Koszykarki Basketu nieznacznie uległy Artego

15 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Anna Makurat złapała rytm gry w ostatnich minutach spotkania z Artego. To sprawiło, że Basket 90 zmniejszył stratę do rywalek. Niestety nie zdołał ich dogonić. Anna Makurat złapała rytm gry w ostatnich minutach spotkania z Artego. To sprawiło, że Basket 90 zmniejszył stratę do rywalek. Niestety nie zdołał ich dogonić.

W mecz na ligowym szczycie koszykarki Basketu 90 Gdynia przegrały u siebie z Artego Bydgoszcz 73:75 (23:15, 21:28, 14:10, 15:22). O wyniku zadecydowała seria 12:0, którą przyjezdne zaliczyły w czwartej kwarcie oraz brak zbiorki przyjezdnych na 4 sekundy przed końcem spotkania.

BASKET 90: Copper 26 (3x3), Vitola 15 (6 zb.), Makurat 9 (3x3), Jankoska 9 (1x3, 5 zb.), Skerović 5 (5 as.), Aleksandravicius 4 (10 zb.), Kotnis 3, Morawiec 2, Rembiszewska 0

Artego: Stanković 19 (7 zb.), Stallworth 13 (7 zb.), McBride 12 (1x3, 6 zb., 10 as.), Szott-Hejmej 11 (1x3), Międzik 7 (1x3, 8 zb.), Poboży 6, Adamowicz 5 (1x3), Żurowska 2, Bujniak 0

Przed weekendową kolejką Basket 90 i Artego były bez porażki. A to sprawiło, że zajmowały dwa czołowe miejsca w tabeli Basket Ligi Kobiet. Bydgoszczanki były wyżej dlatego, że miały lepszy stosunek małych puntów.

Gdynianki były nieco podrażnione porażką w pierwszym meczu fazy grupowej Eurocup, której doznały w czwartek, we Wrocławiu w meczu ze Ślęzą. W pierwszej kwarcie starcia z Artego widać było, że chcą ją zamienić na pozytywny wynik. Do 6. min. mieliśmy wyrównaną tę część gry. Wtedy trafiła Kristine Vitola, za chwilę trójkami poprawiły wynik Victoria Jankoska oraz Kahleah Copper, a serię zakończyła Vitola (21:10).

Na starcie drugiej kwarty gdynianki prowadziły 23:15. W niej były równie aktywne w ataku co w pierwszej, ale za to Artego jeszcze bardziej dziurawiło ich kosz. Przewaga Basketu 90 wróciła do dwucyfrowego pułapu po celnym rzucie Vitoli (25:15). Później jednak zaczęło się odrabianie strat przez przyjezdne. Głównie za sprawą Copper, w 16. min. udało się jeszcze trzymać je na dystansie (38:29), a od tego czasu, do syreny oznaczającej połowę spotkania gdynianki zdobyły tylko 6 przy 14 punktach rywalek (44:43).

Po zmianie stron obie drużyny postawiły na defensywę. W trzeciej kwarcie gdynianki zdobyły 14, a rywalki tylko 10 pkt. Taki stan rzeczy odpowiadał zespołowi Gundarsa Vetry. Wystarczyło w podobny sposób rozegrać ostatnią cześć meczu i tym samym zapewnić sobie fotel lidera BLK. To jednak okazało się bardzo trudnym do wykonania zadaniem.

Choć Sofija Aleksandravicius i Copper zadbały o to, aby Basket 90 wszedł dobrze w czwartą kwartę (62:55), to rywalki zaczęły stopniowo zmniejszać stratę. Gdy w 35. min. trafiała Karolina Poboży było już tylko 62:61. Minutę później punkty dołożyła jeszcze Jankoska (64:61) i nagle atak gdyńskiej drużyny przestał funkcjonować. Artego zaliczyło serię 12:0 w 3 min. gry, tym samym praktycznie pozbawiając Basket 90 złudzeń na pierwsze miejsce w tabeli. Choć gdynianki walczyły do końca, a dzięki trójkom Anny Makurat i Copper oraz niecelnym wolnym przyjezdnych zrobiło się 73:74, to i tak w najważniejszym momencie zabrakło gdyniankom zbiórki. Na 4 sekundy przed końcem Julie Mcbride trafiła jednego wolnego (73:75), spudłowała drugiego, a piłka wpadła w ręce jej koleżanki.

