Bałtyk Gdynia wygrał z Ogniwem Sopot w ostatnim sparingu zimą

2 marca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Karol Żebrowski

Bałtyk Gdynia

Na boisku Narodowego Stadionu Rugby Bałtyk Gdynia pokonał Ogniwo Sopot 2:0 (1:0). Był to ostatni sparing biało-niebieskich przed inauguracją rundy wiosennej w III lidze i dopiero 3 zwycięstwo w 9 spotkaniu. 9 marca o godzinie 15 podopieczni Sebastiana Letniowskiego zagrają na wyjeździe z Polonia Środa Wielkopolska.Bramki:
Jankowski 24, Sobiecki 78

BAŁTYK: Jakubiak - Trochowski (70 Korpalski), Formella (70 Demiańczuk), Sobczak (70 Zakrzewski), Andryszak (70 Górski) - Kręcki (70 Czerwiński), Redecki (70 Letniowski) - Jankowski (70 Bartlewski), Malanowski (70 Biskup), Bartnicki (70 Sobiecki) - Sadowski (70 Marczak)

OGNIWO: Niciński (46 Wilchman) - Mroziński, Pfeiffe, Wielguszewski, Karol - Filip (46 Dałek), Karol, Jaroń, Paczek (46 Frankowski) - Świerczyński (65 Fal), Nicewicz


W rywalizacji z trzecią drużyną A-klasy grupy I trener Sebastian Letniowski dał szansę zagrać od początku zawodnikom, którzy nie byli pierwszym wyborem w poprzednich test-meczach. Piłkarze mieli szanse udowodnić swoją przydatność do zespołu i jako pierwszy zrobił to 17-letni Igor Jankowski, który w 24. minucie otworzył wynik spotkania. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie sparingu.

W czwartek Bałtyk przegrał w Stężycy. Przeczytaj relację ze spotkania z RaduniąDrugą cześć spotkania gdynianie rozpoczęli w tym samym zestawieniu, za to na trzy zmiany zdecydował się trener Ogniwa, Krzysztof Sobieraj. Dopiero w 70. min szkoleniowiec Bałtyku podjął decyzję o dokonaniu roszad i od razu było ich aż dziesięć, a na boisku z wyjściowego składu pozostał tylko bramkarz Michał Jakubiak, który wywalczył angaż w klubie i będzie reprezentował jego barwy w rundzie wiosennej. Wprowadzenie zawodników, którzy prawdopodobnie będą w rundzie wiosennej pierwszym wyborem, przyniosło efekt zaledwie po 8 min. Drugą bramkę dla Bałtyku zdobył wówczas Filip Sobiecki.

- Przegraliśmy zasłużenie. Widać było różnicę umiejętności pomiędzy obiema drużynami. Chciałem, żebyśmy rozegrali mecz z silnym zespołem, bo to najlepszy sposób, aby poprawiać mankamenty. Dla nas najważniejsza była realizacja założeń przedmeczowych, czyli gra w średnim pressingu i zawężanie w poszczególnych formacjach, co udało się spełnić. Za tydzień wracamy do rozgrywek i czeka nas trudny mecz z Sopocką Akademią Piłkarską, ale to tylko jeden mecz, po którym nie dostaniemy awansu. Musimy być gotowi na każde spotkanie. Wierzę, że konsekwentna gra przyniesie nam spełnienie założonych celów - uważa Sobieraj, szkoleniowiec Ogniwa.
Bałtyk wygrał trzeci test-mecz jednak ogólny bilans sparingów gdynian jest niekorzystny. Prawdziwą weryfikacją formy podopiecznych trenera Letniowskiego będzie spotkanie, które czeka ich za tydzień, z Polonią Środą Wielkopolską. Wyjazdowe spotkanie rozpocznie się 9 marca o godzinie 15:00. Pierwszy domowy mecz w drugiej części sezonu Bałtyk rozegra 16 marca, a przeciwnikiem gdynian będzie Gwardia Koszalin.

