Boisko z finałów Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych dla Torus Wybrzeże Gdańsk

21 czerwca 2021, 8:00
Rafał Sumowski

Torus Wybrzeże Gdańsk

W poprzednim sezonie Torus Wybrzeże część meczów rozgrywała na drewnianym parkiecie a część na terafleksie. Nowy zakup i gra wyłącznie na syntetycznej nawierzchni, ma być bardziej komfortowa i bezpieczna. Więcej zdjęć (1)

W poprzednim sezonie Torus Wybrzeże część meczów rozgrywała na drewnianym parkiecie a część na terafleksie. Nowy zakup i gra wyłącznie na syntetycznej nawierzchni, ma być bardziej komfortowa i bezpieczna.

fot. M.Słodkowski/Trojmiasto.pl

W poprzednim sezonie Torus Wybrzeże część meczów rozgrywała na drewnianym parkiecie a część na terafleksie. Nowy zakup i gra wyłącznie na syntetycznej nawierzchni, ma być bardziej komfortowa i bezpieczna.

fot. M.Słodkowski/Trojmiasto.pl

Boisko, na którym rozegrano m.in. dwa finały Ligi Mistrzów, będzie służyło piłkarzom ręcznym Torus Wybrzeże Gdańsk. Teraflex został zakupiony od europejskiej federacji za blisko 50 tys. zł. Zostanie położony w hali AWFiS. - Chcielibyśmy, aby był zainstalowany na stałe, ale prawdopodobnie będziemy musieli zdejmować go przed meczami futsalistów - wyjaśnia Krystian Plech, dyrektor klubu ds. marketingu.Mariusz Jurkiewicz i Kelian Janikowski nadal w Torus Wybrzeże Gdańsk. Miłosz Wałach nowym bramkarzemTorus Wybrzeże Gdańsk zakupił teraflex od EHF, europejskiej federacji piłki ręcznej. Syntetyczna nawierzchnia używana na najważniejszych międzynarodowych imprezach, wymieniana jest przez federację co dwa lata. Gdańszczanie zakupili tą, która służył piłkarzom ręcznym m.in. podczas dwóch ostatnich finałów Ligi Mistrzów.

Torus Wybrzeże Gdańsk. Zobacz nowe stroje piłkarzy ręcznych


Koszt nowej nawierzchni to ok. 300 tys. zł. Za używaną od federacji Wybrzeże zapłaciło ok. 50 tys. zł. Ten wydatek wziął na siebie sponsor klubu, ale dodatkowe 10 tys. zł trzeba wyłożyć na transport z niemieckiej Kilonii. Nowe rozkładane boisko ma się pojawić w Gdańsku najpóźniej w poniedziałek.

- Do tej pory korzystaliśmy z terafleksu należącego do polskiego związku, ale ten nie zawsze był dostępny. Stąd część meczów i treningów rozgrywaliśmy na drewnianym parkiecie. Federacja wymienia swój teraflex a my zgłosiliśmy chęć jego zakupu. Rozegrano na nim około piętnastu imprez, a nam może posłużyć przez dwa, trzy kolejne sezony. Podziękowania dla naszego sponsora, firmy Kamaro, który wziął na siebie koszt zakupu. Komfort i bezpieczeństwo dla naszego zespołu będą nieporównywalnie większe, a zdajemy sobie sprawę, że obecnie nie ma szans na gruntowną modernizacją hali AWFiS, w której rozgrywamy nasze mecze. Dlatego część potrzebnych nam inwestycji realizujemy we własnym zakresie - wyjaśnia Krystian Plech, dyrektor Torus Wybrzeże ds. marketingu.

Torus Wybrzeże Gdańsk. Nowe stroje i rekompensata za karnetyOprócz piłkarzy ręcznych, w hali AWFiS swoje mecze ligowe rozgrywają unihokeistki Olimpii Osowa Gdańsk oraz futsaliści AZS UG. Torus Wybrzeże najchętniej położyłoby nową nawierzchnię na stałe, udostępniając ją jednocześnie innym drużynom. Tyle tylko, że futsalistom taka nawierzchnia nie do końca odpowiada.

- Wszystko jest kwestią ustaleń. W najgorszym przypadku będzie trzeba rozkładać i składać nawierzchnię ponownie. Każda z tych czynności zajmuje po około trzy godziny - wyjaśnia Plech.
Ruchy kadrowe Torus Wybrzeże Gdańsk przed sezonem 2021/22
Przyszedł: Miłosz Wałach (pozycja: bramkarz, wypożyczenie z Łomża Vive Kielce)

Odeszli: Przemysław Witkowski (bramkarz, nowy klub: Falken HSG Bieberau/Modau, Niemcy), Kamil Adamczyk (rozgrywający), Franco Gavidia (rozgrywający), Maciej Filipowicz (obrotowy, wszyscy koniec kontraktów)

Przedłużenie kontraktu: Damian Woźniak (obrotowy, do 31 maja 2023), Kelian Janikowski (obrotowy, do 31 maja 2023), Mariusz Jurkiewicz (trener, do 31 maja 2024)

Torus Wybrzeże Gdańsk - aktualna kadra

Opinie (5)

 • No to pierwszy krok do gry europejskich pucharach został wykonany ... Jest wykładzina! hihi.

  • 10 0

 • Douczyć się. Jakie boisko? To jest nawierzchnia, podłoże czy cokolwiek, ale nie boisko. Jak nie wiemy co napisać to poszukajmy w słowniku: 'Boisko to wydzielony, równy i utwardzony teren, porośnięty trawą, czasami

  Douczyć się. Jakie boisko? To jest nawierzchnia, podłoże czy cokolwiek, ale nie boisko. Jak nie wiemy co napisać to poszukajmy w słowniku: 'Boisko to wydzielony, równy i utwardzony teren, porośnięty trawą, czasami pokryty nawierzchnią tartanową lub sztuczną trawą. Może być wyposażone w bieżnie, skocznie lekkoatletyczne (boisko lekkoatletyczne) lub bramki piłkarskie (boisko piłkarskie). Zazwyczaj otoczone trybunami dla widzów, tworzy stadion.' Czy będzie trawa na tym boisku? Za dużo kasy mają sponsorzy, najpierw niech ta drużyna zaczynie grać, bo wyniki mierne, a wymagania jak w lidze mistrzów.

  • 7 8

 • Już samo posiadanie takiej nawierzchni do czegoś zobowiązuje! My kibice, zgodnie z złożoną w zeszłym roku obietnicą - nadal czekamy

  • 9 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.