Bałtyk Gdynia wybrał nowego trenera

6 czerwca 2013 (artykuł sprzed 9 lat)
Rafał Sumowski

Bałtyk Gdynia

Paweł Budziwojski jako trener właśnie wprowadził Kaszubię Kościerzyna do III ligi. Czy w przyszłym roku do II ligi wprowadzi Bałtyk Gdynia? Więcej zdjęć (1)

Paweł Budziwojski jako trener właśnie wprowadził Kaszubię Kościerzyna do III ligi. Czy w przyszłym roku do II ligi wprowadzi Bałtyk Gdynia?

fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl

Paweł Budziwojski jako trener właśnie wprowadził Kaszubię Kościerzyna do III ligi. Czy w przyszłym roku do II ligi wprowadzi Bałtyk Gdynia?

fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl

Paweł Budziwojski poprowadzi piłkarzy Bałtyku Gdynia w sezonie 2013/14. Dla szkoleniowca, który opuszczał klub jeszcze jako zawodnik, jest to powrót po 7 latach. Obecne rozgrywki przyniosły mu sukces w postaci wprowadzenia do III ligi Kaszubii Kościerzyna. - Szkoda mi ją opuszczać, ale zadziałała magia Bałtyku. Obok Lechii i Arki to największy klub na Pomorzu. Nie chcę składać buńczucznych zapowiedzi co do wyniku, ale na pewno żaden z piłkarzy nie będzie u mnie w zespole tylko po to, by się poopalać nad morzem - mówi nowy trener biało-niebieskich.TRENER HARTMAN PODAŁ SIĘ DO DYMISJI, DANILCZYK WYRZUCONY

Jako piłkarz Paweł Budziwojski występował na pozycji pomocnika. W swojej karierze grał między innymi dla Polonii Gdańsk, Pomezanii Malbork, Kaszubii Kościerzyna czy francuskiego PS Romans. Jest synem cenionego na Pomorzu trenera śp. Edwarda Budziwojskiego, który przez ponad 20 lat związany był z wydziałem szkolenia Gdańskiego i Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

W Bałtyku Paweł Budziwojski spędził trzy sezony w latach 2004-2007 występując łącznie w 84 meczach i zdobywając 10 bramek. Karierę trenerską rozpoczął w 2008 roku prowadząc V-ligowy GKS Sierakowice, a następnie Kaszubię Kościerzyna. Na kilka kolejek przed końcem obecnych rozgrywek wywalczył z nią awans do III ligi (24 zwycięstwa, 4 remisy i 1 porażka w 29 dotychczasowych meczach).

- Szkoda mi opuszczać Kaszubię, ale zadziałała magia Bałtyku. Pamiętajmy, że to największy klub na Pomorzu obok Lechii i Arki, mający na koncie występy na najwyższym szczeblu rozgrywek. Gdy jako piłkarz trafiłem do Bałtyku, był on w bardzo ciężkiej sytuacji, ledwo utrzymaliśmy się w czwartej lidze po barażach. Ostatnie sezony również są dla klubu trudne, ale ludzie, którzy nim zarządzają, robią co mogą, by utrzymał się na powierzchni. Sytuacja, którą zastaję teraz jest znacznie lepsza - mówi Budziwojski.

BAŁTYK ROZSTAŁ SIĘ Z GREMBOCKIM

Nowy szkoleniowiec już w piątek obejrzy swoich podopiecznych w meczu przeciwko liderowi III ligi, Błękitnym Stargard Szczeciński. Jak sam przyznaje, podpisanie umowy jeszcze przed zakończeniem obecnych rozgrywek daje mu spory komfort w planowaniu wzmocnień oraz przygotowań przed kolejnym sezonem.

- Nie otrzymałem żadnego ultimatum co do wyniku. Na ocenę naszych możliwości jeszcze przyjdzie pora. Nie chcę składać buńczucznych deklaracji, wolę skupić się na pracy. Potrzebuję trochę czasu żeby poznać się z zespołem i zobaczyć dokładnie jakich wzmocnień potrzebujemy. Ja nie boję się wyzwań i jestem odporny psychicznie. Umowę z klubem podpisaliśmy na rok, ale mam zamiar zostać tu na dłużej i zbudować coś naprawdę solidnego - dodaje nowy trener "Kadłubów".

