Basket Bydgoszcz - VBW Arka Gdynia 79:88. Walka o pozycję w play-off trwa

dak.
23 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

VBW Arka Gdynia awansowała z 5. na 4. miejsce w Energa Basket Lidze Kobiet. VBW Arka Gdynia awansowała z 5. na 4. miejsce w Energa Basket Lidze Kobiet.

VBW Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 79:88 (30:14, 23:19, 24:30, 11:16) w zaległym meczu 15. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Koszykarki po tym zwycięstwie awansowały na czwarte miejsce, ale teoretycznie mogą zakończyć rundę zasadniczą na drugiej pozycji. Jednak wówczas Pszczółka Polski Cukier AZS UMC Lublin nie mogłaby pozwolić sobie na ani jedną porażkę.

Enea AZS Politechnika Poznań - GTK Gdynia 55:78. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerce

BASKET: Miskiniene 15 (1x3, 10 zb.), Fontaine 14 (3x3), Eivery 10 (2x3, 9 as.), Michałek 9 (3x3), Sobiech (7 as.) oraz Alleyne 21 (2x3, 10 zb.), Poboży 6, Stankiewicz 4, Zmierczak

VBW ARKA: Gustafson 21 (1x3), Szymkiewicz 11 (2x3), Kastanek 11 (3x3), Pavlopoulou 9 (1x3, 8 as.), Bertsch 5 oraz Kunek 19 (5x3), Dobrowolska 4, Begić 4 (6 zb.), Bazan 2, Borkowska 2

VBW Arka Gdynia kontynuuje grę co 3-4 dni. W środku tygodnia spotkała się z zespołem Polskie Przetwory Basket Bydgoszcz, by rozegrać zaległości z 15. kolejki.

I to spotkanie zaczęły rewelacyjnie, bo w pierwszej kwarcie rzuciły aż 30 punktów. Druga również była na ich korzyść, dlatego miały 20 punktów zaliczki schodząc do szatni w przerwie. Natomiast bydgoszczanki zaczęły odrabiać starty po zmianie stron. Ta sztuka jednak im się nie udało, bo mimo wygranych partii: trzeciej i czwartej, to podopieczne Jeleny Skerović ostatecznie "dowiozły" zwycięstwo 88:79.

VBW Arka Gdynia - Energa Toruń 94:47. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu, wystaw oceny koszykarkom i trenerce

Największe zdobycze punktowe w zespole żółto-niebieskich zaliczyły: Megan Gustafson (21 pkt) i Alice Kunek (19). Szczególnie ta druga okazała się jokerem, bo spotkanie zaczynała na ławce rezerwowych. Wykorzystała 5 z 6 prób rzutów za 3 w ciągu 15 minut gry.

VBW Arka ma się z czego cieszyć, tym bardziej, że po przerwie obniżyła loty. Ich skuteczność po pierwszej połowie wynosiła 65 proc. (21/32 z gry), a na koniec meczu spadła do 56 proc. (34/60).

To ważne zwycięstwo w kwestii końcowej klasyfikacji. Żółto-niebieskie awansowały z 5. na 4. miejsce w tabeli, przeskakując Ślęzę Wrocław. Teoretycznie wciąż mają szanse na 2. lokatę, ale wówczas Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie mogłaby już wygrać żadnego meczu do końca rundy zasadniczej.

Podopieczne Jeleny Skerović czekają jeszcze mecze z: Enea AZS Politechnika Poznań (26 lutego), Ślęzą Wrocław (3 marca) i BC Polkowice (6 marca).

Wyniki 20 kolejki

• VBW ARKA GDYNIA - Energa Toruń 94:47 (26:15, 27:6, 24:17, 17:9)
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - GTK GDYNIA 74:59 (19:18, 23:13, 16:16, 16:12)
  • BC Polkowice - Enea AZS Politechnika Poznań 103:46 (33:5, 21:16, 29:9, 20:16)
  • Polonia Warszawa - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 76:79 (19:9, 9:19, 18:26, 24:16, d: 6:9)
  • Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 69:63 (14:18, 18:18, 18:17, 19:10)
  • pauza: PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.