Emma Cannon zbombardowała koszykarki Wisły. Arka zwycięska w Krakowie

Marta
21 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Emma Cannon w Krakowie była nie do zatrzymania, zdobyła niemal połowę punktów dla ekipy gdyńskiej, która wygrała na trudnym terenie Emma Cannon w Krakowie była nie do zatrzymania, zdobyła niemal połowę punktów dla ekipy gdyńskiej, która wygrała na trudnym terenie

Kiedyś mecze pomiędzy koszykarskimi ekipami z Krakowa i Gdyni decydowały o mistrzostwie Polski, później przyszły nieco chudsze lata dla gdynianiek. W niedziele znów jednak było jak za starych czasów i ekipa z Gdyni pokonała Wisłę Can-Pack na jej parkiecie. Tym razem zespół znad morza poprowadziła do zwycięstwa Emma Cannon. Arka Gdynia wygrała w Krakowie 67:56 (25:15, 17:19, 14:12, 11:10).

POLITECHNIKA DOSTAŁA LEKCJĘ OD MISTRZYŃ. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z POLKOWIC I WYSTAW OCENY GDAŃSKIEJ DRUŻYNIE

Wisła Can-Pack: Russel 14 (10 zb.), Canada 11, Rodriguez 6, Conde 0, Niedźwiedzka 0 - Ziętara 9 (1x3), Oroszova 7 (1x3), Araujo 7 (1x3), Mujović 2, Żurowska-Cegielska 0.

Arka: Cannon 32 (2x3, 11 zb.), Greinacher 10, Allen 7 (1x3), Misiek 2 (7 zb., 6 as.), Balintova 0 - Baltkojiene 8 (1x3), Jurcenkova 6, Makurat 2, Podgórna 0.

Drużyna z Gdyni zagrała w Krakowie jak za najlepszych lat. Pozwoliła gospodyniom na tylko jedno prowadzenie i to zaraz na początku spotkania (3:2). Wynik dla gdynianek Otworzyła oczywiście Emma Cannon, która zdobyła pierwsze 8 punktów dla zespołu z Gdyni. I tak była to tylko "rozgrzewka" Amerykanki, która w całym spotkaniu zdobyła aż 32 punkty, do tego tez nie dawała rywalkom szans zwłaszcza na gdyńskiej tablicy i tym samym "uzbierała" w meczu "double-double".

Cała pierwsza część meczu stała pod znakiem zdecydowanej przewagi drużyny znad morza. Na minute przed końcem pierwszej kwarty Santa Baltkojiene trafiła z akcji "2+1" i Arka wyszła na najwyższe w meczu prowadzenie 25:12.

Krakowianki druga kwartę otworzyły serią 5:0, m.in. dzięki "trójce" doskonale w Gdyni znanej Magdaleny Ziętary. Zrobiło się 25:20 dla Arki i wówczas chwilową niemoc rzutową przełamała Sonja Greinacher. To podziałało tylko na chwilę. Wisła zaaplikowała rywalkom kolejną serię, tym razem sześciu punktów z rzędu i w 13 minucie po trafieniu Amerykanki - Jordin Canady było już tylko 27:26 dla Arki. Wówczas raz jeszcze swoje koleżanki do boju poderwała Cannon. A ponieważ nazwisko - jak się okazało - w jej przypadku zobowiązuje, to raz po raz bombardowała kosz krakowski rzutami. Dwie-trzecie z nich trafiały celu więc na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Arka wyszła znów na dwucyfrowe prowadzenie 40:30.

W połowie trzeciej odsłony Wisła jeszcze raz zbliżyła się do rywalek, w połowie tej części gry było 48:44 dla Arki, jednak znów niezawodna Cannon, dała sygnał do odskoczenia rywalkom. W ostatniej części meczu już nie pozwoliły tak znacznie zniwelować strat gospodyniom i nieco spokojniej mogły kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie.

Wyniki 4 kolejki

• CCC Polkowice - SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA 94:65 (28:17, 22:17, 22:13, 22:18)
  • Wisła CanPack Kraków - ARKA GDYNIA 56:67 (15:25, 19:17, 12:14, 10:11)
  • Enea AZS Poznań - Energa Toruń 61:91 (24:24, 7:23, 9:19, 21:25)
  • 1KS Ślęza Wrocław - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 80:78 (23:15, 17:16, 22:21, 18:26)
  • Widzew Łódź - Ostrovia 81:69 (12:13, 23:17, 23:20, 23:19)
  • InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - PGE MKK Siedlce 92:58 (25:18, 19:20, 32:9, 16:11)
Marta

Opinie (24) 1 zablokowana

• (2)

Tylko arka. brawo dziewczyny.

• 38 12

• Brawo żółto niebieskie. Cannon wymiata.

• 21 3

• Trochę słabo Polki (Misiek i Makurat) ale wygranych się nie sądzi.

• 4 2

• Gratulacje za świetny mecz!!! (3)

A do kompletu druga drużyna pod wodzą Karoliny Wieczorek i Jeleny Skerović rozgromiła w I lidze zespół Politechniki Gdańsk 91 : 68. Najlepiej zagrały Marta Marcinskowska 27 pkt, Dominika Stefańska 17 pkt i Karolina Stawińska 22 pkt.

• 22 0

• Lepiej przychodzić na mecze niż wysyłać fałszywe informacje

Kasi Dydek w klubie nie ma już od lat dwóch. Klubem kieruje Witkowski mając jako doradcę Krawczyka a główną robotę sportowo-organizacyjną wykonuje Agnieszka Bibrzycka mając takich trenerów jak Gundars Vetra i Tomek Cielebąk a w drużynie młodzieżowej Karoline Wieczorek i Jelene
      Skerović.

• 10 2

• Dziewczyny zrobiły świetny prezent urodzinowy Agnieszce Bibrzyckiej!!!

Więcej takich spotkań a dla Agnieszki 100 lat!!!

• 15 1

• Miszczu

Kasi Dudek już nie ma, sory Dydek. Czy Ty woogóle byłeś choć na jednym meczu od czasu jak klub spadł z ekstraligi? potem powrócił przy zielonym stoliku. Mieszczu z 1993r?

• 9 1

• Czas na nową erę ! (1)

wielka arka !

wisła, śląsk i legła pokonane !

• 36 6

• Faktycznie!

Dopiero teraz to zauważyłem. Wielkie trzy kluby zostały pokonane przez Arkę. Co prawda wiemy, jak jest i nie każdy akceptuje taką sytuację, ale jeżeli to ma tak wyglądać, że nasze zespoły wygrywają z najlepszymi, to w nazwie może być nawet Lechia! Żarcik, oczywiście ... ;)

Do kompletu poproszę wygraną w derbach za tydzień!

• 13 0

• Allen

Rebecca jest przemęczona i dlatego gra poniżej swoich możliwości. Tydzień przerwy wreszcie pozwoli Jej wrócić do tego co potrafi najlepiej. A Emma nie dość że świetnie gra to jest przesympatyczną osobą. brawo basket Gdynia.

• 29 2

• Brawo i gratulacje (1)

Miła niespodzianka...ach czyżby wracały lata świetności.