Basket 25 Bydgoszcz - VBW Arka Gdynia 60:84. Koszykarki awansowały do półfinału

mip.
19 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Koszykarki VBW Arki Gdynia są już w półfinale. Czy wkrótce będą mogły świętować kolejny sukces? Koszykarki VBW Arki Gdynia są już w półfinale. Czy wkrótce będą mogły świętować kolejny sukces?

VBW Arka Gdynia pokonała Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 84:60 (24:15, 20:16, 15:15, 25:14) w trzecim meczu ćwierćfinału Energa Basket Ligi Kobiet. Gdynianki zameldowały się w półfinale, w którym zmierzą się z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Pierwszy mecz odbędzie się w Lublinie w sobotę 26 marca.

Basket 25: Alleyne, W. Sobiech, Eivery, Miskiniene, Michałek oraz Stankiewicz, R. Sobiech, Zmierczak, Zasada, Poboży, Krupa

VBW ARKA: Szymkiewicz, Pavlopoulou, Gustafson, Bertsch, Kastanek oraz Kunek, Bazan, Begić, Borkowska, Podgórna, Rudzka, Dobrowolska

Mistrzynie Polski po dwóch zwycięstwach w Gdyni, pojechały do Bydgoszczy, by wygrać po raz trzeci i zameldować się w półfinale Energa Basket Ligi Kobiet. Mecz dobrze się dla nich ułożył, bo podobnie, jak w pierwszych dwóch bataliach, szybko objęły one prowadzenie i nie oddały go już do końca. W pierwszej kwarcie robotę zrobiły "trójki" Magdaleny Szymkiewicz oraz Pinelopi Pavlopoulou. Skuteczna gra w obronie pozwoliła na uzyskanie 9-cio punktowej zaliczki.

W drugiej odsłonie Arka pierwsze punkty zdobyła dopiero po ponad dwóch minutach, a miejscowe małymi kroczkami odrabiały stratę. Później to jednak podopieczne Jeleny Skerović ponownie doszły do głosu i powiększyły swoją przewagę, która do przerwy wynosiła 13 punktów (44:31).

VBW Arka Gdynia - Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz

• mecz nr 1: 12 marca, Gdynia 73:58 (28:15, 12:8, 15:14, 18:21)
  • mecz nr 2: 13 marca, Gdynia 72:63 (26:15, 22:18, 13:21, 11:9)
  • mecz nr 3: 19 marca, Bydgoszcz 84:60 (24:15, 20:16, 15:15, 25:14)

Po przerwie żółto-niebieskie toczyły wyrównany bój z bydgoszczankami, co doskonale obrazuje wynik trzeciej kwarty (15:15). W końcówce miejscowe postawiły wszystko na szalę i rzuciły się do ataku. To wykorzystały gdynianki, bo ich próby były chaotyczne i raz po raz przyjezdne przechwytywały piłkę.

Dlaczego koszykarki VBW Arki zmieniły halę na play-off?

Doskonałe kontry i skuteczna gra pozwoliły Arce na odniesienie najwyższego zwycięstwa w ćwierćfinale i pewny awans do półfinału. W nim mistrzynie Polski zmierzą się z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Polonia Warszawa. Rywalizacja toczyć się będzie między 26 marca a 6 kwietnia, a do finału awansuje zespół, który zdobędzie 3 zwycięstwa. Pierwsze dwa spotkania zostaną rozegrane w Lublinie, później rywalizacja przeniesie się do Gdyni.

Pozostałe wyniki trzecich meczów ćwierćfinałowych:
CTL Zagłębie Sosnowiec - BC Polkowice 79:87 (23:24, 16:24, 17:25, 23:14)
Ślęza Wrocław - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 67:66 (9:18, 14:19, 19:16, 25:13)
Polonia Warszawa - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 70:89 (19:17, 18:22, 16:26, 17:24)