Wyniki 5 kolejki

• BASKET 90 GDYNIA - Artego Bydgoszcz 73:75 (23:15, 21:28, 14:10, 15:22)
  • KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Enea AZS Poznań 93:51 (27:10, 28:14, 23:10, 15:17)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 68:58 (12:9, 14:13, 25:17, 17:19)
  • Energa Toruń - PGE MKK Siedlce 86:64 (23:13, 16:20, 32:13, 15:18)
  • Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Ślęza Wrocław 65:79 (22:23, 16:13, 14:14, 13:29)
  • CCC Polkowice - Wisła CanPack Kraków 67:80 (13:23, 17:13, 18:24, 19:20)

Opinie (37) 1 zablokowana

• Bardzo dobry mecz rywalizujących zespołów. Niestety o 2 pkt lepsza Bydgoszcz (1)

Teraz bardzo ważny mecz w Eurocupie dla Basketu z Uniwerkiem z Istambułu w środę. Jak chcą wyjść z grupy muszą go wygrać.

• 22 1

• Taaa !!! zobaczymy wygraną jak świnia niebo. Chociaż nie jedne cuda w koszykówce u naszych dziewczyn widiałem

• 0 3

• Szkoda (7)

Liczyłem na sukces Basketu. Niestety, tym razem się nie udało ale równie dobrze wynik mógłby być na korzyść naszej drużyny. Mecz był jednak doskonałą reklamą żeńskiego basketu i oby więcej takich w lidze.

Znów brak wartościowej ławki, Polko - poza Makurat - znów tylko uzupełnieniem składu.

No i kibice Artego pokazali klasę - nasz zespół może tylko pozazdrościć ich dopingu. To głównie on uskrzydlił zawodniczki z Bydgoszczy.

• 24 3

• Wuwuzele i inne ..... (1)

.Od czasu mistrzostw świata w piłce nożnej w RPA w 2010 roku zabroniono używania wuwuzeli i innych głośnych środków dopingujących nawet na otwartych stadionach.Tymczasem to co pokazali kibice podczas meczu koszykarek Basketu i Artego w małej hali GCS to pokaz normalnego CHAMSKIEGO zachowania.Najpierw zagłuszano prezentację koszykarek gdyńskich a potem ta chamska kakofonia trwała do końca meczu,zwłaszcza jak przy piłce były zawodniczki z Gdyni.Dziwię się organizatorom,że dopuścili się by kibice drużyny przyjezdnej używali w hali tak przerażliwie głośnych akustycznych środków dopingujących.W tym czasie w hali były też małe dzieci i nie wiem jak ich organy słuchowe zniosły ten jazgot.Mam nadzieję,że organizatorzy wyciągną wnioski z tego meczu i w przyszłości nie dopuszczą do takiej sytuacji.

• 11 7

• Tetryk

Tetryk

• 1 3

• recydywa (4)

Większość kibiców Artego to więźniowie, którym funduje się wyjścia na mecz i jak się okazuje także wyjazdy. Nic tylko siedzieć...zabawa na całego i zero stresu. I to wszystko za darmo

• 2 7

• Wiezniowie (3)

Jak to byli więźniowie to zachowywali sie wzorowo, nawet jednego wulgaryzmu nie było. A mecz super, wiele emocji, zmiany wynikow itd

• 7 1

• X (2)

Oni mają karę odsiadywać, a nie sie bawić za publiczne pieniądze

• 2 1

• X (1)

Wiesz mają siedzieć, ale też się resocjalizować. Na tym tez polega kara wiezienia.

