Vistal z Ligi Mistrzyń do Pucharu EHF

19 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Szczypiornistki Vistalu pożegnały się z rozgrywkami Ligi Mistrzyń. Na zdjęciu Aleksandra Zych. Szczypiornistki Vistalu pożegnały się z rozgrywkami Ligi Mistrzyń. Na zdjęciu Aleksandra Zych.

Piłkarki ręczne Vistalu przegrały na wyjeździe z CSM Bukareszt 22:34 (14:17). Dotrzymywały kroku wyżej notowanym rywalkom tylko do przerwy. Tym samym pożegnały się z debiutanckim sezonie Ligi Mistrzyń bez punktu. To jednak nie koniec występów mistrzyń Polski na międzynarodowej arenie. Podopieczne Agnieszki Truszyńskiej trafią teraz do rozgrywek grupowych Pucharu EHF, w których zagra 16 zespołów.

Ungureanu, Iordache, Grubisic - Ayglon, Bazaliu 2, Curea 5, Frajford 1, Gullden 4, Hagman 5, Jacobsen 1, Joergensen 2, Kurtovic 4, Manea 3, Neagu 4, Niombla, Udristoiu 3
Sędziowie: Vranes, Wenninger (obie Austria)
Kordowiecka, Kamińska, Gapska - Błaszkowska 2, Gutkowska, Janiszewska 4, Kowalczyk 1, Kozłowska 3, Kulwińska 3, Matieli Machado, Pękala 1, Śliwińska, Stanulewicz 2, Szarawaga 1, Uścinowicz 2, Zych 4

Drugi mecz 6. kolejki grupy A
Nykobing Falster HK - Krim Mercator 28:26 (11:12)

Tabela końcowa grupy:
kolejno: mecze, zwycięstwa, remis, porażki, bramki, punkty
1. CSM Bukareszt 6 5 0 1 192:144 10
2. Nykobing Falster HK 6 4 0 2 168:163 8
3. Krim Mercator 6 3 0 3 159:156 6
4. Vistal Gdynia 6 0 0 6 135:189 0

Dla obu zespołów to już tylko mecz o prestiż. CSM Bukareszt do drugiej fazy zabierze 6 punktów, które zdobył w meczach z Krim i Nykobing, czyli drużynami, które także znajdą się w czołowej "12" Ligi Mistrzyń. Wyniki z Vistalem są dla rumuńskiej drużyny bez znaczenia
Vistal zaś już wcześniej stracił szanse na awans do drugiej fazy Ligi Mistrzyń (po trzy najlepsze z każdej z czterech grup) i dziś pożegna się z tymi najpoważniejszymi w Europie rozgrywkami. To dla gdynianek ostatnia możliwość na zdobycie honorowego punktu lub punktów, choć nawet remis w Bukareszcie byłby mega sensacją i to nawet jakby rywalki oszczędzały swoje gwiazdy
Na razie Vistal jest najsłabszą drużyną fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Co prawda jeszcze francuski Brest nie zdobył żadnego punktu, ale gdynianki od tej drużyny mają zdecydowanie gorszy bilans bramkowy
Zespoły, które zajmują 4. miejsce w grupie Ligi Mistrzyń, nie kończą rywalizacji na międzynarodowej arenie, a zmieniają jedynie trofeum, o które się ubiegają. Zostają skierowane do rozgrywek grupowych Pucharu EHF, w których zagra 16 zespołów
Poza Vistalem (grupa A) i Brestem (B) do Pucharu EHF trafi norweski Vipers (D), a z grupy C dopiero dziś dowiemy się, czy będzie to niemiecki Thüringer HC czy norweski Larvik
Ponadto w fazie grupowej Pucharu EHF znajdzie się 12 drużyn, które przeszły zwycięsko przez 3. rundę kwalifikacji tych rozgrywek