Atutem trenera, który przejmie Bałtyk po Szymonie Hartmanie (w ostatnich trzech meczach poprowadzi go Marcin Martyniuk) ma być rozeznanie w pomorskiej piłce oraz lokalnej piłce młodzieżowej (Budziwojski szkoli juniorów w Olimpicu Gdańsk). Gdyński klub ma zatem zamiar kontynuować drogę objętą po spadku z II ligi.

- Nikt nie usłyszy ode mnie krytyki pod adresem mojego poprzednika, gdyż wiem, że jest to człowiek, który zna się na rzeczy i poświęcił dużo zdrowia tej drużynie. Uważam, że większą odpowiedzialność za wynik powinni wziąć piłkarze. Czasami mam wrażenie, że niektórzy trafiają do Gdyni po to, by się poopalać. Niech się opalają, ale przy tym muszą wiedzieć dla kogo grają i wkładać całe serce w to, co robią. Bałtyk to nie jest byle jaki klub, a ja jestem bardzo bezpośredni i na pewno będę chciał im to szybko wbić do głów - kończy Budziwojski.

Czy Paweł Budziwojski sprawdzi się jako trener Bałtyku Gdynia?
38%

tak, to świetny wybór i gwarancja, że klub będzie walczył o awans do II ligi

36%

trudno ocenić, poczekam na to jakie ruchy kadrowe zarządzi

26%

nie, nie popracuje w Gdyni dłużej niż sezon

zakończona

łącznie głosów: 154

Opinie (46) 4 zablokowane

 • Brawo Bałtyk ! (3)

  Czekamy na was w EK.Prawdziwe derby tylko z Bałtykiem !

  • 51 28

  • Mniejmy nadzieje,ze arka zbankrutuje! (2)

   • 31 12

   • to już bankrut

    tylko komisja licencyjna jest podatna i przymyka oko.
    zobaczcie co odpierdzielają z Termaliką, żeby tylko Filipiakovia mogła wejść

    • 22 11

   • Nie dla psa kiełbasa Nie dla Cracovii ekstraklasa

    Craksa nie wejdzie bo Baniak i chłopaki z Miedzi się nie podłożą .Mało to Miedz-Cracovia 2-0 .

    • 8 4

 • Gdyni nie stać na 2 kluby ,zrobić jeden porządny ,niech zostanie ten z większą ilością fanów (7)

  • 26 61

  • (2)

   a jak go nazwać ?

   Barka
   Oceania
   KP Gdynia
   Sea Towers Gdynia

   • 14 5

   • arka niestety ale

    jest tzw legią cudzoziemską, nie mają wychowanków a jedynie posiłkują się na zawodnikach z okolicznych klubów w większości z Bałtyku, Tak tak niestety to prawda, Niszczą chłopaków z perspektywami na przyszłość, liczy się

    jest tzw legią cudzoziemską, nie mają wychowanków a jedynie posiłkują się na zawodnikach z okolicznych klubów w większości z Bałtyku, Tak tak niestety to prawda, Niszczą chłopaków z perspektywami na przyszłość, liczy się tylko wynik teraz i już. Każdy kto odejdzie to juz głupio wracać do BG a gdzie indziej to nie za bardzo jest gdzie,
    Żeby było śmieszniej co roku kilku uzdolnionych juniorów zabiera Lechia ..... Jednak można z AG do LG...

    Kibicuję Arce ale ... tak dalej być nie może muszą być wielkie zmiany bo inaczej czarna dziura...

    • 3 3

   • KP Gdynia już jest więc wara

    • 0 0

  • straszna duża ilośc tych fanów - frekwencja 3500 odejmująć fancluby to nawet nie 1 % miasta

   • 18 2

  • mógł by się nazywać

   Pomuchla Gdynia

   • 2 8

  • (1)

   Masz rację. I z całą pewnością Bałtyk ma więcej prawdziwych kibiców. Tak więc, kiedy likwidujecie Arkę?

   • 14 5

   • arka sama się zlikwiduje... zresztą widać po frekwencji i sytuacji klubu

    • 10 5

 • BAŁTYK GDYNIA NA ZAWSZE !!!

  teraz jazdddaaaaaa !!!!

  • 47 23

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.