Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lechia Gdańsk 1:3. Ćwierćfinał PP za 125 tys. zł

5 grudnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Daniel Łukasik przyjmuje gratulacje po zdobyciu pierwszego gola w Niecieczy. Daniel Łukasik przyjmuje gratulacje po zdobyciu pierwszego gola w Niecieczy.

Piłkarze Lechii Gdańsk pokonali na wyjeździe I-ligową drużynę Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:1 (1:0). Biało-zieloni po pięcioletniej przerwie awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski za co PZPN wypłaci klubowi nagrodę w wysokości 125 tysięcy złotych. W środę zadanie podopiecznym Piotra Stokowca ułatwił pomocnik rywali - Piotr Wlazło, który w 62. minucie otrzymał drugą żółtą kartkę, a z boiska został wyrzucony za symulowanie karnego. Losowanie kolejnej fazy rozgrywek zaplanowane jest w najbliższy piątek, w samo południe w Warszawie.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza Bruk-Bet Termalica Nieciecza
98 M.Leżoń – 17 Szeliga, 96 Szarek, 77 Putiwcew, 27 Grzelak – 25 Kupczak, 30 Purece – 20 Kiełb, 4 Wlazło, 11 Misak – 7 Gergel
Sędziowie: Musiał (Kraków) oraz Mucha, Ciepły
12 Kuciak - 3 Nunes, 25 Nalepa, 5 Vitoria, 22 Mladenović - 35 Łukasik - 11 Michalak, 6 Kubicki, 36 Makowski, 19 Fila - 18 Arak
  • 68' 30 Purere Zmiany 6 Jovanović
  • 70' 7 Gergel Zmiany 99 Vilhjalmsson
  • 88' 11 Misak Zmiany 66 Skóraś
  • 60' 11 Michalak Zmiany 17 Haraslin
  • 73' 19 Fila Zmiany 28 Paixao
  • 84' 18 Arak Zmiany 27 Wolski
  • 75' Misak
  • 45' Łukasik
  • 67' Makowski
  • 90+7 Wolski
  • 62' Wlazło
  • 65' Putiwcew
  • 77' Jovanović
  • 17' Vitoria

WYNIKI POZOSTAŁYCH MECZÓW 1/8 FINAŁU PUCHARU POLSKI:
jeden ze zwycięzców w tych meczach będzie kolejnym rywalem Lechii. Losowanie w najbliższy piątek o godzinie 12
ARKA GDYNIA - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:0)
Puszcza Niepołomice - Wisła Płock 3:1 (1:0)
Śląsk Wrocław - Miedź Legnica 0:1 (0:1)
Wisła Sandomierz - Odra Opole 0:1 (0:1)
Chrobry Głogów - Legia Warszawa 0:3 (0:2)
Rozwój Katowice - Górnik Zabrze po dogrywce 1:4 (1:1, 1:1)
Wigry Suwałki - Raków Częstochowa 0:3 (0:2)

Lechia bije kolejne rekordy w ekstraklasie. W oficjalnych meczach nie przegrała od ponad 2 miesięcy. Tym bardziej jest faworytem meczu z I-ligowcem

PRZECZYTAJ O REKORDACH LECHII
Trener Stokowiec prowadzi Lechię twardą ręką. Konsekwentnie trzyma się "11", którą wyznaczył na inaugurację. Odstępstwa od niej są niewielkie i zazwyczaj dotyczą zdarzeń losowych jak kartki i kontuzje

SPRAWDŹ, JAKA JEST HIERARCHIA W LECHII NA POSZCZEGÓLNYCH POZYCJACH
w składzie Lechii jest aż 5 zmian w porównaniu z meczem ze Śląskiem, a 6 roszada dotyczy pozycji. Jednak nie oznacza to, że skład gdańskiej drużyny znacznie się osłabił

ŚLĄSK - LECHIA 0:2. PRZECZYTAJ RELACJĘ ORAZ WYSTAW OCENY PIŁKARZOM I TRENEROWI BIAŁO-ZIELONYCH
z Termaliką Lechia ma rachunki do wyrównania. Nie wygrała żadnego z pięciu ostatnich pojedynków z tą drużyną