TUTAJ PEŁNA DWUNASTKA I WYNIKI KWALIFIKACJI

Nie ma w tej "12" żadnego polskiego zespołu. Metraco Zagłębie Lubin pokonało Zug Handball (37:24 i 43:23), odpadło w 2. rundzie kwalifikacji (25:23 i 20:26). Kram Elbląg potknął się już na pierwszej przeszkodzie (29:34 i 18:28). Norweski Byasen, który był lepszy od Startu, gra dalej. Natomiast węgierski zespół DVSC-TVP, który wyrzucił z rozgrywek Zagłębie, został wyeliminowany
Vistal z CMS grał 11 października w Gdyni. Wówczas przegrał 23:34. Objawieniem spotkania była 18-letnia Uścinowicz, która podjęła snajperski pojedynek z gwiazdą rywalek - Neagu. Rumunka skończyła z 12, gdynianka z 7 trafieniami.

PRZECZYTAJ RELACJĘ, ZOBACZ FOTO I VIDEO Z DEBIUTANCKIEGO MECZU GDYNI W LIDZE MISTRZYŃ PIŁKAREK RĘCZNYCH

Angażując się na międzynarodowej arenie Vistal miał kłopoty w krajowej lidze. Trzy porażki sprawiły, że mistrzynie Polski po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego są na 4. miejscu w tabeli

PREZCZYTAJ RELACJĘ Z OSTATNIEGO MECZU VISTALU W LIDZE I AKTUALNĄ TABELĘ
Odgrywany jest hymn Ligi Mistrzyń
1'
Spotkanie już się rozpoczęło
1'
Niecelnie rzucała Kozłowska (VISTAL Gdynia)
1'
Nie trafia Udristoiu (CSM Bukareszt)
2'
Na ławce rozpoczęła mecz gwiazda gospodyń Neagu (CSM Bukareszt)
2'
Nieskutecznie Kozłowska (VISTAL Gdynia) tuż przed sygnalizacją gry pasywnej
3'
Faulowana przy rzucie Zych (VISTAL Gdynia)
wykluczenie
3'
Curea (CSM Bukareszt) otrzymuje dwuminutową karę.
4'
[0:1] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
4'
[1:1] Bramkę zdobywa Neagu (CSM Bukareszt).
4'
[1:2] Bramkę zdobywa Stanulewicz (VISTAL Gdynia).
5'
[2:2] Bramkę zdobywa Kurtovic (CSM Bukareszt).
6'
Dobra akcja Vistalu, nie trafia jednak faulowana Szarawaga (VISTAL Gdynia)
6'
Żółtą kartką otrzymuje Bazaliu (CSM Bukareszt).
6'
[2:3] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
6'
[3:3] Bramkę po indywidualnej akcji zdobywa Gullden (CSM Bukareszt).
7'
Złe podanie Kozłowskiej (VISTAL Gdynia) i piłkę przejmują Rumunki
7'
Żółtą kartką otrzymuje Zych (VISTAL Gdynia).
wykluczenie
8'
Zych (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
8'
[4:3] Bramkę zdobywa Gullden (CSM Bukareszt). Pokonała Kamińską z rzutu karnego
8'
[4:4] Bramkę zdobywa Pękala (VISTAL Gdynia).
8'
[5:4] Bramkę zdobywa Kurtovic (CSM Bukareszt).
9'
Żółtą kartką otrzymuje Frajford (CSM Bukareszt).
10'
Przez ręce rywalek rzucała Uścinowicz (VISTAL Gdynia)
11'
[6:4] Bramkę zdobywa Gullden (CSM Bukareszt).
11'
Uścinowicz (VISTAL Gdynia) z 10. metra obok bramki
12'
[7:4] Bramkę zdobywa Bazaliu (CSM Bukareszt).
13'
[7:5] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia).
13'
Dobra interwencja Kordowieckiej (VISTAL Gdynia)
14'
Zych (VISTAL Gdynia) rzuca nad bramką
14'
Żółtą kartką otrzymuje Uścinowicz (VISTAL Gdynia).
15'
[8:5] Bramkę zdobywa Gullden (CSM Bukareszt). Zaskakujący rzut z biodra obok Kulwińskiej
15'
Faulowana Kulwińska (VISTAL Gdynia), będzie rzut karny
15'
[8:6] Bramkę z 7. metra zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
16'
Kordowiecka (VISTAL Gdynia) broni rzut Curei (CSM Bukareszt)
16'
[8:7] Bramkę po kontrze zdobywa Zych (VISTAL Gdynia).
16'
[9:7] Bramkę zdobywa Hagman (CSM Bukareszt).
17'
[9:8] Bramkę zdobywa Uścinowicz (VISTAL Gdynia).
18'
[10:8] Bramkę ze skrzydła zdobywa Curea (CSM Bukareszt).
18'
[11:8] Bramkę zdobywa Hagman (CSM Bukareszt). Trafia w sytuacji sam na sam z Gapską
czas
18'
Przerwa na żądanie (VISTAL Gdynia).
19'
Żółtą kartką otrzymuje Jacobsen (CSM Bukareszt).
19'
Ungureanu (CSM Bukareszt) broni rzut Uścinowicz (VISTAL Gdynia)
20'
[11:9] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia).
20'
Równolegle prowadzimy relację z meczu piłkarskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław - Arka Gdynia. Pierwszy gwizdek o godz. 15:30.

