Trener osobisty z dostawą do domu

28 września 2016 (artykuł sprzed 5 lat)
Michał Kozłowski

Torus Wybrzeże Gdańsk

Jeszcze do niedawna Patryk Abram występował w Wybrzeżu Gdańsk. Teraz postanowił zawiesić karierę szczypiornisty i został trenerem personalnym. Więcej zdjęć (1)

Jeszcze do niedawna Patryk Abram występował w Wybrzeżu Gdańsk. Teraz postanowił zawiesić karierę szczypiornisty i został trenerem personalnym.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Jeszcze do niedawna Patryk Abram występował w Wybrzeżu Gdańsk. Teraz postanowił zawiesić karierę szczypiornisty i został trenerem personalnym.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

- Jestem przeciwnikiem używania maszyn na siłowni, a większości ludzi zajęcia kojarzą właśnie z bezmyślnym przerzucaniem żelastwa. Ja skupiam się na budowaniu siły i kształtowaniu sylwetki w inny sposób - mówi były szczypiornista Wybrzeża Gdańsk, Patryk Abram, który zawiesił obecnie występy na parkiecie i został trenerem osobistym. Jego zajęcia opierają się na pracy z kettlami oraz wykorzystaniu masy ciała. To sprawia, że Patryk może poprowadzić trening... w twoim domu.Na poważnie ćwiczeniami kształtującymi ciało i wzmacniającymi siłę fizyczną Patryk Abram zainteresował się w połowie 2011 roku, krótko po dołączeniu do drużyny Wybrzeża Gdańsk. Od tego czasu minęło 5 lat, a były młodzieżowy reprezentant kraju zawiesił karierę szczypiornisty i został trenerem osobistym.

- Pierwsze treningi po zakończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego pokazały mi, że odstaję od kolegów z Wybrzeża pod względem siłowym. Szybkościowo i wytrzymałościowo wyglądałem dobrze, ale w kwestii tężyzny fizycznej miałem spore rezerwy. Pomyślałem wówczas, że muszę to zmienić - wspomina Patryk.
PATRYK ABRAM JAK... BRUCE LEE

Z czasem indywidualne treningi stały się jego pasją, a duży wpływ wywarła na nim książka "Siła dla ludu" autorstwa Pavla Tsatsoulina, byłego szkoleniowca rosyjskich sił specjalnych. Niedługo potem koledzy zaczęli nazywać go synem sztangi i kettlebella. Jak sam żartobliwie przyznaje, to jedyna rzecz, na jakiej naprawdę się zna. 24-latek ukończył kursy trenera osobistego i teraz postanowił swoją zajawką zarazić innych ludzi.

Jego trening "Kontrabanda" adresowany jest zarówno do osób, które w przeszłości miały już do czynienia ze sportem, jak i do zupełnych żółtodziobów. Zajęcia opierają się głównie na pracy z ciężarem własnego ciała, a także wykonywaniu ćwiczeń ze sztangą oraz wspomnianymi wcześniej kettlami. To właśnie popularne "czajniki" są ulubionym przyrządem treningowym Patryka.

- Kettle są o tyle bezpieczne, że bez problemu pracować będą na nich osoby kompletnie "zielone" jak i osoby, które od dłuższego czasu pracują nad swoim ciałem. W porównaniu do innych aktywności fizycznych kettlebell jest sportem wręcz bezkontuzyjnym - zauważa.
- Jestem przeciwnikiem używania maszyn na siłowni, a większości ludzi zajęcia kojarzą właśnie z bezmyślnym przerzucaniem żelastwa. Ja skupiam się na budowaniu siły i kształtowaniu sylwetki w inny sposób. Unikam ćwiczeń izolowanych, a wybieram te, które wymagają użycia całego ciała. Zupełnie jak na parkiecie, mamy wówczas do czynienia z pracą zespołową - dodaje Patryk.
Zobacz, jak wyglądały mistrzostwa Europy w kettlebell


Zajęcia Patryka prowadzone są przez niego od A do Z. Rozpoczyna je wspólna rozgrzewka, następnie przeprowadzany jest trening właściwy, a wysiłek kończą ćwiczenia rozciągające. Całość, w zależności od preferencji klienta, trwa od 30 do 90 minut i może odbyć się w dowolnym miejscu.

