Szpital w drużynie rugbistów Ogniwa

7 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 6 lat)
jag.

Ogniwo Sopot

Oleksandr Czasowski może nie zagrać przez około miesiąc, jeśli potwierdzi się, że podczas derbów z Lechią uszkodził łąkotkę w kolanie. Więcej zdjęć (1)

Oleksandr Czasowski może nie zagrać przez około miesiąc, jeśli potwierdzi się, że podczas derbów z Lechią uszkodził łąkotkę w kolanie.

fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Oleksandr Czasowski może nie zagrać przez około miesiąc, jeśli potwierdzi się, że podczas derbów z Lechią uszkodził łąkotkę w kolanie.

fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Aż pięciu rugbistów Ogniwa wielkosobotnie derby z Lechią okupiło kontuzjami. Sopocianie mają pokiereszowane: kolana, żebra i łuki brwiowe. Najpoważniejszego urazu nabawił się Oleksandr Czasowski, który zapewne będzie musiał poddać się zabiegowi chirurgicznemu. Niewiele lepiej wyglądają: Piotr Zeszutek, Łukasz Szablewski i Łukasz Anuszkiewicz. Ich też zabraknie w najbliższej, sobotniej kolejce w spotkaniu z Budowlanymi w Łodzi.Typowanie zakończone 2 pkt.

Rugby - Ekstraliga
Budowlani Łódź 45:5 OGNIWO Sopot
11 kwietnia 2015, godz. 16:00

Tak typowano 381 typowań

94% Budowlani Łódź
0% REMIS
6% OGNIWO Sopot


W Wielką Sobotę Ogniwo przegrało w Gdańsku 6:23 i oddało Lechii 3. miejsce w tabeli. Co gorsza sopocianie zapłacili za ten mecz wysoką cenę pod względem zdrowotnym. Aż trzech rugbistów prosto ze stadionu pojechało do szpitala na Zaspie, ale jak się okazuje na kontuzjach: Łukasza Szablewskiego, Łukasza Anuszkiewicza i Marka Przychockiego się nie skończyło.

PRZECZYTAJ RELACJE Z MECZÓW RUGBISTÓW W WIELKĄ SOBOTĘ

- Naszych zawodników czekają jeszcze szczegółowe badania lekarskie, ale już pierwsze diagnozy nie są najlepsze. Do Łodzi na pewno nie pojedzie czterech zawodników, którzy ucierpieli w meczu z Lechią, a w dwóch kolejnych przypadkach szanse na występ w Łodzi są 50 do 50 - informuje Bartosz Olszewski, dyrektor Ogniwa.

Najpoważniejszy wydaje się uraz Oleksandra Czasowskiego. U ukraińskiego zawodnika formacji ataku jest podejrzenie uszkodzenia łąkotki w prawym kolanie. W najbliższych dniach ten rugbista, podobnie jak Piotr Zeszutek, przejdą szczegółowe badania ortopedyczne. Kapitan Ogniwa także skarży się na ból w kolanie.

- Na pewno obaj nie zagrają w najbliższej kolejce w Łodzi. Piotr przejdzie badanie rezonansem magnetycznym, po którym więcej będziemy mogli powiedzieć o jego kontuzji. Natomiast, jeśli diagnoza potwierdzi się diagnoza w przypadku Czasowskiego, to czeka go zabieg chirurgiczny - dodaje dyrektor sopockiego klubu.

Z najbliższego meczu w Łodzi wyłączeni są również: Szablewski i grający drugi trener Ogniwa, Robert Rogowski, choć akurat ten drugi nie ucierpiał w derbach.

- Robert jest po artroskopii kolana. Na boisko wróci za 3-4 tygodnie. Natomiast nie wiadomo, jak długo będzie pauzować Łukasz. Jest podejrzenie, że w derbach doznał złamania żebra w odcinku piersiowym - przypomina Olszewski.

Z zawodników poturbowany w derbach w sobotniej kolejce będzie pauzować także Anuszewicz. Zawodnik drugiej linii sopockiego młyna ma założone szwy na rozbitej powiece.

