Bohater derbów zabrał piłkę. Flavio Paixao po meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia

ras., jag.
8 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Zobacz jak Flavio Paixao pracował na hat-tricka w meczu z Arką.

Flavio Paixao po raz drugi z rzędu został bohaterem piłkarskich derbów Trójmiasta. Jesienią strzelił jedynego gola meczu w Gdyni. Natomiast w Gdańsku ustrzelił hat-tricka, a Lechia pokonała Arkę 4:2. - To nagroda za naszą ciężką pracę. Cieszę się, ale nie możemy na tym spocząć. Czternaste miejsce w tabeli ekstraklasy nas nie zadowala. W piątek chcemy wygrać kolejne derby, a potem wszystkie mecze do końca sezonu - mówi Portugalczyk, który po sobotnim spotkaniu po raz pierwszy zabrał ze sobą na pamiątkę meczową piłkę.

LECHIA - ARKA 4:2. RELACJA, ZDJĘCIA, FILMY. WYSTAW OCENY PIŁKARZOM

W listopadzie minionego roku Flavio Paixao został bohaterem derbów Trójmiasta rozgrywanych w Gdyni. Jego bramka w doliczonym czasie gry zapewniła Lechii zwycięstwo nad lokalnym rywalem.

- Myślę, że w Gdańsku również wygramy 1:0 - mówił nam przed sobotnim meczem.
Rewanż na Stadionie Energa był jednak jeszcze bardziej udany zarówno dla Lechii jak i dla samego Portugalczyka. Podopieczni Piotra Stokowca triumfowali 4:2, a sam Flavio już do przerwy skompletował hat-tricka i ponownie został bohaterem derbów.

- Pierwsza połowa to był jeden z naszych najlepszych występów w całym tym sezonie. Czy Arka grała słabo? Nie ma to dla mnie znaczenia, patrzę tylko na naszą drużynę, tylko to się dla mnie liczy. Zagraliśmy agresywnie od początku i byliśmy skuteczni ku uciesze naszych kibiców. Zdobyć cztery gole do przerwy to nie jest coś co zdarza się często, zwłaszcza w takim spotkaniu - mówi Flavio, który po spotkaniu po raz pierwszy w karierze zabrał ze sobą na pamiątkę meczową piłkę.
PRZED DERBAMI FLAVIO PAIXAO ZAPEWNIAŁ, ŻE LECHIA WYGRA Z ARKĄ, ALE NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAK WYSOKIEGO WYNIKU. PRZECZYTAJ WYWIAD

Terminarz Lechii w grupie spadkowej
dotychczas zdobyte punkty zostaną zachowane, Lechia zagra trzy mecze u siebie, a cztery wyjazdach Po 37. kolejce degradacja dwóch najsłabszych zespołów

pełny terminarz drugiej fazy rozgrywek

Wygrywając z żółto-niebieskimi Lechia odniosła dopiero pierwsze zwycięstwo w tym roku, a zarazem przerwała serię jedenastu meczów bez wygranej w ekstraklasie. Gdańszczanie na finiszu rundy zasadniczej awansowali też na czternaste miejsce, które zapewnia im utrzymanie w krajowej elicie.

- Nigdy nie wolno się poddawać, trzeba ciężko pracować i zawsze wierzyć w siebie. To jest moje motto, którym się kieruję w życiu. Za ciężką pracę zawsze przychodzi nagroda i myślę, że tego właśnie teraz doświadczamy. Radość ze zwycięstwa nad Arką jest piękna, ale to nie wystarczy. Czternaste miejsce w tabeli na pewno nas nie zadowala. Mamy przed sobą siedem spotkań rundy finałowej i chcemy wygrać wszystkie z nich - zapowiada Paixao.

ZOBACZ PEŁNY RAPORT STATYSTYCZNY Z MECZU LECHIA - ARKA (.PDF)

Flavio zapisał się w historii derbów Trójmiasta powtarzając wyczyn Jerzego Kruszczyńskiego. Legendarny napastnik po trzy bramki strzelał Arce jednak dwukrotnie: w 1983 i 1984 roku. Okazję do wyrównania jego rekordu Portugalczyk będzie miał już w piątek, gdy o godz. 18 w Gdyni Lechia i Arka zainaugurują rundę finałową. Zagrają w niej o miejsca 8-16.

- Ten hat-trick sprawił mi wielką radość, ale drużyna jest dla mnie na pierwszym miejscu. Tak jak wspominałem przed meczem, nieważne kto strzela gole, ważne aby wygrywała Lechia. Sobotni mecz jest już za nami i myślimy już tylko o piątkowym starciu w Gdyni. Mam nadzieję, że podtrzymamy dobrą passę w derbach Trójmiasta - deklaruje Flavio.

