Blamaż w Lublinie. Koszykarze Trefla Sopot polegli z TBV Startem 75:100

dak.
6 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Nie tak kibice Trefla Sopot wyobrażali sobie sobotnie popołudnie. Po porażce w Lublinie, podopieczni Marcina Stefańskiego praktycznie pożegnali się z fazą play-off. Nie tak kibice Trefla Sopot wyobrażali sobie sobotnie popołudnie. Po porażce w Lublinie, podopieczni Marcina Stefańskiego praktycznie pożegnali się z fazą play-off.

Koszykarze Trefla Sopot zostali rozgromieni przez TBV Start Lublin 75:100 (18:26, 19:29, 15:28, 23:17). I choć sopocianie pomniejszyli rozmiary porażki w ostatniej kwarcie, to nie przysłoni ona obrazu gry podopiecznych Marcina Stefańskiego w całym meczu. W pewnym momencie przewaga gospodarzy wynosiła blisko 40 punktów.

TBV Start: Thomasson 20 (2x3, 7zb., 9as.), Dutkiewicz 11 (3x3), Washington 9 (2x3, 6as.), Borowski 9, Upson 8 (7zb.), oraz Dziemba 11 (3x3), Szymański 9 (4x3), Gaddefors 6 (1x3), Gospodarek 6, Mirković 6 (2x3), Czerlonko 5 (1x3), Pelczar 0

TREFL: Leończyk 15, Milovanović 12 (8zb.), Greene 11 (2x3), Śmigielski 2, Varanauskas 0 oraz Zagorac 15, Baker 10 (1x3), Kolenda 7 (1x3), Jeszke 3 (1x3), Kulka 0, Flowers 0

Sprawdź relację z ostatniego zwycięstwa Trefla Sopot 82:71 z Polpharmą Starogard Gdański

Na ostatniej prostej sezonu zasadniczego trener Marcin Stefański ma już do dyspozycji Iana BakeraSase Zagoraca. Obaj borykali się z kontuzjami w ostatnim czasie, ale są już w pełni zdrowi i gotowi.

Koszykarze Trefla Sopot fatalnie zaczęli sobotni mecz. To gracze z Lublina narzucili tempo i szybko doprowadzili do wyniku 8:0. Przyjezdni ocknęli się dopiero w czwartej minucie, a pierwsze punkty zdobył Milan Milovanović. Jego śladami poszedł Phill Greene czy Paweł Leończyk, ale po dobrym starcie gospodarze mieli kontrolę nad rezultatem. Na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty koszykarze z Lublina osiągnęli już 16-puktową przewagę (25:9), co sprawiło, że kibice mogli myśleć o pogromie. Wściekły trener Stefański w porę poderwał swoich podopiecznych i przed upływem 10. minut sopocianie zmniejszyli rozmiary porażki do ośmiu punktów (26:18).

W drugiej partii ponownie lepiej zaczęli gospodarze. Koszykarze Trefla nie składali jednak broni i próbowali gonić rywala. W momencie, gdy wydawało się, że złapią kontakt, to ci kilkukrotnie podwyższali. Tak było chociażby w 14. minucie po indywidualnych akcjach Milovanovicia (31:25). Nieskuteczność i słaba dyspozycja w defensywie sprawiały, że lublinianie spokojnie mogli zdobywać kolejne punkty. Dwie minuty przed przerwą przewaga nad gośćmi znów rażąco wzrosła. Po trafieniu Joe'a Thomassona wynosiła 18 punktów (49:31), a przewagę utrzymali już do końca pierwszej połowy (55:37).

Po przerwie gospodarze kontynuowali swój marsz w stronę zwycięstwa. Pod koszem rywala robili właściwie co chcieli, a goście mogli przypatrywać się jedynie jak ci łapali kolejne zdobycze. Po dwóch minutach mieli już 11 punktów i ich prowadzenie rosło zawrotnym tempie (66:39). Po raz pierwszy 30-punktową przewagę osiągnęli po 25. minutach (74:43) i już raczej nic nie wskazywało, że przegrają w tym meczu. Ostatecznie w trzeciej kwarcie gospodarze zdobyli 28 punktów, przy jedynych 15 gości (83:52)

31 punktów więcej mieli koszykarze TBV Startu wychodząc na ostatnią odsłonę. Pogodzonym z porażką sopocianom zostało nic innego jak pomniejszanie rażącej przewagi i ewentualnie polepszanie statystyk indywidualnych. Gdy wydawało się, że gospodarze przebiją granicę 40 punktów, przyjezdni wzięli się w garść (91:57). Za 3 zaczęli trafiać Damian Jeszcze i dwukrotnie Sasa Zagorac (91:68). Ostatecznie koszykarze z Lublina dobili do trzycyfrówki, a mecz zakończył się rezultatem 100:75.