ODWIEDŹ BLOG PATRYKA

Orientacyjny koszt to 100 zł, choć w przypadku krótszych zajęć cena ustalana jest indywidualnie. Istnieje również możliwość pracy w grupach czy wzięcie udziału w... e-treningu prowadzonym przez Skype'a.

- Staram się tak prowadzić zajęcia, aby na pewnym etapie współpracy klient mógł sam o siebie zadbać. Jeżeli posiądzie odpowiednią wiedzę oraz wypracuje prawidłowe nawyki, moja rola się kończy - zaznacza.
SPRAWDŹ, JAK SKUTECZNIE ĆWICZYĆ BEZ SPRZĘTU

Za niecodzienną propozycję w ofercie "Kontrabandy" można uznać charytatywne niedziele.

- Tego dnia treningi prowadzę normalnie, ale pieniądze, które uda mi się zarobić przeznaczam na szczytny cel, który mogą ustalić sami uczestnicy zajęć - kończy Abram.
Wszystkich chętnych zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Kontrabandy, a także kontaktu telefonicznego pod numerem 601 405 803 lub drogą mailową: kontrabanda.kontakt@gmail.com.
Czy korzystasz z usług trenera osobistego?
17%

Tak i bardzo chwalę sobie tę współpracę

6%

Korzystałam/em w przeszłości i bardzo mi to pomogło

0%

Korzystałam/em, ale nie byłem zadowolona/y

77%

Nie, wolę ćwiczyć samotnie

zakończona

łącznie głosów: 52

Michał Kozłowski

Opinie (17) 2 zablokowane

 • I bardzo ładnie. Lepszy trener personalny, który jest/był zawodnikiem (w jakiejkolwiek dyscyplinie) niż człowiek, który sam nie doświadczył profesjonalnego sportu. Kurs/papierek to przy tym miły dodatek...

  • 10 4

 • trener personalny,,,hehe, czyli jakiś facet ci mówi co masz jeść i ile ćwiczyć (3)

  a to już ludzie nie umieją sami sobie stworzyć odpowiedniej diety i treningów? No ale jak jest popyt to jest i podaż.

  • 9 11

  • specjalista się znalazł...

   do restauracji pewnie też nie chodzisz, a co to samemu nie można sobie ugotować? do supermarketu też pewnie, bo masz własne ogóry i rzepkę za oknem?

   • 9 4

  • A umieją?

   Lepszy makaron, ryż czy kartofle? Kurczak, wieprzowina czy coś wege? A jeśli wege to co? Mam ćwiczyć przysiady, bieganie czy rower? Jak ćwiczyć prawidłowo aby nie zrobić sobie krzywdy?

   • 2 2

  • Niektórzy-re mają pieni adze i chcą je wydać na trenera osobistego- ich sprawa, ich portfel

   mam koleżankę, która ćwiczy na siłowni pod kątem trenera 3 x w tygodniu,
   efekty widoczne: ciało 50- latki staje się wyrzeźbione, widocznie umięśnione, utrata kilogramów,
   ostatnio na basenie wystąpiła

   mam koleżankę, która ćwiczy na siłowni pod kątem trenera 3 x w tygodniu,
   efekty widoczne: ciało 50- latki staje się wyrzeźbione, widocznie umięśnione, utrata kilogramów,
   ostatnio na basenie wystąpiła pierwszy raz od wielu w stroju dwuczęściowym, no to rzeczywiście- efekt jest, byłam zdziwiona, że ciało w tym wieku może tak poddać się ćwiczeniom.

   • 1 1

 • Naiwnych nie brakuje (1)

  więc może ktoś się złapie na te rewelacje niespełnionego szczypiornisty.

  • 9 12

  • Czemu tak negatywnie ?!!!

   Fajnie chłopak ma pasję i się spełnia !! GRATULACJE Patryk :)

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.