Budnex Stal Gorzów - Torus Wybrzeże Gdańsk 25:24. Piłkarze ręczni odpadli z Pucharu Polski

sez
20 stycznia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Torus Wybrzeże Gdańsk w ostatnich minutach nie odrobiło straty do Budnex Stali Gorzów. Torus Wybrzeże Gdańsk w ostatnich minutach nie odrobiło straty do Budnex Stali Gorzów.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało na wyjeździe z zespołem Budnex Stal Gorzów 24:25 (9:10) w 1/16 Pucharu Polski piłkarzy ręcznych. Podopieczni Mariusza Jurkiewicza i Jakuba Bonisławskiego przegrywali wyżej, ale w końcówce udało się im zbliżyć do ekipy na co dzień występującej w Lidze Centralnej. Czasu na odrobienie straty jednak zabrakło. Czerwono-biało-niebiescy w kiepskim stylu odpadli z tych rozgrywek.

10. Plebiscyt Trojmiasto.pl na Najlepszego Ligowca Roku 2021. Mariusz Jurkiewicz wśród nominowanych

Budnex Stal: Nowicki, Jaśko - Starzyński 5, Gintowt 4, Lemaniak 4, Pietrzkiewicz 4, Bronowski 3, Kłak 2, Stupiński 2, Renicki 1, Dróździk, Marciniak

TORUS WYBRZEŻE: Wałach, Chmieliński - Papaj 7, Jachlewski 5, Janikowski 4, Kosmala 3, Comerlatto 1, Mosquera 1, Pieczonka 1, Tomczak 1, Wróbel 1, Sulej, Woźniak

Torus Wybrzeże Gdańsk pojechało na wyjazdową potyczkę z Budnex Stalą Gorzów w roli faworyta. W Pucharze Polski jednak często spotykane są niespodzianki, dlatego trójmiejscy piłkarze ręczni musieli się mieć na baczności. Niestety, drużyna na co dzień występująca w Lidze Centralnej pokonała podopiecznych Mariusza Jurkiewicza oraz Jakuba Bonisławskiego. Oficjalny debiut tego duetu zakończył się porażką i pożegnaniem czerwono-biało-niebieskich z rozgrywek.

Kluczowe dla końcowego wyniku były pierwsze minuty drugiej połowy. Pierwszą wygrali gospodarze 10:9. Po zmianie stron momentalnie wyrównali gdańszczanie, lecz odpowiedź Stali była zabójcza - cztery trafienia z rzędu ustawiły mecz. Czterobramkowa strata została zmniejszona nawet do dwóch, jednak później Torus Wybrzeże znów się zablokowało. Gdy w 55. minucie miejscowi prowadzili 24:19, byli o krok od pokonania drużyny z Trójmiasta. Tak się rzeczywiście stało, ale zawodnicy Wybrzeża nie zwiesili głów. Walczyli do końca, zbliżyli się na odległość jednej bramki. Porażka 24:25 jest jednak sporym rozczarowaniem.

Mariusz Jurkiewicz: Odwdzięczyć się kibicom

Najwięcej bramek zdobył Piotr Papaj - 7, w tym 4 z rzutów karnych. Ten mecz nie napawa optymizmem przed rundą rewanżową PGNiG Superligi, która rusza już za dwa tygodnie. Nie można jednak zapominać, że zespół jest w środku okresu przygotowawczego. Pucharowy mecz oddzielał spotkania kontrolne. Piłkarze ręczni nie wracają do Gdańska, tylko prosto z Gorzowa udają się na turniej do Pogorzelicy. Tam zmierzą się z Pogonią Szczecin, MKS Kalisz, Chrobrym Głogów.

Pierwsze spotkanie rundy rewanżowej zaplanowano na 5 lutego. W hali AWFiS Gdańsk Torus Wybrzeże powalczy o ligowe punkty z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Wyniki innych spotkań 1/16 finału Pucharu Polski piłkarzy ręcznych:
MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica - Handball Stal Mielec (2 grudnia)
KS AZS-AWF Biała Podlaska - Gwardia Opole (2 grudnia)
MKS Olimpia Medex Piekary Śląskie - MMTS Kwidzyn 30:34 (16:16)
OKPR Warmia Energa Olsztyn - Sandra Spa Pogoń Szczecin 20:30 (9:15)
MKS Grudziądz - Piotrkowianin Piotrków Tryb. 29:40 (15:17)
AZS UW Warszawa - Grupa Azoty Unia Tarnów 27:38 (15:17)
SMS Kielce - Energa MKS Kalisz (28 stycznia)
Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów (28 stycznia)
Górnik Zabrze - Azoty Puławy (1 grudnia)

14 Zepter Legionowo 28 4 0 2 21 746:884 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.