Basket Bydgoszcz - VBW Arka Gdynia 64:68. Wygrana koszykarek na koniec roku

30 grudnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

10 pkt Alice Kunek (z piłką) w ostatniej kwarcie było kluczowe dla wygranej VBW Arki Gdynia w Bydgoszczy. 10 pkt Alice Kunek (z piłką) w ostatniej kwarcie było kluczowe dla wygranej VBW Arki Gdynia w Bydgoszczy.

Koszykarki VBW Arki Gdynia na wyjeździe Basket Bydgoszcz 68:64 (12:20, 22:15, 13:14, 21:15) w zaległym meczu Energa Basket Ligi i zakończyły rok bez porażki na krajowych parkietach. Po raz pierwszy w obecnych rozgrywkach, gdynianki musiały się solidnie napocić, aby zachować ten status. Grały bez Marissy Kastanek, a bohaterką ostatniej kwarty była Alice Kunek, która zdobyła w niej 10 pkt.

Basket: Jeffery 25 pkt (5x3), Evans 18, Burdick 16 (10 zb.), McBride 3 (1x3, 5 as.), Michałek 0 oraz Faleńczyk 2, Międzik 0

ARKA: Miskiniene 14 (14 zb.), Balintova 14 (2x3, 5 as.), Kunek 14 (2x3), Spanou 8, Slamova 6 (2x3) oraz Greinacher 10, Rembiszewska 2, Morawiec 0, Podgórna 0

Gdyńskie koszykarki po powrocie z euroligowej "bańki" i odbyciu kwarantanny, gładko pokonały GTK Gdynia. Na zakończenie roku przyszło im jednak zmierzyć się w zaległym meczu wyjazdowym z wicemistrzyniami kraju Basketem Bydgoszcz.

Tak jak i w poprzednim meczu, musiały radzić sobie bez Marissy Kastanek, ale tym razem było to znacznie bardziej odczuwalne. Gospodynie weszły w to spotkanie serią 4:0, ale trójki Barbory BalintovejAngeliki Slamovej pozwoliły Arce odbić prowadzenie (8:6).

VBW Arka Gdynia - GTK Gdynia 101:56. Relacja, oceny

Tylko na chwilę, bo bydgoszczanki odpowiedziały serią 12:0, którą przerwała na 2 minuty przed końcem otwierającej kwarty Sonja Greinacher. Druga partia miała nietypowy przebieg, bo przez pierwsze 2,5 minuty obie drużyny oddały zaledwie po jednym celnym rzucie. Później podopieczne Gundarsa Vetry zaczęły gonić wynik i po trójce Balintovej był remis 26:26. Słowacka rozgrywająca zdobyła w drugiej kwarcie 9 pkt a Arka na przerwę zeszła przegrywając tylko 34:35.

Mistrzynie Polski zdołały później nawet odskoczyć na 44:39, ale dwa z rzędu celne rzuty zza łuku Janeesy Jeffery pozwoliły Basketowi wyjść na prowadzenie 45:44. Od tej pory żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na więcej niż 3 pkt. Na 3 minuty przed końcem meczu na 60:60 trafiła zza łuku Alice Kunek, a chwilę później wykorzystała oba rzuty wolne.

Zrobiło się nerwowo, oba zespoły zaliczyły niepotrzebne straty piłek. Dwóch rzutów wolnych nie wykorzystała Cierra Burdick a kolejną trójkę trafiła Kunek notując w sumie 8 pkt z rzędu. Na minutę przed końcem trener bydgoszczanek Piotr Kulpeksza poprosił o czas przy stanie 65:60 dla Arki.

Po wznowieniu gry punkty zdobyła Shante Evans, ale faulowana Kunek wykorzystała oba rzuty wolne. Za 2 pkt odpowiedziała Jeffery i o czas poprosił trener Vetra, który przy prowadzeniu 67:64 miał jeszcze 32 sekundy gry.

Po faulu na Balintovej Słowaczka wykorzystała jeden wolny, ale chwilę później bydgoszczanki straciły piłkę, którą przechwyciła Slamova. Vetra wziął ostatnią przerwę na 4 sekundy przed ostatnią syreną. Gdynianki wreszcie znalazły godne siebie rywalki na krajowych parkietach i choć z trudem, utrzymały miano jedynego zespołu bez porażki.

