Bezradne koszykarki Sunreef Yachts uległy liderkom CCC Polkowice

10 lutego 2019, 18:35
Damian Konwent

Politechnika Gdańska

Bez niespodzianki obyło się na hali przy al. Zwycięstwa i koszykarki Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej przegrały z CCC Polkowice 68:89 (8:25, 16:23, 19:25, 25:16). To piąta z rzędu porażka podopiecznych Rafała Kanapa, po której koszykarki z Gdańska nadal okupują dół tabeli.

POLITECHNIKA: Pyka 14 (7zb.), Clarke 12 (1x3), Conwright 11, Bujniak 2, Koc 0 oraz Holopainen 7 (1x3), Duszkiewicz 6 (1x3), Haryńska 6, Szymańska 4, Strzelczyk 4, Ostrowska 2, Naczk 0

CCC: Kaczmarczyk 17 (1x3), Fagbenle 14 (11zb.), Gajda 12 (2x3) (6as.), Kaltsidou 9 (1x3), Thomas 7 (1x3) oraz Kizer 18, Tyszkiewicz 7 (1x3), Owcarzak 2, Puss 3 (5as.)

Koszykarki Arki pokonały Wisłę CanPack Kraków. Zobacz relację

Zgodnie z przewidywaniami początek mocniej zaakcentowały koszykarki z Polkowic, które szybko wyrobiły przewagę i po niespełna 5 minutach wygrywały 12:4. Rzutem ze strefy dwupunktowej zdołała odpowiedzieć wówczas Tiffany Clarke, ale już po chwili przyjezdne były na 11-punktowym prowadzeniu (17:6). Zawodniczki z Politechniki stać było jeszcze na zaledwie jedno trafienie w tej kwarcie, za to rywalki bez większych problemów radziły sobie pod koszem zdobywając 25 punktów przed upływem 10 minut.

Drugą kwartę gospodynie zaczęły już lepiej, bo trafieniem za 3 popisała się Annika Holopainen. Gra koszykarek Politechniki jednak nie powalała, bowiem na 14-puntkową serie gości, podopieczne Rafała Knapa odpowiedziały jedynie 4 punktami po rzutach Maegan Conwright i Holopainen (15:38). Marsz po kolejne zwycięstwo zawodniczek CCC trwał w najlepsze i choć gospodynie próbowały nawiązać walkę, to do szatni schodziły przy znaczącej stracie i wyniku 24:48.

Politechnika postanowiła nie składać broni i po zmianie połów szybko zdobyły 6 punktów (31:51), ale na pomniejszenie przewagi koszykarki z Polkowic już nie pozwoliły. Ponownie uruchomiły swoje armaty i po 25 minutach zwiększyły prowadzenie do 29 punktów (64:35).
Jako jedna z nielicznych pod koszem rywalek namieszać próbowała Martyna Pyka. Polka co prawda miała 14 punktów na koncie, ale gra w obronie całego zespołu pozostawiała wiele do życzenia, bowiem 3. część spotkania skończyła się wynikiem 43:73.

Ostatnia odsłona była jedynie formalnością. Koszykarki z Gdańska mogły tylko zmniejszyć rozmiary porażki, by nie wyglądały tak druzgocąco. I faktycznie ruszyły z wysokiego "C". Każda z obecnych na parkiecie próbowała dołożyć coś od siebie i po 37 minutach przegrywały 63:83. By myśleć o czymś więcej było jednak już zbyt późno.

Wyniki 17 kolejki:

• ARKA GDYNIA - Wisła Can-Pack Kraków 76:71 (11:19, 18:19, 26:20, 21:13)
  • SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA - CCC Polkowice 68:89 (8:25, 16:23, 19:25, 25:16)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - Ślęza Wrocław po dogrywce 88:82 (17:13, 17:20, 18:29, 25:15, d: 11:5)
  • Energa Toruń - Enea AZS Poznań 90:51 (29:11, 19:13, 26:7, 16:20)
  • Ostrovia - Widzew Łódź 58:77 (14:13, 11:19, 15:25, 18:20)
  • PGE MKK Siedlce - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 69:97 (16:19, 17:32, 18:25, 18:21)
  • Pauza: Artego Bydgoszcz