• 1 0

• X

Proponuję resocjaluzację np na Teneryfie :)

• 2 0

• Mecz bardzo dobry.Brakuje jednej wysokiej zawodniczki na pozycje 4,5. Jak zeszła Vitola po 5 faulach w 4 kwarcie pod koszem robili co chcieli z nami. Mimo wszystko brawo za walke a medal bedzie ciezko zdobyc 6 zawodniczkami.

• 19 1

• ta fatalna 4 kwarta (3)

mecz od początku pod kontrolą aż do 4 kwarty. Taka masa błędów w obronie, brak zbiórek pod koszami i słaba skuteczność rzutowa nie mogło zakończyć się końcowym sukcesem. Artego absolutnie do ogrania.

• 20 0

• Tademo 100% racji (2)

Artego to 3 b dobre zawodniczki ,reszta przeciętna My mamy 5 wspaniałych dziewczyn ,reszta to raczej odsiew ,plewy ten mecz powinien być wygrany 20 punktami a został przegrany 2

• 3 3

• Tandemo (1)

Czy ty kiedyś miałeś merytoryczne opinie o Naszej drużynie!!!? Nigdy,zejdź na ziemię. CIEBIE plasują tylko kibice jak zawsze sukcesu!Bądź wreszcie krytyczny nawet jak nasze wygrywają.Młode naprawdę nic nie wnoszą!!!

• 1 1

• Merytorycznie

Czy ty wiesz co to znaczy merytoryczne?????? Nie ,nie wiesz .Możesz mieć opinie ,albo dobre albo złe merytoryczne wtedy kiedy są na temat tandemo ma ..Pisze bardzo merytorycznie bo na temat . .Jeśli pisał by o kształcie piłki np do rugby ,albo piłki wodnej ,czyli nie na temat wtedy mógł byś oskarżyć tandemo o nie merytorycznej opinii o naszej drużynie .Nie używaj słów których , sensu nie znasz

• 0 1

• Kibice sukcesu (4)

Nage się zjawili pikniki sukcesu.Hala prawie pękała w szwach i co!?Dopiero ożywił się pod koniec meczu nagle jak ewentualnie mogło być coś fajnego.Ale prawie przez cały meczy siedzieli jak trusie bo kibice Artego ich zagłuszali.Klub Kibica Basketu robił co mógł przez cały mecz a sala do nich nie dołączyła!RUSZCIE wreszcie tyłki i ruszcie wreszcie gardła przez cały mecz anie wtedy jak jest wynik na styku!Nie sztuką jest być kibicem sukcesu jak jest super dobrze!I co,w środę was będzie o połowę mniej!!???Zacznijcie ryćwiczenia ryja razem z małym bo małym ale wiernym KK!!!!

• 15 5

• Malutki ale wierny KK (2)

Sorry ale to tak jakbym słyszał, że rozmiar nie ma jednak znaczenia ;)

Prawda jest taka, na własnej hali Artego czuło się jak u siebie tak, jak na parkiecie zdominowało 4 kwartę. I drugi fakt jest taki, że mimo wieloletnich sukcesów nie udało się jednak zbudować licznego KK, podobnie jak na Vistalu.

• 8 0

• (1)

A wiesz dla czego??? Bo Gdyński ludek to ludek gnuśny .Kiedy na Vistalu spiker zachęca Wszyscy dopingujemy z klubem kibica to gnuśny Gdyński ludek milczy q j m

• 0 1

• Na mecze nie przyjeżdżają tylko Gdynianie

A poza tym to norma na zawodach sportowych, że część hali, tzw. "pikników" nie bierze aktywnego udziału w dopingu. A szkoda!