Wyniki 13 kolejki

• GTK GDYNIA - DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA 67:98 (20:29, 11:28, 20:30, 16:11)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - VBW ARKA GDYNIA (przełożony na 17.02)
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - CCC Polkowice 76:93 (23:23, 22:30, 15:22, 16:18)
  • Energa Toruń - Ślęza Wrocław 68:63 (13:15, 20:12, 22:17, 13:19)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Basket 25 Bydgoszcz (przełożony na 17.02)

Opinie (18) 1 zablokowana

• Uf! Udało się. (2)

• 4 0

• Z tego co widziałem Marysia miała bandaż na palcach lewej ręki.Oby nie było to złamanie.

• 1 1

• Czytać się nie chce

od tej samej nazwy co dziesięć innych drużyn z innych dyscyplin. Dużo znajomych przestało chodzić na mecze przez te zmiany nazwy.Szok że kibice tak łatwo się poddali choremu pomysłowi Szczurka.

• 1 1

• Z Kastanek chyba nie jest dobrze skoro w takim meczu na noże Vetra nie wpuścił jej ani na chwilę mimo że była na ławce. (1)

Jak widać w tym zespole jest 7 poważnych zawodniczek plus Morawiec i Rembiszewska które w poważnych meczach mogą wejść na kilka minut dać złapać oddech podstawowym zawodniczkom.
    W słabej polskiej lidze jeszcze to przechodzi, ale na Europę za mało.
    Jakby nie tak samo krótka ławka Bydgoszczy to mogła by być pierwsza porażka od dawien dawna.
    Jakby dziś trafiły na Polkowice albo nawet Gorzów to pewnie byłaby porażka.
    Żeby tu nie było jeszcze problemów z obroną tytułu bo jak pokazał ten mecz jak wypada jedna z podstawowej 7 to łatwo nie jest.
    A jak na finał wypadną np dwie?

• 4 2

• Kastanek ma coś z palcem. Tu już było pisane, brakuje 2-3 zawodniczek dodatkowo na poziomie pierwszej piątki. Wtedy można myśleć o Eurolidze. Dzisiaj o Dziwo Sonja błysnęla, parę ważnych punktów i akcji.

• 1 1

• Po co pytam (4)

Po co w tym zespole jest Pani Podgórna?Czy nie lepiej byłoby gdyby w GTK grała choć pare minut?Może tam by coś rzuciła chociaż o taplice...

• 1 1

• No, a z GTK Marcinkowską do pierwszej.

• 2 0

• już jesteś nudny z tym komentarzem (1)

zastanów się czy lepiej być dobrym wśród słabych, czy lepiej uczyć się od lepszych ?

• 2 0

• No właśnie ta dziewczyna stoi w mi3jscu zero postempuf.Lepiej jakby siem w Geteka ogrywała

• 0 0

• Lata lecą, aby do emerytury.

• 0 0

• Albo Sylwestrowe nastroje, albo po świrusie jakoś słabo grały. Ważne, ze wygrany mecz.

• 4 0

• W sumie 4 punkty Polek

Po 2 w każdym zespole. Znakomicie, słuszną linię na rozwój ma żeński kosz ;)

• 6 0

• Gdyby nie absencja Stankiewicz w Bydgoszczy to wynik mógł być inny. U nich brak jednej istotnej zawodniczki przy tak wąskim składzie odbił się w samej końcówce meczu.

• 6 2

• (1)

Bydgoszcz w 4 prawie wygrała.
    Pozostałe zawodniczki u nich eval zero lub ujemny.
    Zapewne wpływ na to miał Covid ale niepokojące jest że gramy gorzej niż rok temu, 38-26 w zbiórkach to powinno być plus 20.

• 4 0

• Taka sytuacja, nie ma systematycznych spotkań, jak w zeszłym sezonie. Mecze były średnio co 3-4 dni, a teraz? Prawieeee, na szczęście Kunek się przebudziła.

• 2 0

• Cały czas gramy bez środkowej.Szczególnie to widać było w euro. Mam nadzieję że na play offy zakontraktują kogoś pod kosz.

• 4 0

• (1)

Najlepszy mecz Sonji w tym sezonie. Szkoda, że teraz dopiero, ale to był ważny mecz i ważne punkty.