia (zamknięty dla publiczności i mediów) 2:3 (2:1)

26 styczna, NSR, Lechia II Gdańsk 1:1 (0:1)

30 stycznia, Władysławowo Sandecja Nowy Sącz 0:2 (0:1)

2 lutego, Elbląg, Olimpia Elbląg 0:2 (0:1)

16 lutego, NSR, GKS Przodkowo 1:0 (1:0)
23 lutego, NSR, Olimpia Grudziądz, godz. 13
2 marca, do ustalenia