• ) (14)

Dziwne...z czego się cieszyć jak 1 liga puka do drzwi...szkoda że Lechja nie ma zadnych wychowanków,zaciąg chorwacko-portugalski jakby nasi nie umieli grać....

• 44 119

• glupi jestes (2)

Jestes glupi czy z gdyni? Moze masz 11lat? Naucz sie pisac.

• 42 13

• Kumulacja (1)

Głupi i z Gdyni :)

• 18 6

• Co ma do tego Gdynia?
          Jesteś zbyt dziecinny, żeby mieć świadomość, że w Gdyni też żyją, mieszkają Lechiści

• 0 0

• Sektor G rzad 8 (7)

Trzech sledzi zdemaskowanych i wyproszonych po pierwszej połowie ze stadionu.

• 25 15

• (1)

Balbina pokręć betoniarką bo cement stygnie, żałosny glucie.

• 13 22

• Balbina jak krokodyl - pilnuje swojego terenu.

• 5 11

• nie ma powodu do dumy - skoro się pofatygowali, to czemu nie mieli obejrzeć meczu ? (4)

mecze bez kibiców przyjezdnych (zwłaszcza derby) są do d*py

• 16 3

• Tak w praktyce wyglada "piłka nożna dla kibiców" (3)

No chyba, ze to zwykły farmazon internetowego hoolsa

• 4 0

• Kun (2)

Niestety to prawda. Mogliby spokojnie obejrzeć mecz, gdyby na samym poczatku, podczas minuty ciszy a nastepnie wykonywania hymnu Lechii nie fisiowali.

• 1 2

• Jak nie chcą śpiewać hymnu Lechii to nie muszą,gdzie jest napisane że trzeba?.

• 1 0

• Nie tłumacz się..

.. siedziałem obok. Rzucałeś się z łapami do dzieciaka, szukałeś awantury, ojciec go bronił.. Wstyd mi za was

• 1 0

• (2)

byłem na meczu i tylko idiota nie zauważył że śledzie się podłożyły po kij jeżdzić do niecieczy

• 5 19

• Sam się podkładałeś jak Cię brali w więzieniu po kolei. (1)

• 15 3

• Kolej wtedy nie działała.

• 0 4

• (1)

Żeby tak dalej

• 62 12

• Jest dobrze!! Ani słowa o Sebie 120000 na forum!!

Dobrze, że sie Arka wyłożyła,bo trzeba byłoby podziękowac "legendom eldżi"!

• W Trójmieście tylko Arka Gdynia (1)

Nie trzeba być mądrym żeby to wiedzieć. W piątek się przekonacie.

• 6 23

• Trzeba być głupim albo ślepym...

Żeby twierdzić że to Arka A nie Lechia rządzi.. I szczerze mówiąc, nawet śledzie potrafią osłodzić stracony sezon;)))

• 16 3

• Pierwsza połowa - klasa !!

I tego oczekiwałem od początku sezonu !! A nie chłopaki zaczęli biegać w 30-stej kolejce.

Prezesa w kaftan - i niech odczepi się od zespołu.

• 77 5

• W derbach był remis!!!!! (2)

Bo pierwszą połowę Lechia wygrała a drugą arka wygrała

• 31 95

• W derbach (1)

U was wygrane. U nas wygrane. Każde w e-klasie wygrywane lub remis. Jeśli znowu wygrane to już hattrick będzie :D

• 8 0

• Bebe niedługo będzie liczył wygrane kwadranse ;)

• 3 0

• 1mecz wygrany na 12 wstyd (13)

• 46 29

• Trafił słaby na słabego i wygrał (1)

Teraz słabiutka sandencja i Śląsk spadną i co radocha z 13-14 miejsca ?

• 9 9

• Sezon na straty. Derby ładne.

Niech tylko Pan "Zatrudniony na nieskończoność" Prezes wyciągnie jakieś wnioski ze swojego zachowania.

Bo jak w czerwcu zacznie kręcić biznes - i rozwali zespół trenerowi - to za rok będzie to samo.

Legia, Lech i Jagiellonia w czubie tabeli. A Lechia ?....

• 19 2

• Mecz kupiony przez Mandziara za 5 baniek (3)

Chciał uratować tyłek

• 10 20

• Arce zwisa na mistrza za daleko na spadek za dużo punktów (2)

• 5 11

• Podbeskidzie miało dokładnie takie samo myślenie... (1)

• 6 6

• Ale Podbeskidzie wyrolowaliście wycofując odwołanie, więc się załamali.