Niemniej pytanie dotyczy przede wszystkim KK - toż to garstka ludzi zaledwie! Dlaczego nie potraficie przyciągnąć do siebie większej grupy ludzi? Wyjść np. do szkół? Spójrzcie najpierw na siebie.

• 3 1

• Zastanów się nad sobą i pomyśl,choć na chwilę jakie piszesz głupoty odnośnie indolencji gdyńskich kibiców.Gdyby tym pacanom z Bydgoszczy odebrano te wuwuzele,trąbki i inne pseudo zagłuszacze to inaczej wygłądał by doping w tym meczu.Jakoś organizatorzy nie dostrzegli problemu,lub po prostu tego nie chcieli.Byłem na meczu i najbardziej wkur.... mnie kompletnie,kiedy tymi piszczałkami kompletnie zagłuszyli prezentacje zawodniczek gdyńskiego zespołu.Na miejscu organizatorów zakazałbym używania tych piszczałek,albo po prostu wyrzuciłbym ich(bydgoskich kibiców) z sali.

• 0 0

• spalona ziemia pseudo trenera (5)

Polki nie grają bo trener chce za wszelką cenę odnieść sukces i ma w d*p.. co potem, gra 6 zawodniczkami reszta zbędna
    Fartowne transfery zagraniczne i nagle Polki zbędne, hejtowane itp.
    Za rok trenera, Makurat, Copper nie będzie i tyle z waszych sukcesów
    Amalia 21 lat, Aldona 25 lat, Ania 23 lat Kamila 21 lat cofają się w rozwoju, jak tak dalej pójdzie rok stracony bezpowrotnie

• 11 12

• A Amalia,Aldona,Ania,Kamila za rok zmienią klub bo tak to jest .Nie ma sentymentów.Gra się o sukces.

• 8 0

• (1)

adwokat cienkich Polek się znalazł

• 5 8

• Gtk też niepotrzebne?
        to tylko pretekst by klub brał kasę z miasta?
        nie widzicie różnicy między wychowankami a najemnikami?
        brawo za hejtowanie zawodniczek od lat związanych z klubem bo grają słabo!
        a jak mają grać gdy grają po 5 minut gdy jeszcze zagraniczne gwiazdeczki im piłek nie podają

• 6 2

• Jak ktoś jest dobry to gra (Makurat-17 lat !)Nasze Polki się nie rozwijają ale wręcz cofają w rozwoju a najbardziej to widać po Kamie.Mało grały w zeszłym sezonie?Tego momentami nie dało się oglądać.Jak ktoś nie ma ambicji nie powinien dostawać miejsca na placu tylko dlatego że jest wychowankiem czy ma ładną buzie.Radziłbym zostać po treningach,potrenować rzuty gre 1na 1 a to przyniesie efekty a trener na pewno zwróci uwagę i da więcej szans.

• 13 0

• Nasze młode

Piękne młode laski.Prywatnie są fajne spontaniczne,inteligentne.Mają pazur.Ale nawet jak trener daje im szansę to nagle zapominają swoje nieoficjalne umiejętności!!!!One naprawdę umieją grać!Dziewczyny udowodnijcie trenerowi,że warto na Was postawić.Że jesteście lepsze od Nich.Środa o 18.00 macie okazję na to.Ją wierzę w Was! Co Was nie zabije to Was wzmocni!!!!A trener wreszcie to zobaczy i doceni!!!

• 5 0

• Sport&Show&Biznes

Niski budżet to i ławka krótka.

• 5 5

• Byłemi było super.

Jest dobrze! Bardzo podoba mi się, że wracają stare koszykarskie wspomnienia. Wczoraj czułem się, jak na Lotosie. Nareszcie!

• 15 0

• Szkoda (1)

Szkoda,że Ania i Kamila siedzą na ławie....
    Przykre jak nasze wychowanki są odstawiane na bok. Nie sądzę żeby nagle nie potrafiły grać w kosza.
    Dziewczyny trzymajcie się ! Dla mnie jesteście wielkie !!!