Basket 90 Gdynia przegrał po dogrywce z Artego Bydgoszcz. Rekordowy występ Kahleahy Copper

18 lutego 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Kahleaha Copper ustawiła rekord punktowy sezonu na poziomie 37. Nie pomogło to jednak w rywalizacji z Artego. Kahleaha Copper ustawiła rekord punktowy sezonu na poziomie 37. Nie pomogło to jednak w rywalizacji z Artego.

Basket 90 Gdynia nie sprostał wiceliderowi Energa Basket Ligi Kobiet i przegrał po dogrywce z Artego Bydgoszcz 85:92 (22:28, 19:13, 21:15, 20:26 d. 3:10). Zespół Gundarsa Vetry zdobył w dodatkowym czasie gry tylko trzy punkty. I pomimo, że również w czwartej kwarcie potrafił odskoczyć gospodyniom, to nie wykorzystał szansy na sprawienie niespodzianki i wygranie w Bydgoszczy. Nie pomógł nawet rekordowy występ Kehleahy Copper, która zdobyła aż 37 punktów.

Artego: O'Neill 24 (3x3, 6 zb.), Stallworth 23, Stanković 21 (11 zb.), McBride 14 (2x3, 6 zb., 11 as.), Międzik 5 (1x3) oraz Szott-Hejmej 5 (1x3), Żurowska-Cegielska 0, Adamowicz 0

BASKET 90: Copper 37 (5x3, 9 zb.), Skerović 15 (2x3, 5 zb., 5 st.), Handy 8 (2x3, 6 zb., 6 as.), Rembiszewska 7 (1x3), Aleksandravicius 2 (11 zb.) oraz Jankoska 11 (2x3), Makurat 3 (1x3), Jakubiuk 2, Kotnis 0

Po przerwie na mecze reprezentacji do gdy wróciła Energa Basket Liga Kobiet. W niedzielę koszykarki Basketu 90 Gdynia mierzyły się z wiceliderem rozgrywek z Bydgoszczy. Chcąc mieć kontakt z czołową szóstką musiały myśleć o niespodziance, czyli pokonaniu Artego na jego boisku.

Do składu meczowego powróciły Anny Makurat oraz Kamila Podgórna, które w ostatnich miesiącach leczyły kontuzje. Zabrakło za to Kritine Vitoli, czyli ważnej, podkoszowej zawodniczki. Za nią, do pierwszej piątki wskoczyła Amalia Rembiszewska.

Jej koleżanki od początku starcia grały bardzo dobrą koszykówkę. Widać było, że po meczach w EBLK, europejskich pucharach oraz w turnieju finałowym Pucharu Polski przydał się im odpoczynek. Na pierwsze prowadzenie gdynianki wyszły w 3. minucie po trafieniu Kahleahy Copper (6:7). Następnie zaliczyły jednak serię 2:10 i ponownie musiały gonić Artego. Przewała ją celnym rzutem za trzy punkty Chantelle Handy (16:12). Gdyniankom udało się dostosować do ofensywnego stylu rywalek. Brytyjka trafiła kolejną trójkę, punkty dokładała także Copper, a ostatnią trójkę w kwarcie rzuciła wspomniana Makurat. Pomimo tego Basket 90 przegrywał na końcu pierwszej części gry 22:28.

Handy miała tak dobry moment gry w ataku, że trafieniem otworzyła drugą kwartę. Za chwilę 5 pkt z rzędu zdobyła Victoria Jankoska i przyjezdne wróciły na prowadzenie (28:29). Od tego momentu, do końca pierwszej połowy, prowadzenie zmieniało się jeszcze ośmiokrotnie. A po punktach Julie McBride ta część meczu zakończyła się remisem 41:41.

Zmiana stron sprawiła, że na wyższy poziom gry wskoczyła Copper. Amerykanka zdobyła 10 punktów z rzędu w trzeciej kwarcie, a na tablicy wyników pojawiło się w 26. min. 56:49. Rywalki szybko odrobiły 4 pkt, ale kolejne 3 dopisała Copper (53:59). W ślady rodaczki poszła Jankoska więc na czwartą kwartę drużyny wychodziły przy prowadzeniu przyjezdnych 62:56.

A gdy zaczęła ją trafieniem Rembiszewska wydawało się, że Basket 90 przejął kontrolę nad spotkaniem (56:64). Nic bardziej mylnego. Seria 10:0 i w 34. min. to Artego prowadziło 66:64. Zatrzymała ją trójką Copper. Pobudka Rembiszewskiej, która w tej części meczu zdobyła pierwsza punkty, nie okazała się chwilowa. Podkoszowa potrafiła dołożyć 5 pkt z rzędu, autorem kolejnych 3 była Jankoska i ponownie Basket 90 przejmował kontrolę (70:75).

W 38. min. przewagi postanowiła przypilnować Copper. Niestety w kolejnej nie trafiła już do kosza. A 40. min. trójką zaczęła Denesha Stallworth, dzięki czemu to Artego było bliżej zwycięstwa (82:81). Prowadzenie chciała odebrać gospodyniom Sofija Aleksandravicius, ale chybiła. Rywalki popełniły jednak błąd 24 sekund, więc Basket 90 dostał kolejną szansę na zwycięstwo. Faul wymusiła Copper, ale chybiła pierwszy rzut wolny. Trafiła drugi, a to przyniosło remis 82:82. Rywalki miały jeszcze czas na akcję. Niecelny rzut Jennifer O'Neill sprawił, że do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

Otworzyła ją trójką Copper (82:85). 5 pkt odpowiedziała jednak O'Neill, trafianie dołożyła McBride i na ostatnią minutę dogrywki Basket 90 wychodził przegrywając 85:89. Niestety także w niej nie zdobyły kolejnych punktów.

13 Widzew Łódź 16 2 14 967:1273 18
W rundzie zasadniczej drużyny grają systemem mecz i rewanż. Po niej, do play-off awansuje czołowa ósemka.
Tabela wprowadzona: 2018-02-18

Wyniki 18 kolejki

• Artego Bydgoszcz - BASKET 90 GDYNIA 92:85 (28:22, 13:19, 15:21, 26:20 d. 10:3)
  • Enea AZS Poznań - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 66:80 (13:23, 15:23, 24:17, 14:17)
  • PGE MKK Siedlce - Energa Toruń 59:61 (22:15, 10:16, 12:14, 15:16)
  • Ślęza Wrocław - Ostrovia 82:63 (26:16, 21:20, 13:15, 22:12)
  • Wisła CanPack Kraków - CCC Polkowice 64:69 (25:19, 9:11, 14:19, 16:20)
  • InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 66:77 (20:17, 14:16, 16:23, 16:21)
  • Pauza: Widzew Łódź

Opinie (7)

• Niestety nic nowego

Która to już przegrana w końcówce meczu?Strata 80 pkt w normalnym czasie gry?!Stare błędy pana Trenera i kolejny brak wygranej z drużyną z górnej połówki tabeli.Ten sezon niestety jest stracony.