TUTAJ RELACJA Z MECZU ŚLĄSK - ARKA
22'
[12:9] Bramkę zdobywa Kurtovic (CSM Bukareszt).
23'
[12:10] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia).
23'
[13:10] Bramkę zdobywa Neagu (CSM Bukareszt).
23'
[13:11] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia).
24'
[14:11] Bramkę zdobywa Neagu (CSM Bukareszt). Spóźniła się Kulwińska i zawodniczka gospodyń miała dużo miejsca na rzut
25'
Nieudany rzut Janiszewskiej (VISTAL Gdynia)
25'
[14:12] Bramkę zdobywa Szarawaga (VISTAL Gdynia). Znakomite podanie Gutkowskiej, zaś kołowa w pełni wykorzystała swoje warunki fizyczne
26'
Za wysokie podanie na skrzydło od Zych (VISTAL Gdynia) do Błaszkowskiej (VISTAL Gdynia)
26'
Niecelny rzut gospodyń
27'
[14:13] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL Gdynia). Dobra decyzja i skuteczny rzut nad rękami rywalek
czas
27'
Przerwa na żądanie (CSM Bukareszt).
27'
[15:13] Bramkę zdobywa Manea (CSM Bukareszt).
28'
[16:13] Bramkę zdobywa Curea (CSM Bukareszt).
28'
Bramka na 15:13 nie powinna zostać uznana, gdyż piłka przeszła obok bramki. Dobitnie pokazały to powtórki. Dziwna sytuacja.
29'
[17:13] Bramkę zdobywa Manea (CSM Bukareszt).
ruszyła relacja live z meczu piłkarzy Arki