Wyniki 26 kolejki

• TBV Start Lublin - TREFL SOPOT 100:75 (26:18, 29:19, 28:15, 17:23)
  • AZS Koszalin - ARKA GDYNIA 84:89 (21:35, 24:21, 18:16, 21:17)
  • Polpharma Starogard Gd. - Polski Cukier Toruń 97:88 (25:22, 28:15, 20:30, 24:21)
  • Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski - King Szczecin 92:70 (20:21, 27:17, 17:18, 28:14 )
  • Miasto Szkła Krosno - Legia Warszawa, godz. 12:40 85:88 (26:15, 26:24, 23:22, 23:14)
  • HydroTruck Radom - MKS Dąbrowa Górnicza 65:76 (17:21, 17:23, 21:14, 10:18)
  • GTK Gliwice - Spójnia Stargard 103:93 (27:23, 21:21, 21:27, 32:22)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - Anwil Włocławek 93:91 (25:27, 27:22, 27:25,14:17)
dak.

Opinie (30)

• Deklasacja!!!
    Trener vs ogórek!
    Kasa na Greena wyrzucona w błoto!

• 28 2

• Żaden blamaż. Po prostu business-as-usual.

• 10 6

• (3)

Gdyby nie prezent od Starogardu, było by tak normalnie. Jako kibic , niestety będę miał żal do losu jak utrzymają się w lidze. Przecież ten klub to zaprzeczenie wszystkiego co odnosi się do sportu. Ten mecz pokazał co znaczy nowy zakup, jakim trenerem jest radny, jaka wartość jest tego klubu.

• 31 3

• Kto chodzi na Trefla ten wie, że tydzień temu też graliśmy padakę z Polpharmą

Wtedy może z 5 minut lepszej gry zadecydowało o końcowym wyniku a widać też było, że Polpharma tradycyjnie ma swoje problemy w drugiej części sezonu. Wiec wynik był pozytywny ale sama gra już nie bardzo. Teraz w Lublinie już nie było tyle szczęścia a skoncentrowani gospodarze nie pozwolili Treflowi na zbyt wiele. My graliśmy mniej więcej tak samo jak cały czas gramy, to nie był słabszy mecz. Po prostu Lublin wyszedł na parkiet wygrać mecz a my jak zwykle nie wiadomo po co, może co najwyżej żeby wypełnić kontrakty.

• 7 0

• (1)

czy to możliwe żeby polpharma podłożyła się treflowi? bo dzisiaj wygrali z Toruniem

• 7 0

• To chyba retoryczne pytanie...... Przecież Trefl to potęga, z każdym może wygrać :-)

• 5 1

• Rozwiązać to coś

• 19 6

• Trzeba kibicować Legii, żeby im się noga nie powinęła w Krośnie (4)

Bo niestety od koszykarzy Trefla zależy już coraz mniej i trzeba coraz bardziej patrzeć na wyniki innych. Nie wierzę, że pozbierają się do końca sezonu. Trzech kolejnych trenerów, dużo transferów - a i tak drużyna dalej wygląda jakby nie wiadomo było kto i co ma grać. Dodatkowo niski poziom zaangażowania, ściąganie do klubu i trzymanie zupełnie nieprzydatnych graczy . Rezerwy w II-giej lidze również blisko spadku. Szykuje się precedensowe zkończenie sezonu podwójnym spadkiem obydwu drużyn. Gracze najemni w większości z kontraktami na krótki czas (do końca sezonu) pojadą szukać sobie lepszej pracy. Leon i Kolendziak pewnie uciekną do innych klubów (chociaż Leon pewnie bedzie musiał zrobić ekstra promocję na kontrakt, raczej nikt nie przepłaci za niego tyle co Trefl w tym sezonie) bo reszcie graczy nie wróżę niestety zbyt wielu propozycji transferu po takim sezonie. To ni ejest słabszy sezon, to jest sezon tragiczny chociaż nic nie zapowiadało takiej katastrofy kilka miesięcy temu. Skład wygladał na zupełnie przyzwoity. Problem jak widać tkwi głębiej, bo nic nie dały zmiany trenerów, zawodników. Ogólnie coś jest nie tak a za to nie odpowiadają tylko ci ludzie, których widzimy na parkiecie ale również i ci kierujący klubem. Jakie jest ich samopoczucie w tej miłej perspektywie podwójnego spadku jaka sie szykuje za kilka tygodni?

• 26 1

• prezes sie bawi, dyrektor sportowy zadowolony (1)

winnych brak

• 6 0

• Jak to brak?

Wina jest dwóch poprzednich trenerów oraz Tylora, z którym rozwiązano kontrakt. Na Dyla i Alego już niestety nie można zwalać bo oni rozstali się z klubem jeszcze przed sezonem.

• 5 0

• Trefl Sopot (1)

Niestety właśnie rezerwy spadły do 3 ligi

• 5 0

• czyli można zameldować:

"Panie Prezesie, melduję wykonanie połowy zadania na ten sezon. reszta za trzy tygodnie"