Biało-Zielone Ladies Gdańsk liderkami na półmetku mistrzostw Polski rugby kobiet

30 października 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
jag.

Biało-Zielone Ladies Gdańsk

Najnowszy artukuł na ten temat

Biało-Zielone Ladies Gdańsk ruszyły po 11. mistrzostwo Polski w rugby kobiet

Biało-Zielone Ladies Gdańsk z kompletem zwycięskich turniejów zameldowały się na półmetku mistrzostw Polski w rugby kobiet. Kolejne sukcesy podopieczne Janusza Urbanowicza zanotowały w Krakowie i Rudzie Śląskiej. Wszystko wskazuje na to, że wiosną drużyna świętować będzie zdobycie tytułu po raz dziesiąty z rzędu!Rugby kobiet - obszerny wątek informacyjny na Trojmiasto.plBIAŁO-ZIELONE LADIES GDAŃSK: Aleksandra Leśniak, Małgorzata Kołdej, Julianna Schuster, Klaudia Oboza, Patrycja Zawadzka, Anna Klichowska, Karolina Jaszczyszyn, Hanna Maliszewska, Monika Pietrzak, Natalia Pamięta, Oksana Panasenko, Sylwia Witkowska. Trener: Janusz Urbanowicz.


Gietrzwałd, Gdańsk, Kraków i Ruda Śląska to jesienią 2019 zwycięskie przystanki Biało-Zielonych Ladies Gdańsk w drodze po 10. z rzędu tytuł mistrzyń Polski. Przypomnijmy, że podopieczne Janusza Urbanowicza rywalizują w ekstralidze, gdzie w każdym turnieju za rywali mają trzy zespoły. Najsłabszy z danych zawodów w kolejnych jest zastępowany przez najlepszy z I ligi.

W Krakowie gdańszczanki kolejno wygrały z: Legią Warszawa 45:0, Black Roses Poznań 52:0, Diablice Ruda Śląska 41:14, a w finale jeszcze raz ograły "Czarne Róże", tym razem 36:0. MVP rozgrywek wybrana została Anna Klichowska, kapitan Biało-Zielonych Ladies.

Natomiast w Rudzie Śląskiem 1. miejsce zostało zdobyte po zwycięstwach nad: Juvenia Kraków 52:5, Black Roses Poznań 36:7, Diablice Ruda Śląska 71:0 oraz w finale nad poznańską ekipą 42:12. Tym razem najlepszą zawodniczką zawodów została gdańska rugbista Natalia Pamięta.

Mistrzostwa Polski 2019/20 w rugby kobiet - początek rywalizacjiNa półmetku rozgrywek Biało-Zielone Ladies zameldowały się maksymalną liczbą - 40 punktów. Za każdy turniej na ich konto wędrowało tyle punktów, ile w danych zawodach startowało drużyn. 1. miejsce po jesieni ma nie tylko znaczenie prestiżowe, ale i praktyczne. Oznacza, że ósmy, ostatni turniej sezonu 2019/20 odbędzie się w Gdańsku. Tam też nastąpi dekoracja medalami.

- Dzięki ciężkim treningom osiągamy coraz wyższy poziom sportowy. Cieszę się, że kończymy jesienną część sezonu z kompletem zwycięstw. Dziękujemy miastu Gdańsk za wsparcie w rozwoju sportowym drużyn. Nie spoczywamy na laurach, tylko pniemy się w cały czas górę - podkreśla Anna Klichowska.
W czwartym turnieju ponownie do rywalizacji w mistrzostwach Polski wróciła druga trójmiejska drużyna. Flota Gdynia w Rudzie Śląskiej zamknęła tabelę, dwukrotnie przegrywając z Atomówkami Łódź o 9. miejsce - 0:43 i 0:34. W klasyfikacji generalnej po rundzie jesiennej Flota jest na 10. pozycji.

Historyczne sukcesy reprezentacji Polski kobiet w rugbyMistrzostw Polski w rugby kobiet 2019/2020 - klasyfikacja po czterech turniejach

 1. Biało Zielone Ladies Gdańsk 40 punktów
 2. Black Roses Posnania 36
 3. Diablice Ruda Śląska 28
 4. Juvenia Kraków 27
 5. Legia Warszawa 26
 6. AZS AWF Warszawa 18
 7. KS Rugby Gietrzwałd 17
 8. Budowlani Łódź 9
 9. Venol Atomówki 5
 10. Flota Gdynia 4
 11. Legia Warszawa II 2
 12. Rugby Team Olsztyn 2

jag.