Bolid Alfa Romeo Racing Orlen przyjedzie do Gdańska

23 września 2020, 14:00
mJ

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla fanów Formuły 1. W dniach od 3 do 16 listopada na stacji paliw Orlen w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 258Mapka zaparkuje bolid ze stajni Alfa Romeo.8 września bolid Alfa Romeo Racing Orlen wyruszył w czteromiesięczne tournee po kraju. Odwiedzi łącznie dziewięć miast w siedmiu województwach. Bolid eksponowany jest w specjalnym, szklanym kontenerze, w Gdańsku będzie go można oglądać przez blisko dwa tygodnie.

Od sezonu 2020 PKN Orlen jest tytularnym sponsorem zespołu F1 - Alfa Romeo Racing. Duet podstawowych kierowców stanowią Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi, natomiast kierowcą rezerwowym jest Robert Kubica.

Trójmiejscy fani Formuły 1 po raz kolejny będą mieć okazję zobaczenia z bliska bolidu. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Robert Kubica, wówczas reprezentujący barwy ROKiT Williams Racing, odwiedził Gdynię. Na prowizorycznym torze zaprezentował się w bolidzie starszej generacji Lotus E21 z 2012 roku.

- PKN Orlen jest zdecydowanym liderem w zakresie firm postrzeganych jako najczęściej angażujące się w działalność sponsoringową. Według najnowszych badań tak postrzega nas co drugi Polak, co oznacza wzrost o blisko 10 proc. w stosunku do 2019 roku. To pokazuje, że nasze działania są skuteczne. Sponsoring sportowy to niezwykle silna platforma komunikacyjna i marketingowa. Mimo pandemii ekwiwalent związany wyłącznie ze sponsoringiem sportu przez siedem pierwszych miesięcy 2020 roku wyniósł 186 mln zł. W tym czasie w polskich mediach marka Orlen pojawiła się ponad 465 tys. razy. To olbrzymia wartość biznesowa. Ten potencjał chcemy wykorzystywać również w naszych działaniach wizerunkowych. Dlatego ruszamy w trasę z bolidem Formuły 1. Będziemy wśród naszych partnerów na najważniejszych wydarzeniach biznesowych w Polsce, ale przede wszystkim wśród naszych klientów na stacjach paliw PKN Orlen - zapowiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

mJ