- Jest ich aż 15. Ponadto lekarz zalecił mu badanie okulistyczne dna oka - dodaje Olszewski.

Jednak to nie koniec kłopotów zdrowotnych Ogniwa. Do miana największego pechowca początku wiosny, na równi z Szablewskim, urasta Przychocki. Obaj ci zawodnicy z powodu kontuzji opuścili inaugurację rundy i derby z Arką. Reprezentacyjny skrzydłowy znów narzeka na prawy staw kolanowy. Jego wyjazd do Łodzi oceniany jest obecnie w kategoriach 50 na 50.

Podobnie lekarze szacują przydatność do gry przeciwko Budowlanym Mateusza Mrowcy. Tego zawodnika zabrakło na boisku już w Wielką Sobotę. Leczy mięsień dwugłowy.

To oznacza wielkie kłopoty dla trenera Karola Czyża przy ustalaniu składu formacji ataku na najbliższe spotkanie. Z sześciu podstawowych zawodników z jesieni został w niej tylko Robert Olszewski. Sytuację tylko w nieznacznym stopniu poprawia Roman Żuk, który został pozyskany zimą.

jag.

Opinie (43) 2 zablokowane

 • Szybkiego powrotu do zdrowia!

  • 22 2

 • Szkoda, że nie idzie nigdzie oglądać w dobrej jakości video po meczu, aby na spokojnie sobie obejrzeć meczyk. (2)

  Żaden klub na swojej stronie nie daje video meczu, a szkoda.

  • 17 2

  • Byłoby fajnie ;)

   • 7 1

  • Z Budowlanymi Łódz jezdzi filmowiec rugbyweb i wrzuca nieco obszerniejsze fragmenty meczy

   Tu fragment ostatniego spotkania Arka - Budowlani
   https://www.youtube.com/watch?v=CPppQoOns90

   Pogon Siedlce puszcza na żywo ( na swojej stronie internetowej) transmisje meczy u siebie.
   A u nas słabo

   • 8 1

 • Brawo PZR. (5)

  Gdzie był sędzia w tym spotkaniu? Nie potrafił zapanować nad zawodnikami Lechii. Dramat!

  • 36 9

  • 1 czerwona, 2 żółte, x karnych (4)

   no naprawdę nie potrafił zapanować. Co miała zrobić dać jeszcze 3 czerwone ??
   Może by ogniwo dało radę wygrać przeciwko 11.

   • 15 9

   • Powinien szybciej wywalić bandytow (2)

    • 14 8

    • ...bandytów z Ogniwa!!! (1)

     ...jedynymi bandytami,są zawodnicy Ogniwa,którzy jak zwykle zamiast trzymać się taktyki trenerskiej grają swoje nieczyste zagrywki prowokacyjne.Zresztą nawet skrót z meczu pokazuje cztery akcje zakładania krawatów w tym

     ...jedynymi bandytami,są zawodnicy Ogniwa,którzy jak zwykle zamiast trzymać się taktyki trenerskiej grają swoje nieczyste zagrywki prowokacyjne.Zresztą nawet skrót z meczu pokazuje cztery akcje zakładania krawatów w tym jeden bezczelny przed nosem sędziego liniowego po,którym zawodnik Lechii dostał czerw. kartkę...propagandę siejecie i najgorsze w tym wszystkim,że sami w te brednie wierzycie sopocianie przez małe "s"!!!!

     • 6 10

     • post roku

      Kolejna kwasota , ilu uzywasz nickow ?

      • 4 3

   • Miał dać tyle czerwonych, ile się należało, a nie tyle, aby którejś z drużyn grało się łatwiej lub trudniej.

    Sędzia jest od pilnowania zasad, a nie równoważenia ilości zawodników na boisku.
    Jedna czerwona i parę żółtych to raczej ilość, którą można zobaczyć na co czwartym meczu, a ten ostatni pod względem niezgodnych z regulaminem zagrywek wyczerpał chyba ich przewidywaną pulę do końca sezonu.

    • 5 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.