PRZECZYTAJ, JAKIE ZNACZENIE DLA LECHII MA MECZ W NIECIECZY

ławka rezerwowych Lechii: 1 Alomerović, 4 Chrzanowski, 10 Vikri, 17 Haraslin, 27 Wolski, 28 Paixao, 29 Żukowski
dla Termaliki to ostatni mecz w tym roku, gdyż rozgrywki I ligi już zakończyła
Marcin Kaczmarek: "Lechia to wyjątkowy klub w moich życiu. Wychowałem się w nim"
Kaczmarek w Lechii zaczynał i kończył przygodę piłkarską oraz zaczynał pracę jako trener. Z IV ligi przeprowadził gdańszczan na zaplecze ekstraklasy
Termalika też dokonała zmian w porównaniu z ostatnim meczem I ligi, który wygrała z GKS Tychy 3:1. Jest pięć zmian
rezerwowi Termaliki: 12 Trela 5 Jovanović, 9 Mróz, 24 Słaby, 37 Iwanicki, 66 Skóraś, 99 Vilhjalmsson
w pierwszym dzisiejszym meczu pucharowy I-ligowa Odra Opole pokonała na wyjeździe Wisłę Sandomierz 1:0
wczoraj odbyły się trzy mecze. Wyeliminowany został m.in. zdobywca pucharu z 2017 roku i tegoroczny finalista

