Basket 90 rozgromiony przez CCC Polkowice. W play-off zagra z ósmej pozycji

25 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Kristine Vitola jako jedna z niewielu koszykarek Basketu 90 nie zawiodła w ataku w meczu z CCC. Kristine Vitola jako jedna z niewielu koszykarek Basketu 90 nie zawiodła w ataku w meczu z CCC.

Basket 90 Gdynia został rozgromiony w ostatnim meczu sezonu zasadniczego EBLK przez CCC Polkowice 67:96 (15:24, 19:28, 22:27, 11:17). Drużyna z nad morza grał jak równy z równym z rywalkami tylko przez 5 minut meczu. Porażka oznacza, że Basket 90 przystąpi do play-off z 8. miejsca. Rywala, którym będzie lider, pozna po środowej kolejce, w której sam będzie pauzował.

BASKET 90: Vitola 16, Aleksandravicius 14 (6 zb.), Skerović 8 (8 as.), Copper 8, Makurat 7 (1x3) oraz Jankoska 10 (2x3), Kotnis 2, Ossowska 2, Jakubiuk 0, Handy 0, Podgórna 0

CCC: Fegbenle 24 (9 zb.), Clark 21 (3x3, 5 zb.), Bojović 15 (1x3, 6 as.), Gajda 6 (5 as.), Ervin 4 (5 zb.) oraz Spanou 12 (2x3, 6 zb.), Puss 8 (2x3), Sandrić 5 (1x3), Leciejewska 1, Stankiewicz 0, Idziorek 0

Koszykarki Basketu 90 Gdynia wiedziały przed niedzielnym meczem, że jeśli chcą zająć 7. pozycję przed play-off, to muszę pokonać w niedzielę faworyzowane CCC Polkowice oraz liczyć na potknięcie w ostatniej kolejce - w której same pauzują - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów z Energą Toruń. Rywalki do 7. pozycji pokonały bowiem w sobotę Widzew Łódź.

Nadzieje na wyższe niż 8. miejsce przed play-off zespół Gundarsa Vetry mógł mieć tylko do 5. min meczu w Hali GCS. Do tego momentu Basket 90 grał w miarę równo tak w ataku, jak i w obronie. Później jednak defensywa mocno się posypała. A CCC skrupulatnie z tego skorzystało. Od stanu 10:9 zaliczyło serię 10:2, co w konsekwencji dało przyjezdnym spokojne prowadzenie już na koniec pierwszej kwarty (15:24).

Od dłuższego czasu gdynianki mają problemy z obroną. Kiedy przysłaniają swoje mankamenty atakiem, wówczas nie jest aż tak źle. Kiedy jednak, jak na początku drugiej kwarty. nie mogą trafić do kosza, jest tragicznie. Drogę do przewagi ponad 20 pkt wydłużyła CCC dwoma celnymi wolnymi Kaleaha Copper. Chwilę później, w 13. min. Antonija Sandrić dopełniła jednak pośredniego celu. Gdy trafiła do kosza na tablicy wyników pojawiło się 38:17 dla przyjezdnych. 5 pkt Jeleny Skerović oraz dwa Copper i gdynianki na chwilę zapomniały o słowie pogrom (24:38). Na więcej jednak drużyna z Polkowic nie pozwoliła. Na przerwę Basket 90 schodził przegrywając 34:52.

W trzeciej kwarcie CCC odpuściło nieco w obronie, ale dalej było świetne w ataku. A to sprawiło, że przewaga drużyny Marosa Kovacika zaczęła zbliżać się do granicy 30 pkt. Kiedy w 28. min. Artemis Spanou trafiła za trzy punkty CCC prowadziło 74:46. Egzekucję odroczyła trójką Victoria Jankoska, a gdy pod koniec kwarty Amerykanka zdobyła 5 pkt z rzędu zniwelowała straty do 56:79.

Ostatnia kwarta to ponownie fatalna gra w ataku Basketu 90. Od 35. min. gdynianki nie mogły trafić do kosza, a rywalki zdobyły w tym czasie 9 pkt. To sprawiło, że na tablicy wyników mieliśmy 96:64 dla CCC. Na koniec meczu trójkę dołożyła Anna Makurat więc ten zakończył się porażkę jej drużyny różnicą 29 pkt (67:96).

Basket 90 zakończy rundę zasadniczą na 8. pozycji, czyli ostatniej dającej awans do play-off. W środę odbędzie się kolejka ją zamykająca, ale gdyński zespół pauzuje w niej. W ćwierćfinale zmierzy się z liderem sezonu regularnego. Będzie nim Artego Bydgoszcz, jeśli pokona w środę PGE MKK Siedlce. W razie sensacyjnej porażki bydgoszczanek i wygranej Wisły CanPack Kraków nad Ślęzą Wrocław, to zespół ze stolicy Małopolski będzie pierwszy. Wówczas Artego i Wisła będą miały taką samą liczbę punktów, ale w dwóch starciach w tym sezonie górą był zespół z południa Polski, dlatego też zajmie wyższą pozycję.

13 Widzew Łódź 23 3 20 1464:1866 26
W rundzie zasadniczej drużyny grają systemem mecz i rewanż. Po niej, do play-off awansuje czołowa ósemka.
Tabela wprowadzona: 2018-03-25

Wyniki 25 kolejki

• BASKET GDYNIA - CCC Polkowice 67:96 (15:24, 19:28, 22:27, 11:17)
  • JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - PGE MKK Siedlce 74:65 (15:16, 16:18, 21:12, 22:19)
  • Widzew Łódź - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 76:89 (25:21, 15:21, 20:23, 16:24)
  • Enea AZS Poznań - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 59:71 (11:15, 15:20, 17:19, 16:17)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Energa Toruń 63:66 (9:14, 22:10, 14:24, 12:9, d: 6:9)
  • Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz 53:66 (11:21, 19:18, 14:17, 9:10)
  • Pauza: Wisła CanPack Kraków

Opinie (32)

• biała flaga ...

• 5 1

• Krótko i na temat (3)

Żenua...co tu więcej pisać.Nie płacą na czas to i wyniki takie jakie są...

• 4 2

• (2)

Twoje teorie są tyle warte co twierdzenie Idioty że jest mędrcem .Wpisujesz durnoty i to cały ty Płacą ,nie płacą ? siedziśz w kieszeni u księgowej?? to samo piszesz o byłym Vistalu ,teraz o GTPR I Baskecie 90 Gdynia .Masz jakiś problem psychiczny ? Pobieraj leki które przypisał tobie lekarz ,może to pomoże Lecz się lecz