LIVE Z MECZU ARKI WE WROCŁAWIU
wykluczenie
29'
Jacobsen (CSM Bukareszt) otrzymuje dwuminutową karę.
30'
[17:14] Z trudnej pozycji trafia Kozłowska
30'
W słupek trafia Zych (VISTAL Gdynia)
30'
Koniec I połowy. CSM prowadzi z Vistalem 17:14
Ani jedna, ani druga drużyna nie prezentuje pełni swoich możliwości. Choć wynik tego spotkania nie ma żadnego znaczenia dla CSM, Rumunki kontrolują jego przebieg. W Vistalu bardzo dobry mecz rozgrywka Zych (VISTAL Gdynia), która zdobyła 4 bramki, ale też sporo wypracowała koleżankom. W pierwszej części gry doszło do niecodziennej sytuacji, gdy niesłusznie zaliczono bramkę Manei (CSM Bukareszt) na 15:13. Piłka przeszła wówczas obok słupka. Mimo wszystko, dość solidny występ gdynianek do przerwy, cały czas trzymają kontakt z wyżej notowanymi rywalkami.
31'
Rozpoczęła się II połowa
32'
[17:15] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL Gdynia).
33'
[17:16] Bramkę zdobywa Stanulewicz (VISTAL Gdynia). Znakomity rzut gdynianki
33'
Niecelny rzut Bazaliau (CSM Bukareszt)
34'
[18:16] Bramkę zdobywa Curea (CSM Bukareszt). Pierwsze trafienie gospodyń po przerwie
36'
Strata Vistalu i skuteczny powrót do obrony
36'
Obroniony rzut Uścinowicz (VISTAL Gdynia) z nieprzygotowanej pozycji. Ratowała jednak zespół przed sygnalizacją gry pasywnej
37'
[19:16] Bramkę zdobywa Hagman (CSM Bukareszt).
czas
37'
37'
Gapska (VISTAL Gdynia) broni rzut Gullden (CSM Bukareszt)
38'
[19:17] Bramkę zdobywa Uścinowicz (VISTAL Gdynia). Świetny rzut z dystansu
38'
Nieskutecznie rzuca Gullden (CSM Bukareszt)
38'
[20:17] Bramkę zdobywa Hagman (CSM Bukareszt).
39'
[21:17] Bramkę zdobywa Jacobsen (CSM Bukareszt).
wykluczenie
40'
40'
Grubisic (CSM Bukareszt) rzucała z bramki do bramki, gdy Vistal grał bez golkiperki. Wracała zza linii bocznej Gapska (VISTAL Gdynia) i choć nie zdążyła, piłka przeleciała obok słupka
41'
Grubisic (CSM Bukareszt) wyrzuciła piłkę do kontry, ale Grubisic (CSM Bukareszt) nie sięgnęła piłki
42'
Pękala (VISTAL Gdynia) obok słupka
42'
Gullden (CSM Bukareszt) wywalczyła rzut karny
42'
[22:17] Bramkę z 7. metra zdobywa Kurtovic (CSM Bukareszt).
44'
[23:17] Bramkę zdobywa Hagman (CSM Bukareszt).
44'
[24:17] Bramkę zdobywa Curea (CSM Bukareszt). Piąta z rzędu bramka gospodyń
czas
44'
45'
[25:17] Bramkę zdobywa Frajford (CSM Bukareszt).
45'
[25:18] Bramkę zdobywa Błaszkowska (VISTAL Gdynia) i przerywa serię rywalek
46'
[26:18] Bramkę zdobywa Bazaliau (CSM Bukareszt).
48'
[27:18] Bramkę zdobywa Neagu (CSM Bukareszt).
48'
Coraz pasywniej gra Vistal. Mija 18 minuta II połowy, a gdynianki rzuciły w tym czasie tylko 4 bramki
48'
[27:19] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia) po dobrej zespołowej akcji
49'
[28:19] Bramkę zdobywa Joergensen (CSM Bukareszt).
49'
Nie trafia do bramki Zych (VISTAL Gdynia)
49'
[29:19] Bramkę zdobywa Joergensen (CSM Bukareszt).
51'
[29:20] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia).
wykluczenie
51'
Ayglon (CSM Bukareszt) otrzymuje dwuminutową karę.
52'
Bez bramkarki grają gospodynie
52'
Dobra interwencja Kamińskiej (VISTAL Gdynia)
czas
53'
54'
[30:20] Bramkę zdobywa Curea (CSM Bukareszt).
55'
[31:20] Udristoiu pokonuje Kamińską
56'
[31:21] Janiszewska trafia niemal w okno bramki po zbiegnięciu do środka. Efektowny gol Kasi
57'
Udana interwencja Grubisic (CSM Bukareszt) po rzucie Uścinowicz (VISTAL Gdynia)
58'
[32:21] Bramkę zdobywa Manea (CSM Bukareszt).
wykluczenie
59'
Joergensen (CSM Bukareszt) otrzymuje dwuminutową karę.
59'
Zablokowana Kowalczyk (VISTAL Gdynia)
59'
[33:21] Bramkę zdobywa Udristoiu (CSM Bukareszt).
59'
[33:22] Bramkę zdobywa Kowalczyk (VISTAL Gdynia).
60'
Kibice oglądają końcówkę spotkania na stojąco i oklaskują zawodniczki
60'
[34:22] Bramkę zdobywa Udristoiu (CSM Bukareszt).
60'
Koniec meczu. Vistal przegrywa na wyjeździe z CSM Bukareszt 22:34 (14:17) i żegna się z Ligą Mistrzyń nie zdobywając w debiutanckim sezonie żadnych punktów.