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU W GDYNI
piłkarze na prezentacji. Kapitanem Lechii dziś Kuciak (LECHIA Gdańsk)
Lechia dziś w szarych strojach. Termalica białe trykoty
1'
od środka rozpoczęła Lechia
2'
pierwsze akcje pokazują taktykę obu drużyn. Teremalica oczekuje na akcje Lechii, zmuszając gdańszczan do gry w ataku pozycyjnym
4'
Mladenović (LECHIA Gdańsk) zablokował atak Gergela (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
5'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) broni strzał z dystansu Kiełba (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
7'
coraz odważniej Termalica. Od kilku minut to gospodarze częściej przy piłce
9'
Kiełb (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) przedarł się lewym skrzydłem, ale do jego podania wzdłuż bramki nikt nie doszedł
10'
piłka w bramce Lechii po strzale Wlażlo. Sędzia gola nie uznaje, gdyż zauważył, że piłka wyszła wcześniej poza linię końcową
11'
sędzia czeka ze wznowieniem gry jeszcze na analizę VAR
11'
gra wznowiona. Gol nieuznany. Nadal 0:0
12'
na spalonym Arak (LECHIA Gdańsk)
15'
efektowna akcja Gergela (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), mijał piłkarzy Lechii, ale jak wpadł w pole karne nie oddał już strzału
16'
nadal to Termalica częściej przy piłce
17'
Żółtą kartką został ukarany Vitoria (LECHIA Gdańsk) po faulu przed własnym polem karnym na Wlazło
18'
Purece (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z wolnego z około 20 metrów trafił w mur
18'
Arak (LECHIA Gdańsk) przyjął to potężne uderzenie na głowę. Napastnik padł jak rażony piorunem, sędzia przerwał grę, ale Kuba jest zdolny do gry bez pomocy masażystów
21'
Vitoria (LECHIA Gdańsk) ratuje się wybiciem piłki w aut na wysokości własnego pola karnego
22'
próba Lechia wyjściem kontrą. Kubicki (LECHIA Gdańsk) faulowany przez Kupczaka (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) na środku boiska
23'
teraz kolejny wolny dla Lechii, ale już bliżej pola karnego rywali
24'
dośrodkowanie w pole karnego z wolnego Mladenovicia (LECHIA Gdańsk), ale nie przeszło już pierwszego z rywali. Zbyt nisko bita piłka
25'
na spalonym Purece (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) po próbie kontry miejscowych
26'
Wlazło (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) zablokował Makowskiego (LECHIA Gdańsk), ale o mały włos, by nie strzelił samobójczego gola. M.Leżoń (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) wybił piłkę na róg
26'
po dośrodkowaniu z rogu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) zagranie ręką w polu karnym rywali Araka (LECHIA Gdańsk)
28'
na razie zbytnio nie widać różnicy między zespołem z ekstraklasy a I ligi
29'
może jednak to taktyka Lechii, która często stosowana jest w meczach ekstraklasy. To że gdańszczanie są bez piłki przy nodze nie oznacza, że tracą kontrolę nad grą
31'
kłopoty Lechii ze składnym wyjściem z piłką z własnej połowy
32'
dośrodkowanie Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) prosto w ręce M.Leżonia (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
33'
w odpowiedzi Kiełb (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) dośrodkował prosto w ręce Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
35'
pogubiła się nieco defensywa gospodarzy, ale Mladenović (LECHIA Gdańsk) źle dośrodkował
38'
Mladenović (LECHIA Gdańsk) nie zorientował się. Vitoria (LECHIA Gdańsk) zagrał zbyt mocno, ale piłka trafiła w narożną chorągiewkę i można było grać
39'
M.Leżoń (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) pewnie przejął piłkę po dośrodkowaniu Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
39'
kapitalna interwencja Kuciaka (LECHIA Gdańsk). Wybił piłkę po zagraniu Gergela (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), która miała trafić do Kiełba (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Gdyby bramkarz Lechii się pomylił, pomocnik gospodarzy miałby przed sobą pustą bramkę
42'
dobry strzał z dystansu Fili (LECHIA Gdańsk). Piłka uderzona po ziemi nieznacznie minęła słupek
43'
bardzo dobra interwencja Kuciaka (LECHIA Gdańsk). Wybił na róg piłkę po strzale Kiełba (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
44'
Vitoria (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu Kiełba (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
45'
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Łukasik. Fila wyłożył piłkę na strzał do Daniela, a pomocnik uderzył w samo "okienko" brami rywali
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PROWADZI 1:0
- Ciężki bardzo mecz, ale strzeliliśmy tę bramkę i to cieszy. Myślę, że będzie nam się grało łatwiej. Drużyny na nas wychodzą mocno skoncentrowane, a i Puchar Polski też rządzi się swoimi prawami - podkreślił w przerwie Daniel Łukasik (LECHIA Gdańsk) przed kamerami Polsat Sport
Lechia Gdańsk w Pucharze Polski zagrała taka jak w ekstraklasie, czyli bardzo wyrachowanie. Pozwoliła się "wyszumieć" rywalom, oddała im pozornie inicjatywę, starając się kontrolować grę nawet wówczas, gdy starała się odegrać piłkę, a następnie zdobyła gola do szatni. Strzał Łukasika (LECHIA Gdańsk) był jedynym celnym gdańszczan w tej połowie.
Znając Lechię, po przerwie wzmocni defensywę i poczeka na to co zaprezentuje rywal, a sama poszuka szans na poprawienie wyniku w kontrach. Gdyby było jednak źle, trener Stokowiec zostawił sobie asy na ławce. Może sięgnąć m.in. po Paixao, wybranego najlepszym piłkarzem ekstraklasy w listopadzie bądź Haraslina, którego chętnie już zimą kupiłoby kilka klubów, ale Lechia poniżej 3 mln euro nie zamierza sprzedawać skrzydłowego
dla Łukasika (LECHIA Gdańsk) to pierwszy gol w Lechii w tym sezonie
46'
drugą połowę rozpoczęła Termalica. Obie drużyny bez zmian w składach
47'
dośrodkowanie Purece (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Vitoria (LECHIA Gdańsk) wybija piłkę na róg
48'
kolejny atak gospodarzy. Niecelny strzał, a może dośrodkowanie Misaka (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Jeśli to drugie to Kiełb (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) nie miał żadnych szans na dojście do piłki