- To było dobre 70 minut w wykonaniu naszych młodzieżowców i juniorów. Kreowaliśmy sobie wiele szans i wynik mógł być wyższy, ale znowu dał się we znaki nasz największy mankament, czyli skuteczność. Takie spotkania są potrzebne młodym zawodnikom, gdyż budują pewność siebie. Piłka nożna jest wszędzie taka sama, ale granie na poziomie seniorskim a w piłce młodzieżowej różni się wieloma aspektami, zarówno jeżeli chodzi o sytuacje boiskowe, jak i tym, co się dzieje wokół meczu - uważa Letniowski.
- Myślę, że sześciu zawodników zagrało bardzo dobre zawody, ale nie wymienię ich z nazwisk, bo to buduje niepotrzebną presję. Przed nami ostatni tydzień przygotowań do wznowienia rozgrywek. W Środzie Wielkopolskiej od początku zagrają zawodnicy, którzy pojawili się w wyjściowym składzie w spotkaniu z Radunią lub dzisiaj weszli w 70 minucie, ale mogą zdarzyć się też losowe sytuacje, które wpłyną na ewentualne korekty w zestawieniu. Nie chcę mówić o przewidywaniach na to spotkanie. Wierzę, że zagramy dobry mecz, który pozwoli wrócić do Gdyni ze zdobyczą punktową - dodaje.
Przypomnijmy, że Bałtyk prowadzi sprzedaż karnetów na rundę wiosenną. Normalne abonamenty dostępne są w cenie 60 zł, zaś karnet vip to koszt 300 zł. Wejściówki można nabyć w siedzibie klubu, w biurach Narodowego Stadionu Rugby przy ul. Górskiego 10 (I piętro, pokój 4) w poniedziałki od godz. 15 do 19 i od wtorku do piątku w godz. 10-15. Szczegóły pod numerami telefonu 601-331-930 lub 517-851-930.

RUCHY TRANSFEROWE BAŁTYKU GDYNIA PRZED RUNDĄ WIOSENNĄ 2018/19
Przyszli:
Bartosz Zakrzewski (pozycja obrońca, ostatni klub Radomiak Radom), Michał Jakubiak (bramkarz, Olimpia Olsztynek), Igor Jankowski (napastnik), Kordian Bartnicki (pomocnik), Mateusz Andryszak (obrońca), Kacper Redecki (pomocnik), Karol Formella (obrońca) - wszyscy z juniorów

Odeszli:
Dominik Klecha (napastnik, MKS Władysławowo), Damian Garbacik (obrońca, Lysekloster IL, Norwegia), Adam Duda (napastnik, Concordia Elbląg), Przemysław Szur (obrońca, Kotwica Kołobrzeg), Łukasz Duszkiewicz (pomocnik, GKS Przodkowo), Adrian Szady (bramkarz, IL Brodd Stavanger, Norwegia), Przemysław Kostuch (obrońca, Pogoń Lębork) - wszyscy wolne transfery, Szymon Rychłowski (napastnik, Kaszubia Kościerzyna, wypożyczenie), Mateusz Góra (pomocnik), Mateusz Kołodziejski (pomocnik), Karol Zieliński (napastnik), Damian Kugiel (napastnik) - wszyscy szukają klubów

ZIMOWE SPARINGI BAŁTYKU GDYNIA
bilans: 9 meczów, 3 zwycięstwa, 1 remis, 5 porażek, bramki 10:15

12 stycznia, Gdynia - Kaszubia Kościerzyna 2:1 (2:1)
Bramki dla Bałtyku: obie samobójcze

19 stycznia, Gdynia - Bytovia 2:3 (2:1)
Sparing zamknięty dla publiczności i mediów

26 stycznia, Gdynia - Lechia II Gdańsk 1:1 (0:1)
Filip Sobiecki

30 stycznia, Władysławowo - Sandecja Nowy Sącz 0:2 (0:1)

2 lutego, Elbląg - Olimpia Elbląg 0:2 (0:1)

16 lutego, Gdynia - GKS Przodkowo 1:0 (1:0)
Michał Marczak

23 lutego, Gdynia - Olimpia Grudziądz 1:4 (1:0)
Sebastian Bartlewski

28 lutego, Stężyca - Radunia Stężyca 1:2 (0:2)
Arkadiusz Korpalski

2 marca, Gdynia, Narodowy Stadion Rugby - Ogniwo Sopot 2:0 (1:0)
Igor Jankowski, Filip Sobiecki


Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - III liga
Polonia Środa Wielkopolska 5:0 BAŁTYK Gdynia
9 marca 2019, godz. 15:00

Tak typowano 308 typowań

48% Polonia Środa Wielkopolska
31% REMIS
21% BAŁTYK Gdynia