12 Korona Handball Kielce 11 1 0 0 10 274:332 3
Po 22. kolejce utworzone zostaną dwie grupy. Drużyny zagrają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostaną zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2017-11-19

Wyniki 11 kolejki

• Energa AZS Koszalin - VISTAL GDYNIA 26:25 (11:16)
  • Piotrcovia - Kram Start Elbląg 23:37 (12:17)
  • UKS PCM Kościerzyna - Pogoń Szczecin 27:38 (12:15)
  • KPR Jelenia Góra - Korona Handball Kielce 29:25 (15:13)
  • Ruch Chorzów - KPR Gminy Kobierzyce 24:27 (12:11)
  • Perła Lublin - Metraco Zagłębie Lubin 19:18 (9:7)

• HA

Gdynia takie wielkie miasto, a aż siedmiu liczy klub kibica. No ale gdzie tu mają dzieci czy mlodziesz trenować piłkę ręczną. Jedna klasa sportowa na karwinach czyli w podstawówce, a dalej sprowadzane kadrowiczki. Miasto nasze daje kasę na przejezdne a powinni dawać na mieszkanki Gdyni.

• 3 4

• Tradycyjne wpiernicz na koniec

Czekam na podsumowanie "występów" ze strony Zarządu i sztabu trenerskiego, z uwzględnieniem wątków ekonomicznych związanych z dalekimi wyjazdami.

• 12 8

• (1)

Czas na zabranie swoich zabawek i rozgonienie tego towarzystwa.

• 6 14

• To zabierz swoje...

• 10 3

• Bramkarka (1)

• 4 2

• Bramka

Wystawianie do bramki Kordowieckiej to sabotaż. Koszulka zawieszona na poprzeczkę odbiłaby więcej piłek.

• 6 12

• Dobry mecz i tradycyjnie słabiutka końcówka.

Pani trener czy to kiepskie przygotowanie do sezonu czy po prostu nie ten level dla dziewczyn?
    Zespól spisał się na 100% tego co można było oczekiwać, co do reszty... odpowiada prezes i trener.
    Trzymamy kciuki i liczymy na sukces w naszej lidze !

• 7 3

• poco nam to było?

wystawienie Vistalu do LM to bardzo nieodpowiedzialna decyzja.Ciekawe co chciano nią osiągnąć?

• 11 5

• Najgorszy zespół LM.

Trochę wstyd jednak. Choć z drugiej strony ktoś przecież musi być ostatni ;)

• 10 1

• zespół "łapie" styl (2)

Zgadam się z remicoo, dziewczyny zagrały dobre zawody, widać, że zespól okrzepł i ma swój styl gry (może miał zawsze ale go nie pokazywał :). Szybka gra, różnorodna obrona, było w końcu parę piłek do skrzydeł. Wkrętka Magdy - perełka. Bramka broniła. Niestety parę minut przestoju, odpalone rzuty bez przygotowania i winnik odjechał. Czy te powtarzające się "okresy słabości" w II połowach są przyczyną zmęczenia?! czy braku stabilności gry? nie młodości bo często " stare" kaleczył grę, to materiał do analizy dla kadry trenerskiej.
    Pamiętajmy, dziewczyny w" lidze Misiów" grały z topowymi zespołami EU i na ich tle momentami prezentował się dobrze.

• 6 6

• Amelia, Amelia

Znów patrzysz sercem a nie rozumem...

• 1 2

• "Bramka broniła"??? To chyba oglądałaś inny mecz. Co do Kordowieckiej - powołując Ją do kadry trener Krowicki robi Jej chyba krzywdę...