Basket 90 Gdynia przegrał z Wisłą CanPack Kraków. Ponownie ten sam scenariusz

7 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Gundars Vetra dalej nie może znaleźć sposobu, aby Basket 90 wygrał z drużyną z czołowej piątki. Gundars Vetra dalej nie może znaleźć sposobu, aby Basket 90 wygrał z drużyną z czołowej piątki.

Basket 90 Gdynia przegrał w zaległym meczu 19. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet z Wisłą CanPack Kraków 76:81 (21:11, 18:21, 17:21, 20:28). Podobnie jak w większości meczów z drużynami z czołowej piątki, zespół Gundarsa Vetry dawał nadzieję na pozytywny wynik aż do ostatnich minut starcia. W nich niestety ponownie oddał inicjatywę rywalkom. Tym samym jeszcze bardziej ograniczył szanse na przystąpienie do play-off z wyższej pozycji niż ósma.

BASKET 90: Copper 19, Aleksandravicius 13 (1x3, 5 zb.), Vitola 9 (8 zb.), Skerović 7 (1x3, 6 zb., 6 as.), Jakubiuk 6 oraz Jankoska 12 (2x3), Handy 8 (2x3), Makurat 2, Rembiszewska 0

Wisła CanPack: Rodriguez 14, Parker 14 (7 zb,.), Ziętara 10 (2x3), Reid 9 (1x3, 6 zb., 6 as., 5 p.), Labuckiene 9 (7 zb.) oraz Radocaj 13 (1x3), Greinacher 12, Niedźwiedzka 0, Suknarowska-Kaczor 0, Abdi 0

W środę koszykarki Basketu 90 oraz Wisły nadrabiały ligowe zaległości i spotkały się w Hali GCS. Pomimo tego, że wicemistrzynie Polski, w razie zwycięstwa wskakiwały na 2. miejsce w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet, a gdynianki walczą o to, aby wydostać się z ósmego miejsca, to trudno było wskazać faworyta. Głównie dlatego, że zespół przyjezdnych gra w kratkę, a ostatni został rozbity przez Pszczółkę AZS UMCS Lublin 56:81.

Starcie od 4 punktów z rzędu rozpoczęła Anna Jakubiuk, która pamięta poprzednie zwycięstwo nad Wisłą w Hali GCS, sprzed dwóch lat. Na kolejne trafienie Basketu 90 czekaliśmy do 5 min. a złą serię w ataku przerwała Kaleaha Copper. Rywalki zdobyły jednak w tym czasie także 4 pkt. Ale w 6. min udało się im wyjść na prowadzenie 9:8. Wtedy zaczęła się koncertowa gra Basketu 90 w ataku. Pięć różnych koszykarek zdobywało punkty, a dwoma trafieniami kwartę zamknęła Sofija Aleksandravicius (21:11).

Podkoszowa sprawiła, że gospodynie powiększyły przewagę w 12. min do 12 pkt (27:15). Jeszcze lepiej było w połowie drugiej części gry. Trafienie Victorii Jankoskiej i na tablicy wyników pojawiło się 34:20. Gdynianki starały się utrzymywać przewagę w okolicach 10 pkt. Przed końcem połowy było 39:30 dla nich, ale zamknęła ją trafieniem Sonja Greinacher (39:32).

Zmiana stron sprawiła, że Basket 90 miał problemy z trafieniem do kosza. Trwał on aż 4 min. W tym czasie Wisła przejęła prowadzenie (39:43). Ponownie drużynę odblokowała Copper, zdobywając 4 pkt z rzędu. A w 28. min., po jej kolejnym prowadzeniu Basket 90 miał ponownie inicjatywę (48:47). DO końca kwarty liderka gdyńskiego zespołu dołożyła jeszcze 4 pkt, a po trafieniu Aleksandravicius oraz Jankoska (56:53).

5 punktów amerykańskiej rozgrywającej oraz następne 4 Cooper i w czwartej kwarcie było już 65:57 dla ich drużyny. To jednak nie sprawiło, że w meczu zabrakło emocji. Wisła szybko doszła gospodynie na punkt, a w 36. min. Maurita Reid dała remis 68:68. Gdynianki dały rywalom zdobyć także cztery kolejne punkty i sytuacja zaczęła być dla nich nieciekawa. I choć stratę zmniejszyła Jelena Skerović (70:72), to na ostatnią minutę gdynianki wychodziły przegrywając 72:77. Mieliśmy więc niemal identyczny scenariusz jak w większości pozostałych meczów z zespołami pierwszej piątki, z którymi zespół Gundarsa Vetry nie może w tym sezonie wygrać. Nadzieję dała jeszcze celnym rzutem za trzy punkty Chantelle Handy (76:79), ale na więcej przyjezdne nie pozwoliły.

13 PGE MKK Siedlce 19 2 17 1281:1528 21
W rundzie zasadniczej drużyny grają systemem mecz i rewanż. Po niej, do play-off awansuje czołowa ósemka.
Tabela wprowadzona: 2018-03-07

Wyniki 21 kolejki

• Basketu 90 Gdynia - PGE MKK Siedlce 104:88 (28:20, 28:20, 23:24, 25:24)
  • Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Energa Toruń 72:75 (13:22, 23:22, 17:17, 19:14)
  • InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - Artego Bydgoszcz 60:72 (19:16, 9:21, 10:14, 22:21)
  • CCC Polkowice - Widzew Łódź 93:74 (25:23, 36:19, 17:9, 15:23)
  • Enea AZS Poznań - 1KS Ślęza Wrocław 68:81 (19:26, 13:23, 17:14, 19:18)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Wisła CanPack Kraków 81:56 (20:15, 22:16, 21:13, 18:12)
  • Pauza: JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec
  • Zaległy mecz 19. kolejki:
  • BASKET 90 GDYNIA - Wisła CanPack Kraków 76:81 (21:11, 18:21, 17:21, 20:28)

Opinie (23) 2 zablokowane

• znowu zawalona końcówka meczu

aj jaka szkoda

• 8 0

• Niestety w 2 połowie skisła robiła co chciała pod koszem i to jest przyczyną porażki.

• Obrona (3)

Ile razy można tą taktyką grać! Ile! Jak trener grał w Jekatynburogu to była kasa i mega zawodniczki i był majster w Eurolidze 2 razy. Teraz jest w innym świecie i są takie realia a nie inne.Nie umie rozwiązywać łamigłówek w końcowych kwartych i minutach meczu. Teraz wychodzi szydło z worka jaki naprawdę jest trener.Nie sztuką mieć super zawodniczki i wygrać Euroligę.Omanie miał słaby budżet i marne zawodniczki i potrafił odnieść sukces!To tylko świadczy dobrze o trenerze A co robi pan Vetra?Gubi się.Nie umie poukładać drużynę mentalnie w końcówkach meczu.To tylko źle o nim świadczy.W totolotka to się wygra raz na kilka milionów.!

• 7 0

• OMANIĆ !

• 1 1

• Po bardzo dobrej pierwszej połowie druga pilowa na desce była słaba i to moim zdaniem zadecydowało o przegranej. Denerwują trochę przestrzelone rzuty Vitoli spod kosza. Rembiszewska tragedia