50'
pomocy medycznej potrzebuje Putiwcew (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) po faulu Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
51'
obrońca Termaliki może kontynuować grę
53'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie broni strzał sprzed pola karnego
56'
róg dla Lechii
56'
bez zagrożenia po dośrodkowaniu z rogu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)
58'
Arak (LECHIA Gdańsk) mógł poprawić na 2:0, ale pozwolił, by jego strzał zablokował Putiwcew (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Będzie tylko róg
58'
znów dośrodkowanie z rogu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) nie zagroziła bramce gospodarzy
59'
źle wybił piłkę Kuciak (LECHIA Gdańsk). Purece (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) próbował jak najszybciej strzelić, ale uczynił to bardzo niecelnie
60'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Michalak, w jego miejsce wchodzi Haraslin.
60'
jasny przekaz trenera Stokowca. Nie bronimy wyniku, a atakujemy. Michalak (LECHIA Gdańsk) był mało widoczny, a Haraslin (LECHIA Gdańsk) zawsze robi różnicę
62'
róg dla Termaliki
62'
zamieszenia w polu karnym Lechii polu karnym po dośrodkowaniu Kiełba (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z rogu. Dwa zablokowane strzały Gergela
żółta i czerwona
62'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Wlazło (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), który symulował faul w polu karnym Lechii
62'
Lechia zagra 11 na 10
63'
Termnalica przygotowuje zmiany
65'
Żółtą kartką został ukarany Putiwcew (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) po faulu na Fili
65'
Fila (LECHIA Gdańsk) potrzebuje pomocy medycznej
67'
[0:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Makowski. Fila wycofał piłkę z pola karnego, zagrał ją jeszcze jakiś piłkarz Termaliki. Tomek uderzył z około 30 metrów. Piłka po ziemi wpadła tuż obok słupka
68'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Purere, w jego miejsce wchodzi Jovanović.
68'
sędzia jeszcze konsultuje się z VAR. Chodzi o to, czy na linii strzału nie stał Nunes (LECHIA Gdańsk)
69'
sędzia Musiał ostatecznie wskazuje na środek boiska. Lechia prowadzi 2:0, a dla Makowskiego (LECHIA Gdańsk) to pierwszy dla w barwach Lechii w oficjalnym meczu
70'
Gergel (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) mógł pobiec na bramkę ręki, ale złapał się za mięsień dwugłowy
70'
Gergel (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) potrzebuje pomocy medycznej
70'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gergel, w jego miejsce wchodzi Vilhjalmsson.
73'
73'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Fila, w jego miejsce wchodzi Paixao.
74'
tym razem Lechia nie zagroziła rywalom po rogu
75'
[1:2] Bruk-Bet Termalica Nieciecza STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Misak, ale piłkarze Lechii sygnalizują, że strzał był ręką. Rozstrzygnie VAR. Było dośrodkowanie z prawego skrzydła Kiełb, a Misak wyprzedził Nunesa, który próbował wybić piłkę nogą
76'
sędzia odczekał na podpowiedź VAR, ale gola uznał
77'
Żółtą kartką został ukarany Jovanović (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).
79'
dobre podanie Szarka w pole karne, ale Kiełb (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) strzela wysoko nad bramką w dobrej sytuacji
80'
81'
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu z rogu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)
84'
LECHIA Gdańsk przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Arak, w jego miejsce wchodzi Wolski.
85'
zablokowany strzał Haraslina (LECHIA Gdańsk). Będzie róg
86'
po rogu wolny dla Lechii metr od linii bocznej pola karnego Termaliki
86'
Mladenović (LECHIA Gdańsk) zdecydował się na bezpośredni strzał z wolnego. Piłka zablokowana i wybita głową przez Grzelaka
87'
jeszcze zderzenie M.Leżonia (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z Vitorią (LECHIA Gdańsk)
88'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Misak, w jego miejsce wchodzi Skóraś.
88'
obaj kontuzjowani przy wolnym zostają na boisku
90'
pomocy medycznej potrzebuje Kubicki (LECHIA Gdańsk) po zderzeniu z Kupczakiem (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
90'
aż 7 minut doliczonych
90+2
M.Leżoń (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) przejął piłkę po dośrodkowaniu Wolskiego (LECHIA Gdańsk)
90+5
Lechia umiejętnie gra w doliczonym czasie gry. Utrzymuje piłkę z daleka od własnej bramki
90+7
Vitoria (LECHIA Gdańsk), może dlatego, że jest Kanadyjczykiem wybił daleko piłkę, niczym na hokejowe uwolnienie
90+7
[1:3] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wolski. Wykorzystał zbyt krótkie podanie Kupczaka do bramkarza rywali, przejął piłkę i strzelił do bramki
90+7
LECHIA GDAŃSK WYGRAŁA W NIECIECZY 3:1. PO RAZ PIERWSZY OD PIĘCIU LAT AWANSOWAŁA DO ĆWIERĆFINAŁU PUCHARU POLSKI
To nie pierwszy raz w tym sezonie możemy to napisać: "Lechia Gdańsk zabójcza skuteczność". Biało-zieloni oddali w Niecieczy 3 celne strzały i strzeli 3 gole. Zadanie liderowi ekstraklasy ułatwi Wlazło (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), który przez własną "symulkę" w 62. minucie "wyleciał" z boiska za drugą żółtą kartę. Lechia grają 11 na 10 poprawiła wynik na 2:0, ale na kwadrans przed końcem było nieco emocji, gdyż kontaktowego gola zdobyła Termalica. Dopiero rezerwowy tego dnia Wolski (LECHIA Gdańsk) - dobił I-ligowca.
przypomnijmy, że w tym sezonie awans do kolejnych rund Pucharu Polski to nie tylko prestiż, ale także kolejny wymiar finansowy. Za ćwierćfinał Lechia zarobi 125 tysięcy złotych. Kolejnego rywala gdańszczanie poznają w najbliższy piątek podczas losowania, które odbędzie się w Warszawie.

• Dla tych co wola Nunesa na obronie zamiast Fili

Kto zachował się jak amator przy stracie gola?

• 14 4

• Wiekszosc ludzi mieszkajaca w Gdyni (3)

Kibicuje Lechii

• 53 12

• Wygrana z 9-tym zespołem 1 ligi, ale ....bez przesady ;)